Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma | Sim Kart Değişikliği

Yeni sim kart aldığı için internet bankacılığını kullanamayanların Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Sim kart bloke kaldırma Vakıfbank için müşterilerin hangi yöntemleri kullanabileceklerini yazımızda açıkladık. Herhangi bir sebeple yeni hat alanların veya cep telefonu operatörünü taşıyanların, internet şubeye girebilmeleri için Vakıfbank sim bloke kaldırma işlemi yapmaları zorunludur. Aksi halde tek kullanımlık şifre dediğimiz güvenlik SMS’i gelmeyeceği için Vakıfbank sim kart değişikliği sebebiyle internetten EFT yapamaz, kontör alamaz, faturalarınızı ödeyemez ya da hesaplarınızı kontrol edemezsiniz.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank sim bloke işlemleri için müşterilerine yalnızca şube ve çağrı merkezi kanallarını kullandırmaktadır. Vakıfbank operatör değişikliği yapan birçok kişi internet sitesinin ve ATM’lerin bu hizmete açık olmamasından şikayetçidir. Bu şikayetlere rağmen Vakıfbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır denildiğinde; yalnızca şube ve telefon bankacılığı diyebiliyoruz.

4.5 G sim kart nedeniyle iletişim altyapısına uygun olmayan telefon hattınızı değiştirmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Hem mobil, hem de internet bankacılık kanalları tek kullanımlık şifreyle güvenliği sağladığı için Vakıfbank sim kart bloke kaldırma talimatı vermelisiniz. Bu talimatı şube aracılığıyla vermek isterseniz, herhangi bir şubeye gidebilirsiniz illaki hesap açılışı yapılan yere gitmek zorunda değilsiniz. Telefon bankacılığıyla Vakıfbank sim kart değişikliği bildiriminde bulunmak isteyenlerin ise 0 850 222 0 724 numarasını aramaları gerekmektedir. Söz konusu numarayı aradığınızda, zaman kaybı yaşamamak adına hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulayınız!

vakıfbank sim kart bloke kaldırma telefonla

Telefonla Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

1)Vakıfbank sim bloke kaldırma için 0 850 222 0 724’ü arayınız.
2) Eğer bankaya kayıtlı cep telefonu numarasıyla arıyorsanız, otomatik olarak isminizin doğru olup olmadığını soracak ve “Kayıp çalıntı ve şüpheli işlemleriniz için 1’i tuşlayınız.” ibaresinden dolayı direkt sizi menüye aktaracaktır.
3) Bu menüden kart numaranızla, müşteri no ile ya da TC kimlik numaranızla işlemlerinize devam edebilirsiniz.
4) Yukarıdaki bilgilerden en az birini girdiğiniz taktirde telesekreter sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır. Bu aşamada tahmini bekleme süreniz belirtilecek ve sıranız geldiğinde temsilciye, Vakıfbank sim bloke kaldırma isteğinizi ilettiğinizde işlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Vakıfbank Sim Bloke Kaldırma ATM’den Yapılamıyor mu?

Sim kart bloke kaldırma Vakıfbank ATM’lerin yapılamamaktadır. Kurum, sadece telefon bankacılığı ve şubeler aracılığıyla 4.5 G sim kart değişikliğini onaylamaktadır. Bu nedenle Vakıfbank operatör değişikliği için herhangi bir şubeye kadar gitmeniz veyahut müşteri hizmetlerini aramanız şarttır.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Yaptırmazsam Ne Olur?

Çağımız teknolojinin, tüm sektörlere hakim olduğu bir çağdır. Bu sektörel faaliyet içerisinde cep telefonundan ve bilgisayardan bankacılık işlemlerini yapabilmekte yer almaktadır. Bu nedenle herhangi bir zaman diliminde hesaplarınızı kontrol etmek, şubeye gitmek zorunda kalmadan mobil ve/veya bilgisayardan evinizden ya da ofisinizden faturaları ödemek, kart ve kredi borçlarınızı görüntülemek, döviz alıp-satmak ve bankacılık ürünlerine başvuru yapmak istiyorsanız Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi yaptırmanız gerekiyor!

Vakıfbank sim kart değişikliği sonrasında bildirimde bulunmayan, işlem yaptırmayan müşteriler internet şubeye ve mobil şubeye giriş yapamazlar. Önceden tanımlı şifreniz ve cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile herhangi bir şubeye, temsilciye ihtiyaç duymadan kolaylıkla online işlem gerçekleştirebilmeniz için Vakıfbank sim kart bloke kaldırma talimatı vermek zorundasınız!

vakıfbank sim kart değişikliği

Blokeniz Kaldırıldıktan Sonra Vakıfbank İnternet Bankacılığı Üzerinden Yapabilecekleriniz:

-“Hesaplarım” menüsünden vadeli, vadesiz hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Varsa altın çağı hesapları ve yatırım hesapları da bu menüden incelenebiliyor. Ayrıca dekontlar, varlıklar ve hesap adı değişiklik gibi işlemlerde bu menü altında yer almaktadır.
-“Başvurular” kısmından ihtiyaç kredisi, konut kredisi, hazır kredi, KMH ve kart başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Findeks risk raporu, kart başvuru takip, kredi kartı limit değişikliği, hesap açma, nakit avans işlemleri ve sanal kart oluşma için de başvurular kısmını kullanmanız gerekiyor.
-EFT ve havle işlemlerinizi, hesaplarınız arasında transfer ve cep telefonuna para gönderme işlemlerinizi “Para Transferleri” menüsünden yapabiliyorsunuz.
– Yatırım, döviz, hisse senedi, VİOP, sigorta, çek, senet, ödeme ve daha birçok işleminizi şubeye gitmeden internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm bunlar için sim kartınız blokeli ise Vakıfbank sim kart değişikliği bildiriminde bulunmanız gerekliliğini unutmayınız!

Vakıfbank sim bloke kaldırma konusunda yukarıdaki adımları uyguladığınız halde kurumla, bloke işlemlerine dair herhangi bir sorun yaşıyorsanız bunu bize iletebilirsiniz. Yazı sonundaki alan, Vakıfbank sim kart bloke kaldırma konusunda düşüncelerini veya problemlerini yazmak isteyenlere açıktır…

Bir önceki yazı: Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kadırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir