Ptt Maaş Kartı ile Alışveriş Yapılabilir mi?

Ptt maaş kartı çalışan birçok birey tarafından kullanılmaktadır. Bu kişilerin genellikle akıllarına takılan sorular Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi ve ptt maaş kart ile internetten alışveriş yapılır mı şeklindedir. Bu nedenle Ptt karta sahip olan çalışanları aydınlatacak bir araştırma makalesi yayınladık. Konuyu inceledikten sonra farklı soru veya sorunlarınız olursa yorum bölümünü kullanmaktan çekinmeyiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır…

Ptt Maaş Kartı ile Alışveriş Yapılabilir mi?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kurumu çok eski yıllarda sadece telgraf ve mektup dağıtma hizmeti verirken, sonraki yıllarda lojistik alanında da hizmet vermeye başladı. Yakın zamanda ise hizmet alanını yaygınlaştırarak Ptt Bank kapsamında bireylerin bankacılık işlemlerine de yardımcı olmaya başladı.

Denizbank ile işbirliği yapan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, PTT’den maaş alan SGK ya da posta çeki ödemesi yapan müşterilerine banka kartı vermektedir. Peki ama bu Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi? Kart sadece nakit çekimde mi kullanılabiliyor?

Ptt Kart Nedir başlıklı yazımızda bu kartın özelliklerini detaylıca anlatmıştık. Kullanım alanına ise kısaca değinmek gerekirse gerçek kişi posta çeki hesap mudileri bankamatiklerden nakit çekim yapabilir, hesap kontrol işlemlerini gerçekleştirebilir ve alışverişlerde nakit yerine kullanabilir.

Bu nedenle Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi sorusunun yanıtı “Evet”tir. Peki, bu kart internet üzerinden yapılmak istenen online alışverişlerde de kullanılabiliyor mu?

Ptt Maaş Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılır mı?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kurumu’nda çalışanların sıklıkla yönelttiği diğer bir soru ise ptt maaş kartı ile internetten alışveriş yapılırmı? Kullanıcılarımızın bu sorusunu da özetle yanıtlayarak, kurum tarafından müşterilerine ve/veya çalışanlarına sunulan tüm özelliklerden yararlanılmasını sağlayalım…

Ptt maaş kartı, internet üzerinden online alışveriş yapmak için de kullanılabiliyor. Nasıl ki diğer bankalardan açtırdığınız banka hesabınız için tarafınıza verilen kartlar ile online alışveriş yapabiliyorsanız, Ptt maaş kartıyla da bu mümkün.

Diğer banka kartlarında online alışveriş yapılırken kart numarası, arka kısımdaki seri numarası vb. bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ptt maaş kartını da aynı bilgileri girerek internette kullanabilirsiniz. Sadece ptt kart internet alışverişine açma işlemlerini yaptırmanız gereklidir.

Bunun için bankamatik kartıyla internet üzerinden online alışveriş imkanından yararlanmak isteyenlere özel Ptt Kart internet Alışverişi Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

Ptt kart başvurusu yapmak ya da mevcut maaş kartınızı kullanarak internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız, İpç Nedir | PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma konusundan ipç nedir ve ipç şifresi nasıl alınır öğrenebilirsiniz. Yazıya ulaşmak için aşağıdaki görsele de tıklayabilirsiniz…

ptt ipç şifresi nedir
ptt ipç şifresi nasıl alınır

Ptt Maaş Kartı İle İlgili Diğer Detaylar

Denizbank ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün yakın geçmişte yaptıkları işbirliği sayesinde çok kapsamlı bir kart ve program projesi gerçekleştirildi. Hatta hatırlarsanız, bu kartın ilk olma özelliği taşıdığı ifade edilerek lanse edildi. Bu nedenle ptt kart nedir ne işe yarar bilmek isteyen ziyaretçilerimize hem kartın özelliklerini, hem de kullanım alanlarını detaylandırarak veyahut örneklendirerek anlatmaya çalışıyoruz.

Ancak yine de Ptt maaş kartı ile alışveriş yapılabilir mi sorusu gibi aklınıza takılanlar olursa bize iletmekten çekinmeyiniz. Kartın tüm özelliklerinden yararlanabilmenizi sağlamak amacıyla aşağıdaki yorum alanını sizlere açarak, tüm soru ve sorunlarınızı iletmenizi sağlıyoruz.

İlginizi Çekebilir: PTT Kart Başvurusu

Ptt kart ile ilgili tüm yenilikleri takip etmek isterseniz, İDPSBANKA.ORG adresini Facebook, Twitter gibi birçok sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İninal kart benzeri çeşitli ödeme kartlarıyla ilgili diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz. Aradığınızı kolay bir şekilde bulabilmeniz için sayfanın en başında arama butonu yer almaktadır. Bu buton yardımıyla aradığınız kelimeyi yazmanız, ilgilendiğiniz konuların sitede listelenmesini sağlayacaktır…

Ptt Maaş Kartı ile Alışveriş Yapılabilir mi?” Konusu İçin 5 Yorum

 1. şey benim bi sorum olcak ben bursluluk paramı ara sıra çekmiyorum ve onu ptt n ödemeli banka kartı bu arada bunu alışveriş yaparken kullanabilirmiyim lütfen cevaplayın

 2. SAYIN:SEHER !
  PTTBANK PTTKARTLARININ ALT YAZILIMLARI DENİZBANK A.Ş TARAFINDAN HAZIRLANMIŞ HESABA BAĞLI DEBİT-ÖN ÖDEMELİ-KART OLUP,MAESTRO KARTIDIR. MAESTRO KARTLARIN YAZILIMI GENELDE OLMADIĞI İÇİN INTERNET’DE KULLANAMAZSINIZ,ÇÜNKÜ, ÖDEME SIRASINDA YAZILIMI OLMADIĞI İÇİN. SANAL POST YAZILIMLARI KARTI TANIMIYOR.ANCAK,TÜRKİYE’DE GENELLİKLE,VİSA VE MASTER KARTLAR INTERNET’DE SANAL POST YAZILIMLARINDA KULLANABİLİNİR.
  PTTKARTLAR ANCAK ,MARKET VE DİĞER İŞ YERLERINDE KULLANILAN GERÇEK-YAZAR KASALI POST MAKİNELERİNDE,ÖN ÖDEMELİ KART OLARAK KULLANILIR.PTTKARTIN ÜZERİNDEKİ SON KULLANIM TARİHİ GEÇSE DE.HER YIL OTOMATİK GÜNCELLENDİĞİNDEN KART KAYIP,ÇALINTI OLMADIKCA SÜRESİZ KULLANILIR.
  POSTA ÇEKİ HESAPLARI 10- ON- YIL KULLANILMAZSA OTOMATİK OLARAK,PTTBANK İLGİLİ HESAP AÇMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NCE KAPATILIR.
  PTT MAAŞ KARTI BİR PTTKARTDIR.PTTKART KREDİ OLMADIĞI İÇİN PTT MERKEZ VEYA ŞUBESİ’NE BAŞVURUP, PTT BONUS KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ İMZALAYARAK.PTT BONUS KREDİ KARTI ALABİLİRSİNİZ.
  PTTKART INTERAKTİF POSTA İŞLEMLERİ SÖZLEŞMESİ İMZALAMIŞ PTT MAAŞ VE POSTA ÇEKİ HESAPLARINI,https://pttbank.ptt.gov.tr/pttwebapproot/ipcservlet ADRES LİNKİNDEN İNTERNET’DEN BİREYSEL VEYA KURUMSAL PTTBANK MÜŞTERİLERİNCE TAKİPEDİLMESİ DURUMUNDA FAYDALIDIR. ÇÜNKÜ, SİZE GÖNDERİLECEK PTT HAVALESİ, POSTA VEYA MAAŞ HESABINA YATIRILACAĞINDAN,HESAPDAN PARA ÇEKERKEN AVANTAJLIDIR. .
  PTTKARTI OLMAYAN PTT HAVALESİ ALACAKLILARI,ANCAK, PTT HAVALE ŞUBELERİ VEZNELERİNDEN NAKİT OLARAK ELDEN ÇEKEBİLİRLER

 3. Merhabalar kolay gelsin.ben hesap açtırmak istiyorum maaş kartından ziyade hesabıma para yatırıp çekebileceğim İnternette hesabimda para varken kredi kartı görevi görebiliyor mu bunları merak ediyorum.bir de son kullanma tarihi gibi prosedür söz konusu mu?sadece bi defaya mahsus olmak üzere PTT den para çekme işlemi yapmalımıyım yoksa kart çıkarıp daha fazla avantajları varsa onlardan faydalanmalımıyım.bana şehir dışından para gelecek ismine PTT şubesine gönderilecekti bende kart daha avantajlıysa PTT kartı çıkarmak istiyorum sizin bilginize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

 4. Selin hanım merhaba ,

  Tesadufen yazınızı okudum ve çok mutlu oldum.
  Benim yaşadığım sıkıntı şöyle 2013 senesinde emekli oldum. PTT aracılığıyla İng ve Aktif bankdan kredi çektim .
  2017 Mart ayında bitmesi gerekirken banka ile yaptığım görüşmede Avukatlık bürosuna yönlendirildim.
  Çekilen tutarlar yetmediği için haci konulmuş. Bildiğim kadarıyla emekli maaşına haciz gelemez ve maden tutar yeterli değildi neden kredi verdiniz. Kalan 5000 tl maalesef 15000 tl gibi ödemek zorunda bırakıldım.
  Bu hacize itiraz hakkım var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Teşekkürler,
  Ms. İlter BAYINDIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir