Vakıfbank Hesap Numarası Öğrenme Sorgulama

Vakıfbank hesap numarası öğrenme için kolay bir yöntem arıyorsanız, aşağıdaki seçeneklerden yararlanabilirsiniz. İster IBAN bilginizi kontrol ederek, isterseniz de bankomat kartınız üzerindeki bilgileri inceleyerek hesap numaranızı hemen öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Numarası Kaç Haneli?

Vakıfbank hesap numarası tüm kart türlerinde (Bankomat, Genç Bankomat Kart, Anında Bankomat Kart, Taraftar Kart ve Troy Bankomat Kart) 16 hanelidir. Aşağıda anlatılan Vakıfbank hesap numarası öğrenme yöntemlerinden birini kullanarak 16 haneli hesabınızın numarasına ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Numarası Nerede Yazar?

Vakıfbank bankomat kartınızın hesap numarası;

  • Hesap cüzdanınızda,
  • Bankomat kartınızda,
  • İnternet şubesindeki “Hesap Detayları” bölümünde,
  • Mobil uygulamadaki “Hesaplarım” menüsü altında,
  • ATM Kartlı İşlemler menüsünde,
  • IBAN numaranız içerisinde yazmaktadır.

IBAN’dan Vakıfbank Hesap Numarası Öğrenme

Bankalarda işlem yapan, kredi çeken, kredi kartı kullanan herkesin bankada hesap numarası mutlaka bulunmakta. Normalde 16 haneli olan hesap numarası, IBAN numaranız içerisinde yazmaktadır. Peki, Vakıfbank ibandan hesap numarası öğrenme nasıl yapılır?

Vakıf Bankası IBAN no toplam 26 haneden oluşur. Bu hanelerden iki tanesi uluslararası kullanımlar için TR ibaresi içerir. Hesabın Türk bankasına ait olduğunu bildirir bu iki hane. 5 Haneli şube kodu yine IBAN içeriğindeki bilgilerden biridir. Banka şubesine ait beş haneli hesap kodu yazmaktadır. Daha sonra rezerv basamağı (1 hane) ve hesap numarası (16 hane) bilgileriniz yazar.

Bankomat Kartıyla Vakıfbank Hesap Numarası Öğrenme

Vakıfbank hesap numarası çözümleme işlemini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Çözümleme yapmak istediğinizde ilk olarak vakifbank.com.tr linkine tıklayın. “Kart/Hesap Numaranız:” yazan yere bankomat kartınızın üzerindeki 16 haneli numarayı yazarak “IBAN Öğren” butonuna tıklayınız.

Vakıfbank hesap numarası öğrenme

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi sonuç kısmında hesabınızın numarası sizinle paylaşılacaktır. Ancak kart numarası ile Vakıfbank hesap sorgulamada Bankomat Kartınıza bağlı ana hesabın bilgileri paylaşılmaktadır. Farklı bir hesabın numarasını öğrenmek istiyorsanız, diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

İnternetten Vakıfbank Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir?

Vakıfbank’ın internet şubesine kişisel bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra “Hesaplarım” menüsü altından numarasını öğrenmek istediğiniz hesabın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Vadeli/Vadesiz/ Altın ya da Döviz türlerinde yeni bir hesap açmak için Vakıfbank hesap açma sayfasına tıklayın!

Uygulama İndirerek Hesap Numarasını Öğrenme

Vakıfbank hesap numarası öğrenme metotlarından biri de Vakıf Mobil Uygulamasını kullanmaktır. Bunun için Play Storeyi veya App Storeyi kullanarak, uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Ardından mobil şifre ya da mobil imza ile uygulamaya girebilir ve hesap detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz pek çok banka mevcut. Ancak yeni bir bankayla çalışmak isterseniz PTT Bank’ı da tercih edebilirsiniz. PTT bu alanda müşterilerine birçok hizmet sunmaktadır. Ayrıca diğer bankalarda olduğu gibi işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için de online hizmetler servisini kullanmaktadır. Üstelik PTT kart ile tüm işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hesap Numaranızı Öğrenmek İçin ATM’leri de Kullanabilirsiniz

Tüm Vakıf bankamatiklerinden, bankomat kartınızı takarak hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Dileğiniz hesabın numarasını, IBAN numarasını ve bakiyesini anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca son işlemleri inceleyebilir ve hesap özetiniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir