Ziraat Bankası’ndan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ülkemizde en fazla tercih edilen banka olan Ziraat Bankası, öğrenci kredileri, emekli maaşları, çiftçi ödemeleri gibi birçok unsurda en fazla tercih edilen bankadır. Bu bankayla ilgili Ziraat Bankası’ndan ne kadar kredi çekebilirim sorusu gündeme gelmektedir.

Ziraat’ten kredi çekmek için Etkili Olan Unsurlar

Bankacılık işlemleri arasına en fazla dikkat edilen husus olan kredi çekme konusunda her bankanın ayrı şartları bulunmaktadır. Yine de ortak olan noktalar çoğunluktadır. Ziraat’ten kredi çekmek için öncelikle aylık sabit gelirinizin başvurduğunuz kredi taksitinden %50 fazla olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kredi notunuzun belirli bir seviyenin üzerinde olması gerekmektedir. Eğer varsa kire geliri ya da ek gelirleri kayıt altına alarak miktarı yükseltmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası ’ndan Ne Kadar Kredi Çekebilirim? | İhtiyaç Kredisi Çekme

Kredi çekmek isteyen ve Ziraat Bankası’ndan ne kadar kredi çekebilirim sorusunu yönelten kişiler öncelikle ihtiyaç kredisini incelemektedir. Bankada güncel olarak 48 aya kadar ihtiyaç kredisi vade seçenekleri sunulmaktadır. Örneğin, Ziraat Bankası’ndan 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmeniz durumunda her ay 294,50 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu da toplamda 14.136 TL geri ödeme yapmanız anlamına gelmektedir. Vade oranı düştükçe toplamda geri ödemeniz gereken tutar azalmaktadır. Bu krediye başvurmadan önce sabit gelirinizin tutarına dikkat etmelisiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Çekme

Ziraat’ten kredi çekmek isteyenler taşıt kredisine de başvurabilmektedir. Araç almak istediğinizde bu krediye başvurmanız gereklidir. Bankacılık işlemleri arasında bulunan taşıt kredisinde örneğin 50.000 TL çekmek istediğinizde 48 aya kadar vade yapılmaktadır. Bu parayı 48 ayda ödemek istediğinizde güncel taksit miktarı 1.423,99 TL olacaktır. Böylece 68 bin TL civarında geri ödeme yapmanız gerekmektedir. Ancak bu krediyi alabilmek için maaşınızın minimum 2.500 TL civarında olması ve başa önemli taksitinizin olmaması gerekmektedir.

Ziraat Konut Kredisi Çekme

Ziraat Bankası’ndan ne kadar kredi çekebilirim sorusuyla ilgili en fazla konut kredisi konusunda merak vardır. Bu konuda 100.000 TL kredi çekmeniz durumunda ayda 1.352,71 TL taksit ödemeniz gerekmektedir. Böylece 162 bin TL civarında geri ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu kredi için maaşınızın minimum 2.500 TL üzerinde olması ve başka kredi ödemenizin olmaması gerekmektedir.

Tüm bilgilere dikkat ederek Ziraat’ten kredi çekmek için bilgileri inceleyerek başvuruda bunmuş ve bankacılık işlemleri konusunda zaman elde etmiş olursunuz.

Ziraat Bankası kategorisinde yer alan diğer makalelere göz atmak için tıklayınız.

Ziraat Bankası’ndan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?” Konusu İçin 1 Yorum

 1. Bugün hızlı ve acil bir kredi başvurusunda bulunun

  * Bir kredi almak için endişe ederek geceleri uyuyamıyorsun?
  * Borçlarınızı ödemek için paraya mı ihtiyacınız var?
  * Kendi işini başlatmak için paraya mı ihtiyacınız var?
  * Büyük projeleri gerçekleştirmek için kredi almalısınız?
  Endişelenmeyin benimle iletişime geçtin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir