Vakıfbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bakiye sorgulama mesaj (SMS bankacılığı), çağrı merkezi, bankamatik, internet bankacılığı üzerinden ve mobil bankacılıkla yapılabilir. Harcamalarınızı ve hesabınıza gelen paraları kontrol etmek için Vakıfbank hesap sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Hatta hesaptaki para kullanılmayacaksa bilse güvenlik için hesap bakiyesi arada kontrol edilmelidir. Cep telefonlarıyla vakit kaybeden, hızlı ve güvenli şekilde Vakıfbank hesap bakiyesi öğrenilebilir. Dilerseniz ATM ve şubelerden de bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama Mesaj İle Nasıl Yapılır?

Telefondan gönderilen kısa bir SMS ile çok hızlı ve pratik bir şekilde hesap bakiyesini öğrenmek mümkün. Vakıfbank bakiye sorgulama SMS gönderimi 3401 üzerinden yapılır. BAKIYE yazılarak 3401’e gönderildiğinde Vakıfbank hesap sorgulama işlemi gerçekleşir ve bankadaki vadesiz TL hesabınız ile ek hesap bakiyeleriniz anında SMS olarak tarafınıza iletilir.

Vakıfbank bakiye sorgulama işlemini, her seferinde tekrar etmek istemeyen müşteriler otomatik mesaj talimatı verebilirler. Böylece otomatikman, güncel olarak hesap bakiyeleri kontrol edilebilir. Sadece işlem yapmadan önce değil zaman zaman hesap bakiyesini kontrol etmek daha güvenli ve sağlıklı olacaktır.

SMS bankacılığı sayesinde başka bilgiler de öğrenilebilir. Bunlardan bazıları; döviz kurları, kart borcu, internet şifresi, fon ve repo bilgileridir. Müşterilerin tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmesi için Vakıfbank’a kayıtlı cep telefonu numaraları üzerinden işlem yapmaları gereklidir.

İnternetten Vakıfbank Bakiye Sorgulama Adımları Nelerdir?

İnternetten Vakıfbank hesap bakiyesi sorgulama için www.vakifbank.com.tr adresinden internet bankacılığına giriş yapılmalıdır. Henüz internet müşterisi olmayan kullanıcılar yine buradan kolayca hesap oluşturabilirler. Hesaba giriş yapıldıktan sonra sistemde çıkan anasayfadan açık olan hesaplarınıza dair tüm bilgileri görüntülenebilir.

Müşteri Hizmetleri ile Vakıfbank Bakiye Öğrenme

Müşteri temsilcisi yardımıyla ya da sesli yanıt sistemiyle Vakıfbank bakiye sorgulama işlemi yapmak mümkün. Bunun için 0850 222 0724 numaralı müşteri hizmetleri aranır. Telefon bankacılığına bağlanmak için menüden ilk olarak 3’e sonra 1’e basılır. Ardından Vakıfbank hesap bakiyesi öğrenilir. Eğer temsilci yardımıyla işlem yapmak istiyorsanız, 444 0 724 numarası üzerinden de müşteri temsilcisine bağlanılabilir.

Doğrudan müşteri temsilcisine bağlanmak için müşteri adını soyadını duyduktan sonra 2 tuşuna basar. Ad soyad duyulmazsa sekiz haneli T.C kimlik numarası tuşlanır ardından çıkan menüden 2’ye basılır. Sinyal sesinden sonra tekrar 2’ye basılır. Sesli yanıt sisteminden sonra 7’ye basılır müşteri temsilcisine hızlı bir şekilde bağlanılır. Yoğunluk yaşandığı zamanlarda bekleme süresi biraz uzayabilir. Vakıfbank bakiye öğrenme dışında telefon bankacılığı menüsünde bulunan diğer işlemler;

  • Kredi Kartı İşlemleri,
  • Bankacılık ve Yatırım İşlemleri,
  • Şifre İşlemleri,
  • Kredi ve Kredi Kartı Başvuru Durumu Sorgulama,
  • İnternet Bankacılık ve Mobil Bankacılık,
  • POS ve Üye İş Yerleri Bilgileri
  • Vakıf Emeklilik İşlemleridir.

Mobil Uygulama Üzerinden Vakıfbank Bakiye Sorgulama

Vakıfbank’ın geliştirdiği mobil uygulama sayesinde cep telefonundan da kolayca hesap bakiyesi öğrenilebilinir. Bankanın cep şubesi, Android ya da İOS cihaza yüklenen mobil uygulama üzerinden kullanılabilir. AppStore ve Google Play’den uygulama ücretsiz olarak tüm akıllı telefonlara ve tabletlere indirilebilir.

Cep telefonuna gelen SMS yoluyla veya QR kod kullanılarak mobil uygulama için şifre oluşturulabilir. Mobil uygulama üzerinden giriş yapıldıktan sonra Hesaplarım menüsünden tüm hesaplar ve kredi kartlarına ait bakiye bilgileri görüntülenir. İhtiyacınız olduğunda hesap numaranızı sorgulamak için Vakıfbank Hesap Numarası Öğrenme sayfasından yardım alabilirsiniz.

Vakıfbank ATM’lerinden Hesap Bakiyesi Öğrenme

Vakıfbank bakiye sorgulama mesaj ile yer ve mekandan bağımsız olarak yapılabiliyor. Ancak cep telefonu numaranız güncel değilse ve internet/mobil bankacılık kanallarına ulaşımınız yoksa herhangi bir ATM’den de Vakıfbank hesap sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kartlı veya kartı işlem seçenekleriyle müşteriler hesap bakiyelerini görüntüleyebilirler. Ancak kartsız işlem yapabilmesi için müşterinin Vakıfbank’ kayıtlı cep telefonu numarasında şifre gönderilir. Kartlı işlem yapan müşteriler ise kartı sokup, karta ait şifrelerini tuşladıktan sonra hesap bakiyesi sorgulama seçeceğini seçerek, hesap bakiyelerini görüntüleyebilirler.

Vakıfbank ATM’leri üzerinden kartlı veya kartsız olarak yapılan işlemler 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilir. Bu koşullar altında Vakıfbank bakiye sorgulama kolay, hızlı ve pratik şekilde farklı kanallar ile öğrenilebilmektedir. Tabi dilerseniz bankanın şubelerinden de, hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenebilir ya da belirli bir zamana ait hesaba giren-çıkan meblağlarla ilgili doküman talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir