Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank sim kart bloke kaldırma için hızlı bir şekilde işlem yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli. Bu sayfa içerisinde Denizbank sim bloke kaldırma konusunda uygulayabileceğiniz alternatif yollar yer almaktadır. Bunlardan istediğinizi seçerek Denizbank sim kart değişikliği ile ilgili bildiriminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Denizbank sim kart bloke kaldırma konusunda farklı soru ve sorunlarınız varsa, sayfanın sonunda yer alan kısmı kullanarak bizlere iletebilirsiniz…

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nedir?

Hattını başka bir şebekeye taşıyan, SIM kartını yenileyen veya 4.5 G internet altyapısına geçiş sebebiyle kartı çalışmayan kişiler Denizbank sim bloke kaldırma işlemi yapmadan mobil ve internet bankacılığını kullanamazlar. Çünkü bankanın güvenlik uygulamalarından biri de, mesaj yoluyla müşteriye giriş şifresi yollamaktır. Müşteri, kendi oluşturduğu parola haricinde mesajda yazan bu şifreyi alabilmesi için Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi yaptırması gerekmektedir. Peki, sim kart bloke kaldırma Denizbank’ta nasıl yapılmaktadır?

Denizbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Hat değişikliği yapan, 4.5 G internet hizmetine geçen ya da SIM kartını yenileyen kişiler 3 farklı yolla Denizbank sim bloke kaldırma yapabilirler. Bunlar; ATM, şube ve internet bankacılığıdır. Şubeden diğer işlemlerde olduğu gibi sıra alarak, temsilcinize Denizbank sim kart değişikliği ile alakadar talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Fakat şubede sıra beklemek istemiyorsanız aynı işlemi ATM’den de yapabilirsiniz.

ATM’den Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma

2014 yılına kadar bankamatiklerde böyle bir hizmet söz konusu değildi. Ancak 2014 yılında Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemini ATM’de devreye alarak, hem şubelerin iş yükünün hafiflemesini hem de müşterilerinin hızlı bir şekilde işlem yapabilmelerini sağlamıştır. Sim kart bloke kaldırma Denizbank ATM’sinden şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

-Kartınızı bankamatiğe takınız çünkü kartsız işlemlerden bloke kaldırılamıyor.

-“Açıkdeniz İşlemleri” menüsüne tıklayarak ilerleyiniz.

-“SIM Bloke Kaldırma” butonuna basınız ve işleminizi onaylayınız.

Aslında çok kısa bir zamanda diliminde bankamatikten blokenizi kaldırtabilirsiniz ancak bulunduğunuz yerde ATM yoksa veya ATM’ler size uzak kalıyorsa, o halde internetten Denizbank sim bloke kaldırma seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

İnternetten Denizbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

4.5 G internet teknolojisine ayak uydurmak isteyenler kartını yeniledikten sonra ya da hat değişikliği yapanlar bu işlemin ardından www.denizbank.com sitesine girerek bloke sorununu çözebilirler. Sim kart değişikliğinde internet bankacılığı kullanmak isteyenler şu adımları izlemelidirler:

denizbank sim kart bloke kaldırma

Denizbank.com sitesindeki “Şifremi Unuttum” bölümüne tıklayarak işlemlerinize başlayınız.

denizbank sim bloke kaldırma

Kart bilgilerini ekranda istenilen yerlere yazdıktan sonra “Devam” tuşuna tıklayarak ilerleyiniz.

denizbank sim kart değişikliği

Cep telefonunuza mesaj yoluyla gönderilen doğrulama şifrenizi, “Şifre” yazan alana giriniz ve Denizbank sim bloke kaldırma için “Devam” butonuna basınız.

sim kart bloke kaldırma denizbank

Bu adımda güvenlik amaçlı kimlik bilgileriniz istenecektir. Girdikten sonra işleminize devam ettiğinizde, Açıkdeniz kullanıcı bilgilerinin olduğu ekrana yönlendirileceksiniz.

sim bloke kaldırma denizbank

Ekranda mevcut bloke tipi ve bloke tarihi gibi bilgileriniz yayımlanmaktadır. “Bloke Kaldır” kısmını tıklayarak Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde Açıkdeniz’e dilediğiniz an yeniden giriş yapabilir ve birçok bankacılık işleminizi şubeye, ATM’ye ihtiyaç durmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank SIM Kart Bloke Kaldırma İle İlgili Ayrıntılar

  • Müşteri hizmetlerinden Denizbank sim kart değişikliği bildiriminde bulunamıyor. Mutlaka ya şubelere giderek, ya ATM’den kendiniz işlem yaparak ya da sim kart değişikliğinde internet bankacılığı hizmetini kullanarak blokenizi kaldırmanız gerekmektedir.
  • 4.5 G internet servisine geçiş yapan banka müşterileri ATM’den bloke kaldırmak istediklerinde, sadece kartlı işlem yapabilirler. Kartsız işlemlerde Denizbank sim bloke kaldırma opsiyonu yer almamaktadır.
  • Hat değişikliği ile ilgili bildirimleriniz ya da yaptığınız işlemler sonuç vermediyse ve bankanızdan bu konuda şikayetçiyseniz, probleminizi ve taleplerinizi “Bilgi Edinme Hakkı Kanunu” kapsamında iletebilirsiniz.

Sim kart bloke kaldırma Denizbank konusu içerisinde sizlere uygulayabileceğiniz yöntemler ve bu yöntemlerin uygulama adımları aktarıldı. Konuyla alakadar sorularınız varsa yorum yapabilir, Denizbank sim bloke kaldırma ile ilgili bilgili kişilerin yanıtlamasını isteyebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası’nda hesabı olan ya da banka kartı/kredi kartını kullanan kişiler için oluşturduğumuz TEB Sim Kart Bloke Kaldırma yazısına buradan ulaşabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir