Denizbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yatırım ve ödemler yönetilirken, EFT ve Havale gibi sayısız işlem yapılırken hesap bakiyesinin durumunu hızlı ve güncel olarak kontrol etmek önemli bir işlemdir. Denizbank sunduğu hizmetlerle alışveriş için kasada sırada beklerken bile hızlı bir şekilde hesap ve kart bakiyesi kontrol edilebilir. Denizbank bakiye sorgulama için en hızlı yöntemlerden biri sms ve mobil bankacılık uygulamalarını kullanmaktır.

Denizbank Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Banka müşterilerine güncel hesap bakiyelerini anlık olarak sorgulamaları için altı farklı adımda hizmet sağlar. Bu yöntemlerden istediğinizi tercih ederek hesap bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Böylece maddi olarak zor anlar yaşanmasının önüne geçilebilir veya ödeme beklediğinizde pratik bir şekilde güncel hesap bakiyenizi yakından takip edebilirsiniz.

Denizbank bakiye sorgulama adımları;

  • SMS bankacılığı ile hesap bakiyesi sorgulama,
  • Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alma,
  • Mobil uygulaması üzerinden bakiye öğrenme,
  • Denizbank internet şubesinden işlem yapma,
  • Şubelerden hizmet alma,
  • En yakın Denizbank ATM’lerinde bakiye sorgulamadır.

Müşteri Temsilcisi ile Bakiye Öğrenme

Denizbank müşteri hizmetleriyle bankacılık işlemleri hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilebilir. Müşteri hizmetlerine 0850 222 0 800 numarasından ulaşabilir. Yurtdışından arama yapmak isteyen müşteriler numaranın başına +90 Türkiye alan kodunu ekleyerek arama yapabilirler.

Denizbank hesap bakiyesi öğrenme için müşteri temsilcisine bağlanmadan, sesli yanıt sistemiyle de işlem yapılabilir. Sesli yanıt sisteminde hizmet veren sanal asistan Deniz’e yapılmak istenilen işlem kısaca söylendikten sonra işlem hızlıca gerçekleştirilir. Böylece müşteri temsilcisine bağlanmak için sırada beklemek zorunda kalınmaz. Sanal asistan Deniz ile yapılacak bazı işlemler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kredi kartı şifre işlemleri,
  • Pek çok kredi kartı işlemleri,
  • Pek çok hesap işlemleri,
  • Ödeme işlemleri ve Yatırım işlemleri olarak sayılabilir.

Denizbank SMS ile Bakiye Sorgulama İşlemi

Şubeye gitmeye gerek kalmadan veya uygulama kullanmadan da hesap bakiyesi anlık olarak sorgulanabilir. Denizbank SMS ile bakiye sorgulama işlemi için BAKIYE boşluk hesap numarası yazılarak 3280’e kısa mesaj gönderilir. Denizbank kartının anlık bakiyesini öğrenmek için BAKIYE boşluk kartın son 4 hanesi yazılarak 3280’e sms gönderilir.

Hesap bilgilerinin kısa mesaj olarak telefona gelmesi için; HESAP boşluk kartın son 4 hanesi yazılarak 3280’e gönderilir. 3280 servis numarası Turkcell ve HazırKart kullanıcılarına hizmet vermektedir. Denizbank diğer GSM operatörleri için çalışmalarına devam etmektedir. Bildirilen hesap bakiyesine (varsa) Kurtaran Hesabınızın kullanılabilir limit tutarı dahildir.

ATM’den Denizbank Bakiye Sorgulama Adımları

Deniz Bank ATM üzerinden bakiye öğrenmek için kart ATM’ye yerleştirilir arından karta ait 4 haneli şifreyle giriş yapılır. Kart şifresinin 3 kez yanlış girilmesi durumunda ATM güvenlik sebebiyle karta el koyar. Kart şifresi ne olursa olsun kimseyle paylaşılmamalıdır. Giriş yapıldıktan sonra çıkan menüden hesap işlemleri seçilir, çıkan sekmeden bakiye sorgulama seçeceğine tıklanarak işlem tamamlanır.

ATM’ler üzerinden pek çok bankacılık işlemi yapılabilir. Emekli maaşını denizden alanlara Türkiye’de 3.000’i aşkın DenizBank ATM’sinden “ücretsiz” maaş çekme ve hesap bakiyesi sorgulama hizmeti verilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm diğer banka ATM’leri ve PTT ATM’lerinden ayda “3 adet ücretsiz” maaş çekme ve bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Benzer gönderi: Vakıfbank Bakiye Sorgulama

İnternet Bankacılığını Kullanarak Bakiye Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?

İnternet bankacılığıyla Denizbank hesap bakiye sorgulama ve pek çok bankacılık işlemleri evden çıkılmadan yapılabilir. Denizbank internet bankacılığına resmi siteleri üzerinden kullanıcı adıyla/ banka veya kredi kartı numarasıyla veya kimlik numarasıyla ve internet bankacılığı şifresiyle giriş yapılabilir. İnternet bankacılığı parolası olmayan kullanıcılar site üzerinden parola oluşturabilirler. Sisteme giriş yaptıktan sonra hızlı menüden hesap bakiye bilgilerine ulaşılabilir. Hızlı menüde yer alan diğer seçenekler ise Kredi Kartları, EFT, Yatırım Fonu ve Hisse Senedidir.

Mobil Uygulama Üzerinden Denizbank Bakiye Sorgulama

Mobil uygulama sayesinde müşteriler evden çıkmadan, istedikleri yerden bankacılık işlemlerini yapabilirler ve aynı zamanda Denizbank bakiye öğrenme gibi işlemleri de gerçekleştirirler. Bankanın mobil uygulaması MobilDeniz akıllı telefonlara Apple Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

MobilDeniz uygulamasıyla Denizbank müşterisi olmayan kullanıcılar da kullanıcı girişi yapmadan; piyasa ekranlarına ulaşabilir ve güncel döviz kurlarını takip edebilirler. MobilDeniz uygulamasına internet bankacılığı için oluşturulan şifreyle giriş yapılabilir. Kullanıcı adı ve şifresi olmayan kullanıcılar mobil uygulama üzerinden parola işlemlerini yapabilirler.

Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra çıkan anasayfadan vadesiz hesap ve kredi kartı bakiyeleri görüntülenir. Hızlı menüden hesap ve kart bilgilerine ulaşılabilir, fatura ve kart borçları ödenebilir, EFT ve havale işlemleri yapılabilir, hızlı kredi başvurusunda bulunulabilir. QR kod ile kartsız olarak ATM’lerden para çekilebilir. Hızlı menüdeki “Hesaplar” bölümünden Denizbank hesap sorgulama işlemi yapılarak, güncel bakiye anında öğrenilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir