PTT Kargo Takip Numarası İle Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT kargo takip numarası ile sorgulama işlemi internetten yapılabilir. Bunun için sorgu numarasını bilmeniz gereklidir. Fakat takip numarasını bilmiyor veya kaybettiyseniz, aşağıdaki adımları uygulayarak da sorgulama yaptırabilirsiniz.

PTT Kargo Takip Numarası İle Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT kargom nerede diye sorgulama yapmak isteyenler https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden işlem yapabilirler. Linke tıkladıktan sonra orta kısımdaki boş alana 13 haneli gönderi barkod numarası girilmelidir. Ardından “Sorgula” butonuna tıklayarak, kargonun şuanda nerede olduğu kolaylıkla öğrenilebilir.

En fazla 5 adet gönderi aynı anda sorgulanabilir. Bunun için her satıra, bir numara yazarak “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Sorgu numarasını bilmeyenler, PTT kargo takip numarası ile sorgulama yapamayacakları için isimle sorgulama yapabilirler.

PTT kargo fiyatlarının 2020 yılında ne kadar olduğunu öğrenmek için PTT Kargo Ücretleri 2020 sayfasında yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz. Kargonuzu göndermeden önce ücretler hakkında bilgi edinebilir ve gönderi ücretlerine neler dahil olup olmadığını ilgili sayfadan öğrenebilirsiniz…

PTT Kargo Takip Numarası Nasıl Öğrenilir?

Herhangi bir sebeple takip numarası kullanılarak sorgulama yapılamıyorsa 444 1 788 aranmalıdır. Bu yöntemle müşteri temsilcisine bağlanarak, isminizi ve soy isminizi söylediğinizde kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Müşteri temsilcisi, kargonun yaklaşık olarak yollanma zamanını da sorabilir.

Müşteri Hizmetlerini Aramak Ücretli mi?

Bu hizmet karşılığında, operatörünüzün belirlediği normal ücret tarifesi uygulanır. Onun haricinde PTT kargo takip amacıyla müşteri hizmetlerini aradığınız için ekstra bir ücret yansıtılmaz. Kullanmakta olduğunuz tarifede, konuşma paketi varsa arama süreniz dakikalarınızdan düşer. Paketsiz standart tarife kullanıyorsanız, GSM şirketiniz tarafından belirlenen ücret faturanıza yansıtılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir