Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemi zamanımızı en yararlı bir şekilde kullanabilmek için gereklidir. Çünkü bankalar, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için birçok hizmet sunarlar. Bu hizmetlerden biri de internet bankacılığıdır. Eğer siz de bankanın müşterisiyseniz, Ziraat internet bankacılığı şifre alma sonrasında, akıllı telefonunuzdan yada bankanın web sayfası üzerinden internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet şifresi alma için 2 farklı yol izleyebilirsiniz. Bunlardan ilki telefon bankacılığını kullanarak internet şifresi oluşturmaktır. Bunun için müşterinin güncel cep telefonu numarasının bankaya tanımlı olması gerekmektedir. İkincisi ise 4 adımda internet üzerinden şifre almaktır. İlk olarak telefonla Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır onu açıklayalım…

Telefonla Ziraat İnternet Bankacılığı Şifre Alma

 1. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma için 444 00 00’ı arayın.
 2. Telesekreter “Lütfen yapmak istediğiniz işlemi birkaç kelimeyle söyler misiniz?” dediğinde, “Ziraat internet bankacılığı şifresi almak istiyorum” şeklinde yanıt veriniz.
 3. Sesli yanıt sistemi sizi ilgili menüye aktardığında; TC kimlik numaranızı, müşteri numaranızı veya kart numaranızı giriniz.
 4. Bir sonraki adımda bankaya kayıtlı cep telefonu numaranızı, başında sıfır olmadan tuşlayınız.
 5. Numaranız güncelse şifre oluşturma menüsüne aktarılacaksınız. Bu menüden Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresini oluşturabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Şuan kullandığınız cep telefonu numarası, bankaya kayıtlı olan numaradan farklı ise “Hatalı tuşlama yaptınız.” şeklinde uyarı alırsınız. Bu durumda en yakın şubeye giderek numara güncelleme talebinde bulunmalısınız.

İnternet Üzerinden Ziraat İnternet Bankacılığı Şifre Alma

İnternetin bağlı olduğu herhangi bir cihazdan, Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma için http://www.ziraatbank.com.tr adresine tıklayınız. Sağ üst köşeden “İnternet Şubesi” yazan yere gelerek, bireysel ya da kurumsal alandan hangisini kullanıyorsanız, o alana giriş yapınız. Bu alana giriş yapıldıktan sonra açılan sayfada şifremi ya da parolamı unuttum kısmından ‘’şifremi’’ yazan yere tıklayınız.

Ziraat internet bankacılığı şifre alma
 • Yeni açılan sayfada tarafınıza sorulan
 • T.C kimlik no:
 • Ülke kodu:
 • Cep Telefonu:

“Devam” tuşuna basarak, güvenlik bilgilerini doldurunuz. Sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriniz ve Ziraat Bankası internet şifresi alma adıma geçiniz. Yeni açılan sayfada kendiniz bir şifre oluşturmalısınız. Hesabınızın güvenliği açısından basit şifreler oluşturmamalı ve oluşturduğunuz şifreyi kimse ile paylaşmamalısınız. Bu adımın ardından Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi alma işlemi tamamlanır. Peki, yeni şifreniz ile internet bankacılığına nasıl giriş yapabilirsiniz?

Ziraat İnternet Şubesi Şifre Alma İşleminin Ardından Nasıl Giriş Yapılır?

Ziraat internet bankacılığı şifre alma sonrasında http://www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapılır. Kurumsal ya da bireysel müşteri tipine göre seçim yapılır. Belirtilen alana müşteri numarası ve Ziraat internet şifresi alma işlemiyle belirlenen giriş şifresi yazılır. Müşteri numarası ve şifresi yazıldıktan sonra gelen üçüncü ekranda müşterinin ad soyadı yazılı olmalıdır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma

Bundan sonraki adımda ise banka tarafından cep telefonuna yeni bir güvenlik şifresi gönderilir. Bu güvenlik şifresi yazılarak hesaba giriş yapılır. Hesaba giriş yapıldıktan sonra istenilen işlemler gerçekleştirilebilir.

Ziraat İnternet Bankacılığının Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemi sonucunda, internet üzerinden hizmet vererek müşterilerinin yaşam kalitelerini yükseltmektedir. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi ile müşteriler mekâna ve zamana bağlı olmadan istedikleri zaman işlem yapabiliyorlar.

Ziraat Bankası internet şifresi alma

Bu hizmet ile hesaplar hızlı ve pratik bir şekilde takip edilir. Bankalarda fiziksel açıdan diğer müşterilerine daha rahat hizmet verirler. Ziraat internet bankacılığı şifre alma işlemlerinin ardından ödemeler kolay bir şekilde yapılır. Bu da kişiye günlük yaşamda zaman kazandırır.
Ayrıca internet şubesinde gerçekleştirilen işlemler, yerel şubelere göre daha düşük meblağdadır ya da avantajları daha fazladır. Bu avantajlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma adımlarını tamamlamak ve sisteme giriş yapmaktır!

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Almanın Önemi

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır öğrendikten sonra Ziraatbank.com.tr adresinden hesap bakiyelerinizi ATM’ye gitmeye gerek kalmadan öğrenebilirsiniz. İnternet şubeye son giriş tarih ve saati ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşılabilir. Teknolojik alandaki yeniliklerle birlikte internet şubeleri de yenilikçi imkanlar sunmaktadır. Bulunduğunuz yerde bankanın şubesi olmasa bile tüm işlemlerinizi internetten halledebilirsiniz. Ayrıca para transferi ve döviz alıp-satma işlemleriniz için şubelerde uzun süren kuyruklarda da beklemek zorunda kalmazsınız. Ziraat Bankası internet şifresi alma işlemlerinde, müşterilerini kimlik ve hesap hırsızlığından korumak için çeşitli önlemler almaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Ekranı Güvenli mi?

Güvenlik konusunda çok hassas olan Ziraat Bankası, SSL sertifikasını kullanmaktadır. Bu sertifika, müşterilerin hesap ve kimlik bilgilerinin güvenliği açısından gerçekten çok önemlidir. Dijital ortamdaki hukuksuz uygulamaların önüne geçmek için müşterilerini daima koruma altına alan Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma hizmetlerinde de güvenilir bir adres olma özelliğini sürdürüyor.
Bankada yer alan hesapların kötü niyetli kişilere erişimini engellemek için müşterilerine OTP cihazının kullanımını önermektedir. Bu sistemde dolandırıcılar tarafından hesabın şifresi ve parolası öğrenilse bile hesaba ulaşılamayacaktır. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma konusunda takıldığınız yerler olursa yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığına girişte Ziraat sim kart bloke kaldırma sorunu yaşayanlarda ilgili konuyu inceleyebilirler.
Bu yazımızda Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır açıkladık. 2 farklı yolla işlem adımlarını anlattık. Hangisi size daha kolay gelecekse o yöntemi kullanabilirsiniz!

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma” Konusu İçin 6 Yorum

 1. Ziraat Bankası internet bankacılığı alma işlemini yapmıştım. Şifreyide bir kenara not ettim hatta. Ancak şimdi Ziraatin internet bankacılığına giremiyorum. Geçen hafta hat değiştirmiştim ondan olabilirmi Selin Hanım?

  1. Evet Zahide Hanım, sim kart değişikliğinden sonra bloke işlemi uygulanır ve tek kullanımlık şifre size mesaj olarak iletilmez. Bu nedenle Ziraat sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak, hat değişikliğinizden kaynaklı blokeyi kaldırmanız gerekiyor.

 2. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma adımlarını harfiyen uyguladım. Ama telefonuma mesaj bir türlü gelmiyor! Sizce sebebi nedir?

  1. Numaranızı yazarken hata yapmış olabilirsiniz İnci Hanım. Ziraat Bankası’na kayıtlı olan cep telefonu numaranızı yazarak yeniden denemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir