Ziraat ibandan Müşteri No Bulma | Ek no Bulma | Şube Bulma

Ziraat iban numarası öğrenme sayesinde IBAN’ınınızı biliyorsunuz ama müşteri numaranızı bilmiyorsanız, bu yazımızda Ziraat ibandan müşteri no bulma ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Ziraat bankası iban numarasından müşteri numarası öğrenme ya da bulma işlemi oldukça kolaydır. Aşağıda da detaylı şekilde anlatıldığı gibi, yapmanız gereken sadece iban numarasındaki müşteri no ’ya ait kısmı ayırmanız. Nasıl mı? Ziraat ibandan müşteri no bulma nasıl yapılır konu başlığında örnekleriyle birlikte konuya açıklık getirdik…

Ziraat ibandan müşteri no bulma nasıl yapılır?

16 haneye sahip olan Ziraat iban numaranızın 5555999999995001 olduğunu varsayalım. Bu iban no için müşteri numarası, altını çizerek belirttiğimiz 8 haneli 88888888 olacaktır. Yani ziraat iban numarasından müşteri no bulma işlemi işte bu kadar basittir.

Peki, iban numarasındaki diğer kodların anlamı ne? Ziraat müşteri nodan iban bulma işlemi yapılabilir mi?

Ziraat müşteri nodan iban bulma

Ziraat ibandan müşteri no bulma konusundaki benzer mantıkla, tersinden giderek de iban numarasını bulabiliriz. Dolayısıyla eğer ziraat müşteri numarasını biliyorsak, şube kodu ve ek no bilgileri de var ise Ziraat müşteri nodan iban bulma işlemi yapabiliyoruz. Tek yapmamız gereken, yukarıda belirtilen sıralarla rakamları birleştirmek olacak. Ek numarasını bilmeyenler için bir alt başlıkta Ziraat ibandan ek no bulma işlemini de açıkladık!

Ziraat ibandan ek no bulma

İlk örneğimizden devam edecek olursak, Ziraat iban numaramız 5555999999995001’di. Yine 16 haneli olan Ziraat ibandan ek no bulma için son 4 haneye bakacağız. Bu durumda ziraat ibandan ek no bulma ile 4 haneli 5001 rakamının, bankaya ait ek no olduğunu öğrenebiliyoruz. Peki, Ziraat ek no ne işe yarar? Ziraat Bankasına ait olan ve bu kurumun diğer bankalardan ayrılmasını sağlayan bir kodlama sisteminin uzantısına ek no adı verilmektedir.

Ziraat ibandan şube no bulma

Son olarak Ziraat ibandan şube no bulma işlemi için aynı örneğimizi kullanalım. İban numaramız yine 16 haneli 5555999999995001 olduğunu düşünelim. Bu durumda ziraat ibandan şube bulma ile ilk 4 hanenin şube kodu olduğunu öğrenebiliriz. Ziraat ibandan şube bulma işlemi yapmak isteyenler ilk dört haneye bakmalıdırlar. Bu örneğimize göre şube kodumuz 5555’tir.

Ziraat iban sorgulama öğrenme işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası iban sorgulama öğrenme sayfamızı inceleyebilirsiniz…

Ziraat Bankası iban sorgulama

Bilindiği gibi iban numaraları, bankalar arası EFT işlemleri için kullanılan ve oldukça kullanışlı olan bir kod sistemidir. İban numaralarını bildiğimiz taktirde, ilave olarak şube bilgileri gibi bilgilere ihtiyacımız kalmıyor. Unutulmaması gereken bir diğer unsurda, aynı bankaya ait başka bir hesaba para göndermek istediğimizde iban numarasına ihtiyacımız olmaz.

Ayrıca unutulmamalıdır ki, ibandan müşteri no bulma yöntemi bankalar arasında farklılıklara gösterebilmektedir. Burada anlatılanlar ziraat bankasına özeldir, bir başka bankayla benzeşir ya da benzemez.

Ziraat ibandan Müşteri No Bulma | Ek no Bulma | Şube Bulma” Konusu İçin 1 Yorum

  1. banka kartımda ilk dört şube kodum 4766 zıraat bankası ıban bolumunde oraya yazamıyorum yardım edblrmsnz. iban no: öğrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir