Ptt Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Son dönemlerde İninal Kart’la birlikte PTT hesapları ve kartları da yükseliş gösterirken, pek çok kişi avantajlarından ötürü PTT’den hesap açtırmak istiyor. Kolay ve hızlı kullanım, düşük ücretler sunan PTT hesap açma ücreti de son derece hesaplı. Üstelik fiyatları uzun yıllardır aynı ve PTT hesap açma ücreti 2020 yılında da değişmiş değil.

Ptt Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

PTT hesap açma ücreti bu yıl da sadece 5 TL olarak belirlendi. Fakat tabii ki hesabınızı Türk Lirası’nın yanı sıra Amerikan Doları veya Euro birimlerinde de açtırabiliyorsunuz. Bunlar için belirlenen PTT hesap açma ücreti ise 1 Dolar ve 1 Euro.

Bu para da aslında sembolik olarak, hesap kapatıldığında müşteriye geri iade edilmek üzere alınıyor ve hesapta bekletiliyor. Kapandığı anda, paranızı geri alabiliyorsunuz. Kısacası, ‘güven akçesi’ adı da verilen bu para, eğer döviz hesabı açmayacaksanız şimdilik sadece 5 TL.

Ptt Hesap Açma Ücreti Değişir mi?

2010 yılından beri aynı olan PTT hesap açma ücreti 2020 yılında da değişmedi. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bu konuda herhangi bir güncellemeye gitmezse, herhangi bir değişiklik olmaz. Yıl içerisinde kurum, ücret tariflerinde değişiklik yaparsa bu sayfa yenilenerek sizlere bilgilendirme yapılacaktır.

PTT Hesabı Nerelerde Geçerli?

Neredeyse bir bankadan beklediğiniz bütün hizmetleri bulabileceğiniz yeni adresiniz PTT. Posta telgraf teşkilatı kendi anlamını taşıyan altyapı çalışmaları ile birlikte iletişimde hizmet veren bir kurumdur. Son dönemler içerisinde giderek popülerliğini arttıran PTT hesabı kolayca açılıyor ve hemen kullanılıyor. Oldukça uygun fiyatlara hizmette sınır tanımayan bir anlayış, PTT katkıları ile beraber herkese sunuluyor.

Ptt’den hesap açtırdıktan sonra tarafınıza yollanan banka kartı ile her yerde alışveriş yapabilirsiniz. PTT Bank ile bir bankada yapabileceğiniz bankacılık işlemlerinin neredeyse hepsini yapabiliyorsunuz. Bu hizmetlere EFT, havale gibi PTT’den para gönderme işlemi olduğu gibi kredi bile çekebiliyorsunuz.

PTT’nin Diğer Hizmetleri

Teknolojinin gelişimine örnek gösterilecek kurumlardan biri olan PTT bank yaptığı çalışmalarda daima en ileri teknolojiyi hedefliyor, burada müşterilerine sunmak için büyük çaba sarf ediyor. Dijital teknolojileri ve mobil bankacılığı da, PTT Bank aracılığı ile çok verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Çok uygun bir rakama sadece PTT hesap açma ücreti olan 5 TL karşılığında açtığınız hesapla internetten de alışveriş yapabiliyorsunuz.

PTT İnternet Bankacılığı Hizmetleri Sizi Bekliyor

Pek çok yerde şubeleriyle karşımıza çıkan, ATM hizmetlerinde giderek gelişen PTT’nin internet platformunu da hizmet için kullanabilirsiniz. Böylece bu girişimle PTT bank müşterisi olan tüm insanlara sağladığı avantajları, farkını ve ayrıcalığını gösteriyor.

PTT hesabı açma ücretine dair sorularınız varsa bizlere iletebilirsiniz! Ayrıca Posta Çeki Hesabı ile ilgili ayrıntıları bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Ptt Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?” Konusu İçin 2 Yorum

  1. merhaba selin hanım yarın gitsem pttden hesap açtırmaya kartımı hemen alabilir miyim ? kartın aylık yada bazı bankalar gibi 3 aylık 6 aylık ücretlendirmesi var mı?

    1. Merhabalar Uğur Bey, maalesef kart hemen verilmemektedir. Belirtiğiniz adrese yaklaşık 2 hafta içerisinde gelmektedir. Ptt hesap açma ücreti olarak 5 TL alınmaktadır. Ancak diğer bankalar gibi 3 aylık/6 aylık ve benzeri herhangi bir ücretlendirmesi yok efendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir