Ptt’den Maaş Alan Emekliye Kredi Veriliyor mu?

Emekli maaşını PTT den alanlara kredi veriliyor mu? PTT emeklilere kredi çekme kolaylığı sağlıyor mu? Bildiğiniz gibi PTT, iletişim ve kargo sektöründen sonra bankacılık sektörüne de dahil oldu. Bu nedenle PTT’den maaş alan emekliye kredi veriliyor mu merak edilmeye başlandı. Bu sayfa içerisinde PTT emekli kredi başvurusu ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Ptt’den Maaş Alan Emekliye Kredi Veriliyor mu?

Evet, PTT’den maaş alan emekliye kredi veriliyor. Üstelik kredi çekme şartları oldukça esnek. Emekliye kredi PTT ile anlaşmalı bankalardan verilmektedir. Birçok banka farklı kredi paketleriyle, vatandaşlara PTT üzerinden kredi kullandırmaktır. Emekli maaşını PTT den alanlara kredi verilirken bazı koşulların sağlanması isteniyor.

PTT Emekli Kredi Başvurusu Şartları

PTT’den maaş alan emekliye kredi verilirken öncelikle kişinin yaşı dikkate alınmaktadır. Bilindiği gibi birçok bankada kredi kullandırımı için üst yaş sınırı genellikle 70’dir. PTT emekli kredi başvurusu için de 84 yaşını geçmemiş olmak gerekiyor. Yaşınız kredi kullanmaya uygunsa başvurunuz değerlendirilirken en önemli ikinci etken kredi notunuz oluyor.

Aşağıdaki tablodan da görebileceğiniz gibi “en riskli” ve “orta riskli” grubunda yer alan başvuru sahiplerine kredi verilme ihtimali çok düşüktür. Az riskli kişilerin PTT emekli kredi başvurusu ise gelirine bakılarak değerlendirilmektedir. Gelirin yarısı, kredi taksitlerini karşılayabilecek durumdaysa genellikle başvuru onay alıyor diyebiliriz.

PTT den maaş alan emekliye kredi

PTT’den maaş alan emekliye kredi kullandırılırken, kredi sicili “iyi” ve “çok iyi” olan tüketicilere öncelik tanınmaktadır. Maaşını postaneden almayanlardan ise gelir beyanı istenmektedir.

Ptt’den Maaş Alan Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

PTT üzerinden kolaylıkla kredi kullandıran 5 banka bulunmaktadır. Faiz oranlarına göre sıralama yapmak gerekirse % 0,99’la ING Bank, % 1,08’le Türk Ekonomi Bankası, % 1,32’yle Burgan Bak, % 1,39’la Aktif Bank ve % 1,59 oranla Denizbank PTT üzerinden kredi vermektedir. Peki, bu faiz oranları kapsamında PTT emekliye ne kadar kredi veriyor? Geri ödemesi nasıl oluyor?

PTT Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Geri ödemesi de oldukça kolay olan kredi seçenekleri arasında pek çok ihtiyaç kredisi seçenekleri mevcut. İhtiyaç duyduğunuz bütçeye göre 500 TL’den, 55.000 TL’ye kadar rahat bir şekilde kredi çekebiliyorsunuz. Emekliye kredi PTT haricinde doğrudan diğer bankalardan da verilmektedir. Ancak emekli maaşını PTT den alanlara kredi kullandırılırken şartlar daha esnek tutulmaktadır.

60 Aya Kadar Ptt’den Maaş Alan Emekliye Kredi!

PTT’den maaş alan emekliye kredi kapsamında 55.000 TL’ye kadar finansman veriliyor. Eğer maaşınızı postaneden alıyorsanız, PTT kredi şartlarından en önemli bir tanesini karşılıyorsunuz demektir. Eğer emekliyseniz ancak maaşınızı postaneden değilde, başka bankadan alıyorsanız yine de PTT emekli kredi başvurusu için yine de müracaatta bulunabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikli olarak maaşınızı postaneye taşımanız gerekecektir. Sonrasında emekli maaşını PTT den alanlara kredi seçeneklerinden faydalanarak, 500 TL’den, 55.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt kredileri pek çok banka ile anlaşmalı olarak, sunulan kredi seçenekleridir. Bu nedenle herhangi bir postaneye giderek müracaatta bulunabileceğiniz gibi isterseniz doğrudan yukarıda sıralanan bankalara da başvuru yapabilirsiniz.

Doğrudan diğer bankalara yapılan başvurularda, maaşını postaneden çekme şartı bulunmamaktadır. Ayrıca bu bankaların kredi kullandırma şartları değişiklik gösterebilir. Ama PTT’den maaş alan emekliye kredi verilmesi daha kolay olduğu için eğer maaşınızı postaneden alıyorsanız, PTT şubelerinden başvuru yapmanız daha avantajlı olacaktır.

PTT Emekli Kredileri

60 vadeye kadar geri ödemeli olarak kullanabileceğiniz PTT kredileri, bütçenizi zorlamadan geri ödeme yapmanızı sağlayacaktır. Borcunuz varsa, acil nakite ihtiyacınız varsa, acil para lazım diyorsanız, emekliler için özel kredi seçenekleri çok işinize yarayacaktır.

Ptt internet bankacılığını kullanarak size özel krediler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle ipc sifresi almanız gerekmektedir. IPC şifresi nasıl alınır bilmiyorsanız, bu şifrenin nerelerden temin edilebileceğini öğrenmek için PTT ipç şifresi Nasıl Alınır konusunu incelemenizi öneririz. İlgili konuda banka hesabı açma işlemlerinin ardından şifrenin nasıl alınacağı görsellerle anlatılmaktadır.

Bu makalede PTT’den maaş alan emekliye kredi verilmesiyle ilgili sorular kaleme alındı. PTT emekli kredi başvurusu yaparken, güncel faiz oranlarını teyit etmeniz önemle rica olunur. Ayrıca PTT emekliye ne kadar kredi veriyor gibi en çok merak edilen diğer soruların yanıtlarını incelemek için PTT Bank kategorisini de ziyaret edebilirsiniz.

Ptt’den Maaş Alan Emekliye Kredi Veriliyor mu?” Konusu İçin 2 Yorum

  1. Ptt emekli kredileri ile ilgili birkaç sorum olacaktı. Yanıtlarsanız sevinirim. Öncelikle yaş sınırı varmı emeklilerde? Bir de Ptt kredi başvurusu yaparken istediğim miktarı yazabilirmiyim yani miktarda kısıtlama varmı? Şimdiden teşekkürler.

    1. Merhabalar Perihan Hanım, Ptt kredileri ile ilgili ilk sorunuzun yanıtı; yaşınızın en fazla 84 (bazen 70 – bankaya göre değişiyor) olması gereklidir. Ptt emekliye kredi veriyor mu sorusunu da sıklıkla almaktayız. Evet veriyor. 5 bankayla anlaşması bulunuyor. Bu konuda aracılık yapıyor da diyebiliriz. Bu nedenle ikinci sorunuzun yanıtı 500 TL’den, 55.000 TL’ye kadar çıkabilen kredi seçenekleri mevcut. 55 binden fazlası için direkt şube yetkilileri ile şahsen görüşmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir