Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileri?

Bankaların müşterileri sınıflandırma yöntemi olan kredi notu, ortak bilgi ekranı ile beraber bütün finans kuruluşlarının takip ettiği bir sisteminin parçası. Böylelikle daha önceden borcunu düzenli olarak ödeyen ve ödemeyen müşterilerin bankalar tarafından kolaylıkla tespit edildiğini biliyoruz. Elbetteki dönem olarak bazı insanların maddi sıkışıklıkları ödemelere yansıyabilir. Bu tür durumlarda bankalar ilk aklımıza gelen yardımcılar. Kredi almak için kredi notumuz ile ilgili yaşayacağımız sorunlarda var elbette. Bu yazımızda kredi notuna bakmayan bankalar 2017 yılında hangileri olduğunu, kredi notuna bakmadan ne kadar kredi verileceğini anlatacağız.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar 2017 Yılında Hangileridir?

Eğer adli sürece takılmamışsanız ve kara listeye girmemişseniz kredi konusunda seçenek ve fırsatlarınız daha fazla olabilir. Bankaların müşterileri sınıflandırma yöntemi olan kredi notu, ortak bilgi ekranı ile beraber bütün finans kuruluşlarının takip ettiği bir sisteminin parçası. Böylelikle daha önceden borcunu düzenli olarak ödeyen ve ödemeyen müşterilerin, bankalar tarafından kolaylıkla tespit edildiğini biliyoruz.

Devlet Bankaları Kredi Notuna Bakıyor mu?

Genel olarak söylersek, evet diyebiliriz. Ama mesela Ziraat bankasından emekli maaşını alan bir kişi için çok az tutarda da olsa kredi notuna bakılmadan kredi verilebilmektedir. Ancak kuşkusuz bu tutar son derece cüzi olarak kalacaktır.

Hangi Bankalar Kredi Notuna Bakmadan Kredi Verebilir?

Özellikle Türkiye bankacılık sektörüne yeni girmiş yabancı ve yerli sermayeli bankalar, kendi reklamlarını yapabilmek ve müşteri sayılarını arttırabilmek için kredi vermede esnek olabiliyorlar. Son dönemlerde kredi kullanım fırsat ve avantajları ile ön plana çıkan Fibabanka, cazip kredi imkânları ile beraber sıkışık olan ve ihtiyacı duyan pek çok insanın problemini çözmeye devam ediyor. Aktif Bank yine daha uygun koşullarda kredi imkânı sağlayan bankacılık işletmelerinden biri.

Kredi notunuz düşük ise burada yapacağınız başvuru konusunda bankaya kadar gitmek ve şubede yüz yüze görüşmek önemlidir. Burada sunacağınız argümanlar, belki de kullanacağınız kredi için size yol açabilir. Öyle ki QNB Finansbank gibi bazı bankalar, göstereceğiniz teminat karşısında kredi notunuz düşük olsa bile size yardımcı olabiliyor.

İpotek gösterilerek kredi almak da bir seçenek!

Özellikle ipotek karşılığı yüksek miktarlarda kredi almak için istekli olan bankaların şubelerini takip edebilir, birebir iletişime geçerek değerlendirebilirsiniz. Yine de bireysel ihtiyaç kredisi olarak tercihiniz de Fibabanka, ülkemizde kredi notunu en iyi şekilde yorumlayıp sizi destekleyen bankalardan biri.

Eğer krediye müracaat etmişseniz ve başvurunuz olumsuz sonuçlanmış ise vaktiniz varsa biraz beklemenizi öneririz. Bu süre içerisinde yapacağınız bankacılık işlemleri ve varsa borcunuz, düzenli ödemeler, zaman içerisinde kredi notunuzun yükselmesine neden olacaktır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar 2017 yazımızda son olarak bazı hatırlatmalarda bulunalım. Kredi notunuzun düşük olması kredi alamayacağınız anlamına gelmese de, ihtiyacınız olan kredi tutarının tamamını alabileceğinizi de göstermez. Kredi notunuz yükseldiğinde ise bazı bankaların size daha cazip şartlarda kredi fırsatları sunacağını söyleyebiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise faizler konusudur.

Riskin yüksek olmasından dolayı kredi notunu dikkate almayan finans kuruluşlarının, daha yüksek faiz uyguladığı bir gerçektir. Araştırma yapmadan ve detayları incelenmeden kredi çekmemek ve bu sisteme dâhil olmamak gerek. Size tavsiyemiz, Ziraat Bankası başta olmak üzere devlet bankaları ile İş Bankası gibi köklü bankalar başta olmak üzere bu bankalar dışındaki bankalardan kredi alırken daha dikkatli olmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir