Akbank Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Akbank sim kart bloke kaldırma bankacılık işlemlerinde en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Bu nedenle blokeyi kaldırmak için uygulanması gereken adımları, bu sayfada başlıklar halinde paylaştık. Adımları dikkatlice inceleyerek, ATM’den ya da telefonla Akbank sim kart blokesi nasıl kaldırılır öğrenebilirsiniz. Ancak internet bankacılığına girişte halen problem yaşamaya devam ediyorsanız, sayfa sonundaki yorum kısmını kullanarak sorununuzu bize iletebilirsiniz…

Sim Kart Blokesi Nedir?

Akbank sim kart bloke kaldırma; operatör değişikliği veya sim kart değişikliği gibi durumlarda uygulanması gereken bir işlemdir. Özellikle Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell gibi dev şirketler sıklıkla yeni abonelere yönelik cazip kampanyalar düzenlediği için kullanıcılar farklı bir operatöre taşınma sonucunda internet bankacılığına girememektedir. Bu nedenle internet şubesini kesintisiz bir şekilde kullanabilmeniz için blokeyi kaldırmanız gereklidir.

Akbank Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bankanın müşterilerini korumak (bilgi güvenliği) amacıyla koyduğu bloke farklı yöntemlerle kaldırılabilmektedir. Akbank sim kart bloke kaldırma işleminizi birebir görüşme sonucunda şubelerden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu yöntem, şubelerdeki yoğunluktan dolayı zaman kaybına neden olduğu için diğer alternatif seçenekleri değerlendirmenizi öneririz.

ATM’den Akbank Sim Bloke Kaldırma

Operatör değişikliği sonrasında yaşadığınız bloke sorununu, herhangi bir Akbank ATM’sinden kolaylıkla halledebilirsiniz. Şubeler kadar zaman kaybı oluşturmayan bu seçenek, müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bankamatiklerden sim kart blokesini kaldırmak için;

  • Banka kartınızı takarak, şifrenizi girin.
  • Kartınız yanınızda değil ise kartsız işlemle devam edin.
  • Kullanıcı İşlemleri’ne basın.
  • Mobil Şube menüsünden kartınızı aktifleştirin.

Telefonla Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon şubesi aracılığıyla müşterilerine 7/24 hizmet veren Akbank bloke kaldırma konusunda da kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bulunduğunuz bölgede yakın bir ATM yoksa ya da bankamatiklerin olmadığı bir yerde ikamet ediyorsanız, telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Telefonla Akbank sim kart blokesi nasıl kaldırılır diyorsanız şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralarından birini arayınız.
  • Telesekreter cevap verdiğinde, Akbank sim bloke kaldırma talebinde bulunduğunuzu iletiniz.
  • İlgili birime yönlendirildiğinizde güvenlik sorularını yanıtlayınız.
  • Ardından müşteri temsilcisine, talebinizle ilgili işlem yapılması için onay vererek blokenizi kaldırtabilirsiniz.

Mevcut bakiyenizi öğrenmek için tıklayın: Akbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank Sim Bloke Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

1) Sim kart değişikliği yaptığınızda, bu işlemin ardından 120 saat içinde cep şifre isteğinde bulunursanız banka tarafından “Sim Kart Blokajı” uygulanmaktadır. Böyle bir durum söz konusu ise sadece bankamatiklerden ve şubelerden Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Telefonla müşteri hizmetlerini arasanız dahi söz konusu süre içerisinde cep şifre talebinde bulunduğunuz için işleminiz gerçekleştirilmeyecektir.

2) Akbank sim kart değişikliği yapıldıktan sonra şayet 120 saat içinde cep şifre ile ilgili herhangi bir talepte bulunmazsanız, blokaj uygulanmadığı için sistem tarafından 120 saat sonra otomatik olarak cep şifre gönderimi sağlanmaktadır. Bu süre dolduğunda şifreniz gelmediyse, müşteri hizmetlerini arayarak ya da şube ve/veya ATM kanallarını kullanarak Akbank sim bloke kaldırma isteğinizi bildirebilirsiniz.

Sim kart bloke kaldırma Akbank kurumuyla alakalı paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, istek ve önerileriniz için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Bankanın diğer ürün ve hizmetleriyle ilgili sormak istediklerinizi de bu bölüm aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir