TEB Sim Kart Bloke Kaldırma Sim Kart Değişikliği

TEB sim kart bloke kaldırma konulu makalemizde, müşterilerin hangi bankacılık kanallarını kullanarak blokelerini kaldırtabileceklerini paylaştık. Sim kart bloke kaldırma Vodafone veya Turkcell/ Türk Telekom fark etmeksizin, hangi operatörde olursanız olun aynı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Sim kart yenileme ya da hattının 4.5 G uyumlu olmamasından dolayı kart değiştirme yapan müşterilere, banka uygulamaları nedeniyle tek kullanımlık SMS iletilmeyebiliyor. Yasal düzenlemelere bağlı olarak yapılan bu değişiklik, TEB sim kart bloke kaldırma işlemiyle halledilerek mobil ve internet bankacılığına sorunsuz bir şekilde giriş yapılabiliyor.

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma Vodafone  /Turkcell/ Türk Telekom

Bankacılık işlemlerinin güvenli bir platformda gerçekleşebilmesi için CEPTETEB’e her girişte kullanıcı kodu ile parola haricinde birde tek kullanımlık şifre sorulmaktadır. Bu şifre kişiye özel üretildiği için her kullanımda yenilenmekte ve başka bir kişi ya da ilgili müşteri tarafından yeniden kullanılmamaktadır. Ancak sim kart değiştirme sebebiyle tek kullanımlık şifreler müşterilere iletilmesi için problem yaşanmaktadır. Bu problemin anında çözüme kavuşturulması için sim kart bloke kaldırma talimatlarını uygulayınız!

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma Talimatları

Şubelere giderek TEB sim kart bloke kaldırma isteğinde bulabilirsiniz fakat bu yöntem oldukça zaman alıcıdır. Şubelerdeki müşteri yoğunluğu, sıra numarasının geç gelmesi vb. sebeplerle zaman kaybına uğramak istemiyorsanız CEPTETEB internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Buradan sım bloke kaldırma için kart bilgilerinizle işlem yapmanız gerekmektedir bilginiz olsun…

İnternetten Sim Bloke Kaldırma TEB

TEB sim kart değişikliği için teb.com.tr adresinden de işlem yapabilirsiniz. Siteye girdiğinizde resimde görüldüğü gibi sayfanın sağ üst köşesinde “Anında Parola” bölümü yer almaktadır. Oraya tıkladığınızda 4 adımda sim kart bloke kaldırma isteğinde bulunabilirsiniz.

teb sim kart bloke kaldırma

İlk adım: kart tipi seçimi olacağı için banka kartı, kredi kartı ya da henüz müşteri değilim seçeneklerinden birini işaretlemelisiniz. “Henüz TEB Müşterisi Değilim” seçeneğinde sizi bankanın müşterisi olabilmeniz için kayıt formu sayfasına yönlendirmektedir. Diğer seçimlerde ise kart bilgilerinizi girerek TEB sim kart bloke kaldırma işlemi yapmaya imkan vermektedir.

sim kart değiştirme teb

3.adım kişisel bilgilerinizden oluşmakta ve bankaya kayıtlı veriler ile girecek olduğunuz kişisel bilgilerin aynı olması durumda ise son adım olan SMS Doğrulama sayfasına yönlendirmektedir. Sim kart bloke kaldırma Vodafone /Türk Telekom/Turkcell fark etmeksizin SMS doğrulaması yaptığınız taktirde anında yeni şifre alabilirsiniz.

Telefonla TEB Sim Bloke Kaldırma İşlemi

İletişim merkezi ya da çağrı merkezi olarak adlandırılan müşteri hizmetleri, müşterilere birçok konuda haftanın her günü ve her saati yardımcı olmaktadır. Bu konulardan birisi de TEB sim kart değişikliği bildirimidir. Müşteri hizmetlerini arayarak kısa zamanda sim kart bloke kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için 0850 200 0666 numarasını tuşlamanız ve arama nedeniniz sorulduğunda, “sim kart yenileme” ya da “sim kart değiştirme” şeklinde yanıtlamanız yeterli olacaktır.

Hızlı bir şekilde arama nedeninize göre yönlendirme yapan sesli yanıt sistemi, size işlemlerinizin pratik şekilde gerçekleşebileceği menüye aktaracaktır. Dilerseniz üç seçenekli işlem menüsü aracılığıyla da müşteri temsilcilerinden birine bağlanarak da, TEB sim kart bloke kaldırma talebinizi bireysel olarak iletebilirsiniz. Kurumsal müşterilerin 444 0 832 olan şirket telefonunu aramaları gerekmektedir. Ayrıca yurtdışından kurumsal müşteri kimliği ile işlem yaptırmak isteyenler için sım bloke kaldırma numarası +90 216 444 0 832’dir.

teb sim bloke kaldırma

Türk Ekonomi Bankası Sim Bloke Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

– Tüm GSM operatörleri 1 Nisan 2016 tarihinden sonra ülkemizde 4.5 G mobil iletişim altyapısını kullanmaya başladığı için SIM kartı ile telefonu, bu teknolojiye uygun olan müşteriler söz konusu değişiklikten etkilenmeden mobil ve internet şubeye sorunsuz giriş yapabildiler. Bu nedenle cihazınız ve kartınız 4.5 uyumlu ise sim kart bloke kaldırma Türk Ekonomi Bankası’yla ilgili herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Eskiden olduğu gibi kullanıcı kodu ve parolanızın ardından tek kullanımlık şifreniz sayesinde anında CEPTETEB uygulamasına giriş yapabilirsiniz.
– Herhangi bir nedenden dolayı sim kartınızı değiştirdiyseniz ya da 4.5 G uyumlu olmadığı için kartınızı yenilediyseniz, bu durumda yukarıda sıralanan yöntemlerden birini kullanarak TEB sim kart değişikliği bildirimi yapmak zorundasınız. Çünkü müşteri güvenliği nedeniyle uygulanan tek kullanımlık şifre, sim kart değişikliklerinde bloke olmakta ve tarafınıza iletilmemektedir.
– 3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) uygulamasıyla gerçekleştirdiğiniz internet alışverişlerinde, internet veya mobil şube girişlerinde tek kullanımlık şifreniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilmiyorsa sadece müşteri hizmetleri, şubeler, bankanın internet sitesi ya da internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Bunların haricinde sizi arayarak, kişisel bilgilerinizi veya kredi/banka kartı bilgilerinizi talep eden kişilerle kesinlikle muhatap olmayınız! Sim kart bloke kaldırma TEB ile ilgili farklı sorularınız varsa yorum olarak iletebilirsiniz…

Akbank müşterisi olan okurlarımız için Akbank sim kart bloke kaldırma makalesini yayımladık. Makale içerisinde Akbank blokesinin neden konulduğunu ve nasıl kaldırtılabileceğini detaylıca paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir