Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma |YKB Sim Kart Değişikliği

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma bankanın müşteri bilgilerini korumak için başlattığı bir uygulamadır. 4.5 g internet altyapısına geçiş sonrasında bu teknolojiye uyumlu sim kart alan müşteriler, hat değişikliği sebebiyle internet şubeye girişte problem yaşadılar. Aynı şekilde cep telefonu hattını farklı bir GSM şirketine taşıyan kişilerde internet bankacılığını kullanabilmek için sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak zorunda kaldı. Her ne kadar kullanıcılar, bu konuda rahatsız olduklarını dile getirseler de müşteri bilgilerinin güvenliği için Yapı Kredi sim bloke kaldırma uygulaması devam etmektedir. Peki, Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma talimatı hangi yollarla verilebilir?

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi sim bloke kaldırma işlemlerinde müşterilerinin çağrı merkezini, internet sitesini ve bankamatikleri kullanmalarına izin vermektedir. Blokenizi kaldırana kadar mobil şubeye ve internet bankacılığına giriş yapamazsınız, mesajla kart şifrenizi belirleyemezsiniz, kurumun anlaşmalı olduğu mağazalardan kredi kullanamaz ve kredi başvurusunda bulunamazsınız. Ayrıca 3 Boyutlu Güvenlikle (3D Secure) internet alışverişleri gerçekleştirmezsiniz.

İnternetten Sim Bloke Kaldırma Yapı Kredi Bankası

İnternet üzerinden Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma için uygulamanız gereken adımlar şu şekilde:
1) yapikredi.com.tr sitesinde her zamanki gibi Kullanıcı Kodu ya da kimlik no ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin.
yapı kredi sim kart bloke kaldırma

2) Sim kartınız bloke olduğu için telefonunuza bilgilendirme amacıyla mesaj gelir ve internet bankacılığı giriş ekranından otomatik olarak Yapı Kredi sim bloke kaldırma ekranına yönlendirilirsiniz.
3) Açılan ekranda kimliğinizi doğrulamak için istenilen bilgileri doldurarak devam edin.
4) İşlem başarıyla tamamladığında, cep telefonunuza sms şifresi gönderilecek ve internet şubesine hızlı bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

ATM’den Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma Adımları

yapı kredi sim bloke kaldırma

Bankamatikleri kullanarak Yapı Kredi sim kart değişikliği hakkında işlem yapmak istiyorsanız, en yakın ATM’ye giderek banka veya kredi kartınızı bankamatiğe takınız. “Kullanıcı Başvuru İşlemleri” menüsüne giriş yapınız ve Kullanıcı İşlemleri’ne basınız. Ardından SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda, SIM Kart Bloke Kaldırma ekranına yönlendirileceksiniz ve tarafınızdan cep telefonu numaranızı yazmanız istenecek. Blokesini kaldırmak istediğiniz numarayı ilgili alana yazdıktan sonra Giriş butonuna basarak Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Telefonla Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Şayet internete erişiminiz yoksa ve ATM’nin bulunduğu bir yerdeyseniz, sesli yanıt sistemini arayarak da Yapı Kredi sim kart değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Operatörünüz ne olursa olsun, sim kart bloke kaldırma Yapı Kredi Bankası için alan kodu çevirmeden 444 0 444 veya 0850 222 0 444 üzerinden sesli yanıt sistemine ulaşabilirsiniz.

– Belirtilen numaralardan herhangi birini aradığınızda, hattınız blokelendiyse akıllı müşteri iletişim merkezi bunu anlayarak sizi sim kart bloke kaldırma servisine yönlendirir. Bu servis aracılığıyla sadece tek tuşla Yapı Kredi sim bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
– Şayet menü üzerinden hat değişikliğini kendiniz bildirmek isterseniz; tuşlamalardan İnternet Bankacılığı ve Mobil Kanallar Destek Hattı’nı seçmeniz ve SIM Blokenizi Kaldırmak seçeneğini kullanarak işlem yapmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Ne Demek?

Sim kart bloke kaldırma Yapı Kredi Bankası’nın diğer finans kurumları gibi geliştirdiği güvenlik duvarının başarıyla geçilmesi için gereklidir. Hat değişikliği, YKB sim kart değişikliği ve farklı operatöre geçiş sebepleriyle bloke olan hattınızı farklı yöntemleri kullanarak, internet bankacılığına açabilirsiniz. Bunun için gerekli olan sim kart bloke kaldırma talimatları yukarıda detaylıca anlatıldı. Fakat yapılması gereken işlemlerle alaka anlayamadığınız bir yer olursa yazının sonundaki alandan bize yorum olarak mesajınızı iletebilirsiniz.

Sim Bloke Kaldırma Yapı Kredi Bankası Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

1) Telefonla, internetten ya da çağrı merkezinden Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma haricinde SMS’le ulaşma, telefonla arama ya da e-posta aracılığıyla sizden bilgi talep eden kişilere itibar etmeyiniz. SMS ile şifre iletilmesi için sadece yukarıda belirtilen iletişim kanalları kullanılabilir.
2) Şahıs şirketleri dışındaki bankanın tüzel müşterileri, sim kart bloke kaldırma talimatlarını kurumsal müşteri iletişim merkezi şifreleri mevcutsa 0850 222 0 448 ya da 444 0 448’i arayarak bildirebilirler. Şifreleri olmayan tüzel müşteriler yalnızca Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek SIM kartlarının blokelerini kaldırabilirler.
3) Yurtdışında yaşayan ve Yapi Kredi sim kart bloke kaldirma işlemi yaptırmak isteyen bireysel müşterilerin +90 850 222 0 444 hattını aramaları gerekmektedir. Kurumsal müşteriler ise çağrı merkezine ulaşabilmek için +90 850 222 0 448 numaralı telefonu aramalıdırlar.

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma konusundaki bilgiler size yardımcı oldu mu? Yardımcı olunmasını istediğiniz farklı bir konu varsa ya da bu konudaki işlem adımlarını anlayamadığınız noktalar varsa bunu bize bildirmekten çekinmeyiniz. İdpsbanka.org olarak Yapı Kredi sim kart değişikliği ve Yapı Kredi telefon bloke kaldırma benzeri konularda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız…

Akbank banka hesabınız varsa, mobil ve/veya internet bankacılığını kullanabilmek için Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma yazısını mutlaka incelemelisiniz. Aksi halde kurumun internet şubesine ve mobil uygulamasına giriş yapamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir