Ptt Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır konusunda karmaşa yaşayan ziyaretçilerimiz oldukça fazla. Bunun nedeni ise kurumun eskiden sadece posta ve lojistik hizmet alanlarında çalışıyor olmasıdır. Dolayısıyla PTT kredi kartı ve banka kartı kullanımıyla ilgili hizmet ağını genişlettikten sonra kullanıcılar Ptt Bonus Kart özelliklerini ve başvuru şartlarını merak etmeye başladılar. Bu nedenle yazımızda Ptt kredi kartı nasıl alınır detaylarını paylaştık. Ayrıca Ptt kredi kartı ödemesi gibi işlemlerde kullanıcıların sorularını yanıtlamaya çalıştık…

PTT Bonus Kredi Kartı Nedir?

PTT bonus kredi kartı; mal ve hizmet alımında belirlenen limitler dahilinde, anlaşmalı üye iş yerlerinde POS cihazı üzerinden kullanılabilen bir çeşit borçlanma aracıdır. PTT Bank‘ın müşterilerine sunduğu Classic, Platinum ve Gold olmak üzere 3 çeşit Bonus kart ürünü bulunmaktadır.

PTT Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Kartlar MasterCard logolu olarak üretilmektedir. Ptt kredi kartı başvurusu sonrasında, Bonus ayrıcalıklarından ve fırsatlarından yararlanmaya başlayabiliyorsunuz. Anlaşmalı olan mağazalardan yaptığınız alışverişlerden bonus puan kazanıyorsunuz. Başvuru sonrasında Classic, Platinum ve Gold kartlar, kişilerin kredi notuna bakılarak verilmektedir.

Ptt Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda bankacılık alanında başarılı işler gerçekleştiren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, finans işlemlerinde müşterilerinin kendi ürünlerini kullanmaları için avantajlar sunmaya devam ediyor. Bu avantajlardan birisi de Ptt bonus kredi kartıdır. Ülkemizde faaliyet gösteren diğer birçok banka şube ve internet şubesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapmaya imkan vermektedir. Ancak Ptt kredi kartı başvurusu sadece şubelerden gerçekleşmektedir. Bu nedenle Ptt kredi kartı online başvuru yapılamadığı için kurumun merkez şubesine ya da Ptt şubelerine gitmeniz gerekiyor. Sonrasında ise banko görevlilerden yardım alarak başvuru yapabilirsiniz.

Ptt Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

PTT Bonus kart çıkarmak için gerekenler; başvuru formu ve kimliğinizdir. Başvuru formu, şube yetkilileri tarafından Ptt kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler olarak tarafınıza verilecektir. Bu formu eksiksiz doldurmanız halinde kart talebiniz işleme konulacaktır. Eğer kredi kartı almanıza engel bir sicil geçmişiniz yok ise Ptt bonus kredi kartı başvuru sonucunuz en kısa sürede olumlu olarak tarafınıza bildirilecektir.

Ptt Bank Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti Var mı?

Bonus kredi kartı almak isteyen kişiler, PTT kredi kartı aidatı var mı merak ediyor. İlk yıl herhangi bir ücret alınmıyor. İkinci yıl itibariyle yıllık kart aidatı alınmaya başlıyor. 2. yıl ve sonrası için Classic karttan 64 Lira, Platinum karttan 79 Lira ve Gold karttan 72 Lira yıllık kart aidatı alınmaktadır. Ptt kredi kartı çıkarmak için gerekenler konusunda şube yetkilileri ile görüştüğünüzde bu bilgileri vermeyebilir. Ancak Ptt Bonus Kredi Kartı sözleşmesinde yıllık ücretler açıkça belirtilmektedir. Sözleşmede yer alan tabloyu aşağıdaki resimden de inceleyebilirsiniz…

PTT kredi kartı başvurusu

Ptt Bonus Kredi Kartı Faiz Oranları

Ptt kredi kartı faiz oranları müşteri ekstrelerine; alışveriş % 1.84, nakit avans % 1.84 ve gecikme faizi % 2.34 olarak yansımaktadır. Nakit avans ücreti sadece nakit olarak çektiğiniz tutarlar için alınır. Nakit işlemlerinizde, işlem tutarı üzerinden yüzde 3,5 + 5 lira ücret alınmaktadır. Bu hesaba bağlı olarak minimum nakit avans için Ptt kredi kartı faiz oranları hesaba katıldığında 8 TL ücret alındığını söyleyebiliriz. Gecikme faizi ise Merkez Bankası tarafından açıklanan azami orana göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle geciken ödemelerde T.C. Merkez Bankası verilerine göre Ptt kredi faiz oranı hesaplama işlemi yapılır ve uygulanır.

Ptt Kredi Kartı Başvurusu Sonrasında Limit Ne Kadar Olacak?

Ptt kredi kartı başvurusu yaparken kart limiti için talepte bulunabilirsiniz. Çünkü Ptt Bonus kredi kartı limiti mevcut tüketicilere göre değişmektedir. Bu nedenle müşteri temsilcinize Ptt kredi kartı limiti ne kadar şeklinde bir soru yönelterek, tarafınıza söylenen cevaba göre kart limitinizin attırılmasını ya da düşürülmesini isteyebilirsiniz.

Ptt Kredi Kartı Online Başvurusu Yapılabiliyor mu?

Ptt Bonus kart için internet üzerinden başvuru yapmak isteyen tüketicilerin sayısı günbegün artmakta. Ancak bu konuda hala şirket bir uygulama geliştirmedi. Bu nedenle online başvurunun henüz yapılamadığını belirterek, müracaat için hangi kanalların kullanılabileceğini yukarıdaki Ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır bölümünde anlatmıştık. Ptt bonus kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyenlerin o bölümü incelemesi yeterli olacaktır.

Ptt Bonus Kart Hesap Kesim Tarihleri Ne Zaman?

Ptt kredi kartı hesap kesim tarihi olarak müşterilere iki seçenek sunuyor. Müşterilere sunulan hesap kesim dönemlerinden ilki her ayın 8’idir. Ptt kredi kartı başvurusu sırasında bu seçeneği talep eden tüketiciler, ay içerisindeki yapmış oldukları harcamaları diğer ayın sekizinde kesilen ekstrede görebilirler. Diğer seçenek ise her ayın 24’üdür. Ptt Bonus kredi kartı başvuru işlemlerinde ikinci dönemi işaretleyen ya da talep eden müşteriler ise bu ay içerisinde yapmış oldukları harcamaları, önümüzdeki ayın 24’ünde çıkan kredi kartı ekstresinde görüntüleyebilirler.

ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır

Ptt Kredi Kartları için Kayıp veya Çalıntı Olması Halinde Sigorta Geçerli mi?

Ptt bonus kredi kartlarında (Classic, Platinum, Gold) kayıp ya da çalıntı durumunda sigorta geçerlidir. Kayıp çalıntı durumlarında zararınızın bir bölümü karşılanıyor. Ancak kurumun bu zararı karşılaması için bazı kıstasları bulunuyor. Bunlardan ilki: Ptt kredi kartının çalındığına ya da kaybolduğuna dair yapılan bildirimden önceki 24 saat (son 1 gün) içerisinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımlardan doğan 150 TL’ye kadar olan zararlar karşılanıyor.

Ptt kredi kartı başvurusu ile ilgili sigorta kapsamındaki önem arz eden ikinci durum ise kayıp çalıntı bildiriminin yapılmaması. Eğer herhangi bir bildirim yapılmaz ise 150 TL sınırı uygulanmamakta ve 24 saat öncesinde yapılan harcamaların tamamından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi müşterisi sorumlu tutulmaktadır. Buna gerekçe olarak da bildirim yapılmaması öne sürülmektedir. Neticede şirketin sigorta politikalarında bu gerekçe açıkça beyan edilmektedir.

Ptt Kredi Kartı Ödemesi Nerden Yapılır?

Ptt kredi kartı başvurusu yaptınız, kartınız geldi ve kullanıma başladınız. Ekstreniz çıktığında Ptt kredi kartı ödemesi tüm Ptt iş yerleri, tüm Pttmatik’ler ve İPÇ sisteminden yapılabilmektedir. Bu üç yöntemden istediğinizi kullanarak Ptt bonus kredi kartı ödemelerinizi yapabilirsiniz. Başta da belirttiğimiz gibi Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi son yıllarda müşterilerine özel oluşturduğu pek çok hizmetle bankacılık sektöründe adından sıkça söz ettirmeye başladı. Başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği uygulamalardan birisi de İPÇ (Posta Çeki Hesabı) sistemidir. Eğer İPÇ sistemini merak ediyorsanız ayrıntılı bilgiler şu yazımızda: Posta Çeki Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Kimlerin PTT Kredi Kartı Başvurusu Olumlu Sonuçlanır?

PTT’den kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız, online başvuru kabul edilmediği için en yakın şubeye giderek müracaatta bulunabilirsiniz. Başvuru sonrasında ilk olarak kredi notunuz ve ödemeleriniz incelenecektir. Diğer bankalardaki ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız, kredi notunuz yüksek olacağı için tarafınıza olumlu geri dönüş yapacaktır. Dilerseniz kredi notu öğrenme ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Ptt kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, Ptt kredi kartı için gereken belgeler nelerdir ve PTT bonus kredi kartı ödemesi nasıl yapılır gibi sık sorulan soruları bu yazımızda yanıtladık. hakkında her şeyi ve daha fazlasını bu sayfada derleyerek, siz değerli kullanıcılarımızı kapsamlı bir şekilde bilgilendirmeye çalıştık. Online başvuru kurumun herhangi bir çalışması olur ve müşterilerine artık internet üzerinden başvuru yapma imkanı sağlanırsa, sayfamızı güncelleyerek yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ayrıca Ptt bonus kredi kartı başvuru konusuyla bağlantılı olduğunu düşündüğümüz Ptt Kredi Başvurusu yazımızı da inceleyerek, kurumun kredi ürünleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı uygun faiz oranlarıyla gerçekleştirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir!

Tıklayınız: Ptt Kredi Başvurusu

Ptt Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?” Konusu İçin 4 Yorum

  1. PTT kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum buradan yapabilirmiyim

    1. PTT kart başvurusu yapmak istiyorum PTT kredi kartı başvurusu internetten yapılabiliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir