En Kolay Kredi Veren Bankalar

Günümüzde banka kullanan insanlar, en az bir kere de olsa kredi çekme başvurusunda bulunuyorlar. Bu krediler kimi zaman ihtiyaç kredisi, kimi zaman taşıt kredisi, kimi zaman da ev kredisi oluyor. Kredi vade oranlarının önemi bir yana, kolay kredi veren bankalar da ayrıca önemli. Sonuçta artık kredi çekmek, kredi kartı almak kadar kolay değil ve bankalar bu konuda pek çok prosedür uyguluyor, gereklilikler arıyor. Peki, en kolay kredi veren bankalar 2020 listesi ne durumda?

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Öncelikle kredi almak için bazı şartlar gerekiyor ve bunları sağlamalısınız, yoksa aksi takdirde kolay kredi veren bankalar da işinizi görmeyecektir. Kredi başvurusu yaparken, sigortalılık süreniz, ödenmemiş borçlar, kredi notu, düzenli ödeme geçmişi ve idari takipte olunmaması çok önemli.

Dolayısıyla belli şartları karşılamadan, en kolay kredi veren bankalar 2020’de de ihtiyacınızı karşılayamaz. Yine de kolay kredi veren bankalar listesine baktığımızda, Garanti Bankası ve Finans Bankası’nın bir adım öne çıktığını görüyoruz. Ayrıca bu bankalara cep telefonundan SMS ile kredi başvurusu yapmanız da mümkün.

Garanti ile Finans Bankası’nın yanı sıra, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası’na da SMS yoluyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki, kredi veren bankalar kefilsiz işlem yapar mı?

Kredi Veren Bankalar Kefilsiz

Her bankada böyle bir uygulama olmasa da, bazı kredi veren bankalar kefilsiz bulunmakta. Kampanyalara bağlı olarak, 5.000 – 15.000 TL arası kefilsiz krediler veriliyor. Eğer kredi notunuz yoksa, bu krediyi kefilsiz şekilde 25 bin liraya kadar yükseltme şansınız da var. Kredi veren bankalar kefilsiz şu şekilde:

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi: İlk olarak 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı, ardından çekmek istediğiniz kredi tutarıyla geri ödeme vadesini ve net gelirinizi yazarak 3390 numarasını gönderin.

Denizbank Kefilsiz Kredi: Kredim yazın, boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazın ve 3280’e kısa mesaj şeklinde gönderin.

Finansbank Kefilsiz Kredi: TC kimlik numaranızı 5030 numarasına kısa mesaj olarak gönderirseniz, size kredi onayı gelecektir. Bu bazen gelir belgeli, bazen gelir belgesiz olmaktadır.

Bu bankalar dışında Yapı Kredi Bankası, İNG Bank, Halkbank ve TEB gibi bankalar da kefilsiz kredi vermektedir. İsterseniz Kredi Notuna Bakmayan Bankalar yazısını da inceleyerek, kredi alım işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

En Kolay Kredi Veren Bankalar” Konusu İçin 2 Yorum

  1. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar varmı? Varsa hangileri? Birde kredi red gelince hemen akabinde başvuru yapmak doğrumu yeniden?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir