PTT Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

Her gün binlerce kişi tarafından kullanılan, sadece posta ve taşımacılık alanında değil, bankacılık konusunda da hizmet veren PTT müşteri hizmetlerine bağlanma bazen müşteriler için sorun olabiliyor. Bu nedenle yazımızda PTT müşteri hizmetleri numarası kaç ve en kolay şekilde müşteri temsilcisine nasıl bağlanır konularında bilgi vereceğiz.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

Öncelikle PTT müşteri hizmetlerine bağlanma için en kısa yol 444 1 788 numarasını aramaktır. Ayrıca işitme ve konuşma engelli müşteriler de, 0850 222 1 788 numarasını arayabilir. Bu numarada da görüntülü konuşma hizmeti verilmektedir. Bir diğer yandan, Aloptt.gov. tr sitesine girerek Canlı Destek yoluyla yardım alabilirsiniz fakat PTT müşteri hizmetleri canlı destek sistemi sadece mesai saatleri içinde açık durumda. Aynı şekilde bu PTT bank müşteri hizmetleri için de geçerli.

PTT Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

444 1 788 numarasını aradıktan sonra, posta, kargo ve banka alanlarında destek alabilirsiniz. PTT müşteri hizmetleri çağrı merkezi, sesli yanıt sistemiyle çalışmaktadır. Bu nedenle hangi işlemi yapmak istiyorsanız, onunla ilgili numaraya tıklamanız gerekiyor.

PTT müşteri hizmetleri ile PTT Kart kayıp ise burada çalıntı bildirimi yapmak için 11’i, hızlı tebligat gönderi işlemleri için 31’i, telgraf gönderimi için 33’ü, genel bilgi için 34’ü, kayıtlı elektronik posta işlemleri için 7’yi, PTT hakkında bilgi almak için de 81’i tuşlayın.

Kargo içinse yurtiçi kargo sorgulamalarında 211’i, yurtdışı ve Turpex gönderileri sorgulaması için 212’yi, yurtiçi kargo ve kurye gönderilerinin adresten alımı için 221’i, kargo hakkında genel bilgi almak için 31’i ve genel PTT hizmetleri hakkında bilgi almak için 81’i tuşlayın.

PTT Bank Müşteri Hizmetleri

PTT bank müşteri hizmetleri bir diğer ifadeyle çağrı merkezini aradığınızda sesli yanıt sisteminde kart kayıp, çalıntı bildirimi için 11’i, posta çeki veya PTT kart işlemleri için 12’yi, PTT Bonus Kart işlemleri için 13’ü, HGS bakiye sorgulama için 41’i, HGS geçiş ihlali sorgusu için 42’yi, PTTCell için 5’i, E-PTT AVM hizmetleri için 6’yı ve PTT hizmetleri hakkında genel bilgi alımı için de 81 numarasını tuşlayın.

PTT müşteri hizmetlerine 444 1 788 numarasından ulaşıp destek-bilgi alabileceğiniz gibi, aynı zamanda kurumla alakalı güncel bilgileri Twitter ve Facebook sayfalarımız üzerinden takip edebilirsiniz. PTT müşteri hizmetleri, işitme ve konuşma engelli müşterilerine de destek verdiği için teknolojik gelişmeleri takip etmektedir. PTT müşteri temsilcisine bağlanma konusuyla alakalı tüm sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?” Konusu İçin 10 Yorum

  1. Ben PTT kart başvurusu yapacaktım sakat maaşı alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

  2. kıredi almak istiyorum nasıl ulaşabilirim şartları ne maaş aldığım bankada kıredim var ptt teden alabilirmiyim yardımcı olabilirmisiniz

    1. Merhabalar, elbette yardımcı olmaya çalışalım. Ptt kredi veriyor mu sorusu sıklıkla tarafımıza iletilmektedir. Evet veriyor ancak aracı kurum olarak veriyor. Bu konuda daha detaylı bilgi almanızı sağlayacak olan yazıyı aşağıda paylaştım. Mavi renkli başlığa tıklayarak, konuyu incelemenizi tavsiye ediyorum. Eğer sonrasında yine sorularınız olursa o konunun altına yorum bırakın lütfen. Ptt kredi uzmanımız sizin için yanıtlasın…

      Ptt Kredi başvurusu nasıl yapılır ?

    2. Ipç sifremi unuttum ptt ye gitmeden nasil alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir