PTT Online İşlemler İçin Şifre Alma

PTT online işlemler ile işlemelerini gerçekleştirmek isteyenler şifre almak durumundadırlar. Alınacak olan ptt online işlem şifresi ile sorunsuz bir şekilde ptt internet bankacılığı kullanılabilir, her türlü para yatırma, çekme, bakiye kontrol, fatura yatırma, vergi yatırma, ceza yatırma gibi işlemler kolay bir şekilde internet ortamında gerçekleştirilebilir.

PTT Online İşlemler İçin Şifre Alma

PTT internet bankacılığı için şifre edinmek için PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Eğer ki daha önce bir şifre edinmişseniz ancak giriş yapmaya çalıştığınızda sorun yaşıyorsanız, böyle bir durumda PTT müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, yaşamış olduğunuz problemi anlatmanız gerekecektir. Böylelikle kısa sürede girişiniz ile ilgili sorun çözümlenmiş olacaktır.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi

PTT posta çeki ile ilgili yapacağınız tüm işlemler PTT bank dahilindeki işlemler olarak ifade edilir. Bu işlemleri online ortamda gerçekleştirmek büyük bir kolaylık sağlar. Bunun için edinebileceğiniz şifre ile kolay bir şekilde PTT internet bankacılığı kullanabilirsiniz. PTT şubelerinden edineceğiniz şifre aynı zamanda online işlemlerde PTT kart bakiye sorgulama ve her türlü parasal işlemlerinizi de gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

PTT interaktif Detayları

PTT interaktif ekranında pek çok işlemi gerçekleştirmeniz ve takip etmeniz mümkündür. Posta çeki hesabınız ile ilgili aklınıza gelebilecek işlemleri gerçekleştirebileceğiniz ve gözlemleyebileceğiniz bu interaktif ekran aynı zamanda ödemeleri yapmanıza ve bakiyenizi sorgulamanıza da imkan sağlar. Genel olarak ise PTT bank işlemlerini gerçekleştirebileceğinizi söyleyebiliriz. Tüm bu işlemlerin online ortamda gerçekleştirilebiliyor olması ise büyük bir kolaylık sağlar.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Edinme

PTT internet bankacılığı diğer bir ifade ile PTT bank şifresi edinmek için öncelikli olarak size en yakın PTT şubesine gitmeli ve posta çeki hesabınız için şifre talebinde bulunmalısınız. Böylelikle edinebileceğiniz posta çeki hesabı şifreniz ile kolay bir şekilde online ortamda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT internet bankacılığı her türlü parasal işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Ödeme yapabilir, hesabınızı kontrol edebilir, havale, eft gibi bankacılık işlemlerinizi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri aynı zamanda PTT mobil uygulaması üzerinden de, akıllı telefonunuz ile kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sizin hala PTT’de bir hesabınız yoksa Posta Çeki Hesabı sayfasına giderek, yapmanız gereken işlemleri öğrenebilir ve anında kendi adınıza bir çek hesabı açtırabilirsiniz.

PTT Online İşlemler İçin Şifre Alma” Konusu İçin 15 Yorum

 1. Ptt ipc sifresini unuttum musteri hizmetlerinden alabilirmiyim musteri hizmetlerini aradim bizden alamazsiniz subeye gitmeniz gerek dediler

 2. Ptt kartla internetten alış veriş yapmak için bu hizmet açtırmalıyım,ama sorun şu,yıllık ücreti var mı bu kartın ve hizmetin,varsa ne kadar?İnternetten aldığım zaman bir bedel kesilir mi işlem karşılığında?

 3. Merhaba selin hanım ben internet sistemi değişmekte sorun yaşıyorum ilk açılan ekranda geçici şifreli giriyorum 2 ekrandaki yeni şifre ve baba ismin ve doğum tarihi soruyor fakat doğum tarihini nasıl girdiyse olmadı tarihi hangi şekilde girmeliyim nokta boşluk gibi

 4. Ptt internet bankacılığı şifre alma için müracatta bulundum. 8 haneli ipç şifresi ne zaman ve nereye gelecek hanımefendi?

  1. Ptt ipç şifresi SMS ile başvuru sırasında vereceğiniz cep telefonu numaranıza iletilmektedir. PTT internet bankacılığı şifresi alma için gönderilen bu mesajın ardından online hizmetlere giriş yapabilirsiniz Aslan Bey…

 5. Sayin yetkili,
  Yurt disinda yasayan bir T.C vatandasiyim.PTT internet bankaciligi icin gerekli sifreyi nasil alabilirim?
  Saygilar

  1. Merhabalar Yesim Brems,
   PTT internet bankacılığı için gerekli şifrenin alınması için öncelikle İnteraktif Posta Çeki Başvurusunda bulunmalısınız. Bu başvurunun onaylanması sonrası sistemde kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak gönderilir ipc şifresi gönderilecektir. 8(sekiz) hane rakamdan oluşur. Mesaj ile gelen ilk şifre giriş işlemleri sırasında gelecek ekranlardan değiştirilir ve yeni belirlenen kişisel şifre değiştirilene kadar sürekli kullanabilir. ipc şifrenizin bloke olması halinde ptt müşteri hizmetleri blokeyi kaldırılabilir. İpç şifresi unutma durumunda ise en yakın şubelerden yeni bir PTT internet bankacılığı şifresi temin edilebilir.
   Saygılar…

  2. selin hanım ben basvuru yaptım basvuru kabul edıldı kartım da geldi ama sifre gelmedı sifre ne zaman gelir

  3. Ptt online işlemler için şifre alma başvurusu yaparken bir iletişim numarası vermiş olmanız lazım Erhan Bey. 8 haneli ipç şifresi o numaraya gelecektir. PTT internet bankacılığı şifresi alma için gönderilen bu mesajın ardından online hizmetlere giriş yapabilir ve anında işlemlerinize başlayabilirsiniz. Ptt ipç şifresi ne zaman gelir derseniz, onun için net bir şey ne yazık ki söyleyemiyorum. Ancak çoğu kullanıcıda kısa sürede geldiği bilinmektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir