Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri

Ziraat sim kart bloke kaldırma yöntemleri en çok merak edilen konulardan biridir. Eğer sizde internet bankacılığı girişi yapmaya çalıştığınızda, hatayla karşılaşıyorsanız, Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini 2 farklı yolla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Sim Kart Bloke Nedir?

GSM operatörleri, müşterilerine daha kaliteli hizmet vermek adına 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren 4,5G alt yapısına geçiş yaptı. Ancak Ziraat Bankası yasal anlaşmalarından dolayı henüz 4,5G alt yapısı üzerinden SMS yolu ile hizmet verememektedir. Bu nedenle sim kart değişikliği yapan bireyler, internet şubesine giriş yaparken tek kullanımlık şifreyi alabilmek için Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmelidirler.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri

Sim kart bloke kaldırma Ziraat Bankası için iki yöntem vardır. Bunlardan ilki en yakın şubeye giderek bilgilerinizi güncellettirmek, diğeri ise ATM’leri kullanarak Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemini şahsen gerçekleştirmektir.

1.Yöntem: Ziraat ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat sim kart bloke kaldırma ATM ‘ler aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Bunun için yapmanız gerekenleri resimleriyle birlikte açıkladık. Lütfen işlem adımlarını takip ediniz.

  • Öncelikle bankamatiğe kartınızı takıp giriş yapınız.
  • Sağ alt köşede yer alan “Diğer İşlemler” menüsüne tıklayınız.
  • Yeni açılan menüden “SIM Kart Bloke Kaldırma” tuşuna basınız ve işleminizi tamamlayınız.
Ziraat sim kart bloke kaldırma

2.Yöntem: Şubelerden Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

En yakın banka şubesine gidilerek, bireysel müşteri temsilcisinden sıra alınır. Uzun süren bekleyişin ardından sıranız geldiğinde, bilgilerinizin güncellenmesini talep edersiniz. Güncelleme sonrasında Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma talebiniz işleme alınarak, internet bankacılığı tek kullanımlık şifreniz tarafınıza iletilecektir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Konusunda UYARI!

Yukarıda sıralanan yöntemler dışında; E-mail, SMS ya da daha farklı yollarla sizlere ulaşan ve sim kart değişikliği internet bankacılığı Ziraat banka hesabınızla alakalı sizden bilgi talep eden hiç kimseye güvenmeyin. Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemini yalnızca ATM‘lerden ve şubelerden yapabileceğinizi unutmayın. Telefonla sim kart bloke kaldırma işlemi yapacağını söyleyenlere itibar etmeyiniz!

sim kart bloke kaldırma Ziraat Bankası

Ziraat SIM Kart Bloke Kaldırma İşlemi Neden Önemlidir?

Ziraat Bankası sim kart değişikliği yapmış ve 4,5G alt yapısını kullanan tüm kullanıcılardan bu işlemi yapmalarını istemektedir. Çünkü tek kullanımlık şifrenin gerekli olduğu her türlü işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için SIM kart blokenizi kaldırmanız gerekmektedir. Tek kullanımlık şifrenin gerekli olduğu başlıca işlemler;

  • İnternetten bir ürün satın almak istediğinizde, Ziraat banka kartı ya da kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra tek kullanımlık şifre gönderilmektedir.
  • Herhangi bir faturayı online ödemeye çalışırken, güvenlik amacıyla müşterinin cep telefonu numarasına tek kullanımlık şifre iletilmektedir.
  • Bankanın Mobil uygulamasını kullanmak istediğinizde, giriş ekranında TC kimlik numaranız ve giriş şifreniz haricinde mesajla gönderilen güvenlik kodu sorulmaktadır.
  • Bankanın İnternet Bankacılığı sayfasına giriş yaparken de, aynı şekilde TC kimlik numaranız, giriş şifreniz ve tek kullanımlık şifre istenmektedir.

Bu yazıda Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır görselleriyle birlikte anlatıldı. İşlem adımlarını takip etmenize rağmen bu konuda herhangi bir sorun yaşıyorsanız, Yorum Alanı’ndan bizlere gönderebilirsiniz. Yorum Alanı, sayfanın en altında yer almaktadır. Diğer bankalarda da hesabınız varsa, ilgili bankanın sim kart bloke kaldırma yazısını sitemiz menüsünden bularak inceleyebilirsiniz. Bir önceki yazı: Ziraat Bankası Varlık Fonuna Devredildi Ne Demek?

Ziraat sim kart bloke kaldırma ile ilgili kullanıcılarımızdan gelen bazı sorular ve yanıtları.

Ziraat sim kart bloke kaldırma ATM
Ziraat ATM sim kart bloke kaldırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir