Vade Sonu Geçmiş Kart Ne Demek?

Vade sonu geçmiş kart ne demek birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Çünkü günümüzde kredi kartları, artık hayatımızın değişmezi konumunda diyebiliriz. Birçok tüketici bankaların kredi kartlarından faydalanarak, alışveriş yapmaktadır. Sadece finansal anlamda zorluk yaşayanlar değil, aynı zamanda çeşitli indirim ve bonuslardan yararlanmak isteyen tüketicilerde kredi kartı ürünlerini kullanmaktadır. Peki, kredi kartı hata kodları içerisinde yer alan vadesi dolmuş kart ne demek?

Vade Sonu Geçmiş Kart Ne Demek?

Alışveriş işlemlerinde veya kredi kartının otomatik ödenmesi talimatında yaşanan sorunlarda en sık karşılaşılan hata kodu vade sonu geçmiş kart (expired card) olarak çıkan ibare oluyor. Bu hata kodu Ziraat Bankası’nda 54 numaralı pos koduyla karşımıza çıkarken, Finansbank’ta 33 numaralı kodla belirtilmektedir. Bankalara göre hata numarası değişiklik göstermektedir. Fakat hepsinde hata aynı isimle yer aldığı için vade sonu geçmiş kart ne demek sorusunu ortaya çıkarıyor.

Vadesi Dolmuş Kart Ne Demek?

Kartınızla ödeme yapmak istediniz fakat karşınıza vade sonu geçmiş kart hatası çıktı, red-onaylanmadı diye yazdı. Kısaca özetlemek gerekirse, bu hata kartın son kullanım tarihinin dolmuş veya hatalı olduğunu göstermektedir. Ekranda veya pos cihazınızda bu hatayı görürseniz, bilin ki kartınızın son kullanım tarihi artık sona ermiştir. Bu nedenle kartınızla internetten alışveriş yapmanız olanaksızdır.

Vade Sonu Geçmiş Kart İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bu sadece anında ödeme veya pos sistemlerinde de karşınıza çıkmayacaktır. Kimi banka müşterileri kredi kartları için otomatik ödeme talimatı verirler fakat bazen bu ödemenin gerçekleşmeme durumu olur. Sorunun sebebi vade sonu dolmuş kart da olabilir.

Otomatik ödeme talimatınız bu sebepten gerçekleşmediyse, kartınızın süresi artık sona ermiştir. Bilmelisiniz ki, kredi kartı kullanım tarihi dolmuşsa, kartınız için ödeme de yapılamayacaktır. Dolayısıyla, vade sonu geçmiş kart ne demek sorusuna kısaca bu yanıtları verebiliriz.

Vade Sonu Geçmiş Kartla İlgili Ne Yapılması Gerekir?

Özellikle internet üzerinden yapılan işlemler, alışverişler çok yaygın hale geldi. Eskiye nazaran insanlar sanal ticarete daha çok önem gösterirken, bu şekilde hem işleri kolaylaşıyor, hem de aldıkları ürünleri taşıma derdinden kurtuluyorlar. Tabii bunun için pek çok e-ticaret sitesi var ve bazen hepsinden satın alım yapmak o kadar kolay olmuyor.

vade sonu geçmiş kart ne demek

Bazı durumlarda yapılan sanal pos işlemleri başarısızlıkla sonuçlanırken, karşınıza çeşitli hatalar çıkabiliyor. Bunlar bazen sanal posunuzun durumuyla, bazen de kredi kartıyla ilgili sorunlar oluyor.

Eğer pos ödemesi yapamıyorsanız veya otomatik ödeme talimatınız gerçekleşmiyorsa, karşınıza da vade sonu geçmiş kart hatası çıkıyorsa bir an önce kartınızı şubeye giderek veya bankanızı telefonla arayarak yeniletmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere vade sonu geçmiş kart ne demek kısaca özetledik. Diğer hata kodlarını incelemek için Bankacılık İşlemleri kategorisindeki makalelerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma ile bankaya ait tüm kartlarınızı internet üzerinden inceleyebilirsiniz. Bu şekilde şubeye gitmeden de kartlarınız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vade Sonu Geçmiş Kart Ne Demek?” Konusu İçin 1 Yorum

  1. Vade sonu geçmiş kart ne demek sorusunun yanıtı tüm bankalar için aynıdır arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir