Provizyonda Bekleyen işlemler Limitten Düşer mi?

Herhangi bir ürün için dijital ortamda banka kartı yada internet bankacılığı gibi sanal ortamda ödeme gerçekleştirildiğinde, söz konusu ürün için banka tarafından ön ödeme alınır. Bu ön ödeme provizyon nedir sorusunun cevabıdır. Söz konusu işlem sonucunda hesabınızdan bakiye düşer. Bu da provizyon işlemleri ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi olarak; provizyonda bekleyen işlemler limitten düşer mi sorusunun cevabıdır.

Provizyonda Bekleyen işlemler Limitten Düşer mi?

Bekleyen provizyonlar normal şartlarda satın alınan ürün yada hizmet için firmaya doğrudan aktarılmalıdır ancak bazı durumlarda bu işlem gerçekleşmiyor ve dolayısıyla söz konusu işlem internet bankacılığı hesabınızdan da kontrol edebileceğiniz gibi provizyon olarak geçiyor. Provizyon Nedir konusundan detaylı olarak provizyon ne anlama geliyor öğrenebilirsiniz…

Bekleyen Provizyonlar Nedir?

Provizyon nedir kısaca değindikten sonra en çok merak edilen konulardan birisi olarak bekleyen provizyonlar nedir ele alalım. Esasında bekleyen provizyonun ortaya çıkmasında farklı nedenler söz konusudur. Bunun için illa bir firmadan bir ürün satın almanız da gerekmiyor. Sadece bir sanal markette kendi kartınızı tanıtırken bile söz konusu sanal market, kredi kartınızın gerçek olup, olmadığını kontrol etmek amaçlı düşük miktarda hesabınıza gönderim yapıyor. Bu işlem çoğunlukla provizyon olarak görülür. Böyle bir işlem karşılığında hesabınızda bir düşüş olmayacaktır.

Provizyonda bekleyen işlemler limitten düşer mi sorusunu değerlendirirken ise özellikle de sizin belli bir firmadan ürün satın aldığınız duruma dikkat çekiyoruz. Çünkü belli bir ürünü satın almak için yapmış olduğunuz ödeme provizyona girdiğinde limitten düşmüş olur. Dilerseniz Provizyonda Bekleyen işlemler iptal Edilir mi başlıklı makaleyi inceleyerek de, provizyon iptali ile ilgili kapsamlı bilgi alabilirsiniz…

Provizyonda Bekleyen İşlemler Ne Olur?

Bekleyen provizyonlar için genellikle belli bir süre vardır. Bu süre söz konusu provizyonun iptal olacağı süredir. Genellikle 7 gün sonunda işlem geçerliliğini yitirir ve kendi kendini iptal eder.

Eğer belli bir ürünü satın almış olduğunuz için provizyon oluştuysa, söz konusu ürünün tarafınıza ulaştırılıp, faturalandırılması sonucunda, provizyon işlemi gerçek ödemeye dönüşecektir.

Bu yazımızda pek çok banka müşterisinin merak ettiği provizyon nedir sorusuna ve provizyonda bekleyen işlemler limitten düşer mi gibi merak edilen bilgilere değindik. Özellikle de dijital ortamda gerçekleştirdiğiniz ödemelerinizi takip etmenizi öneriyoruz.

Provizyonda Bekleyen işlemler Limitten Düşer mi?” Konusu İçin 1 Yorum

  1. Benim kredi kartimda 300 TL borç var beklenen provizyonda 200 TL varsa toplam borcum 500 mü olur şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir