Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Sicilim bozuk hangi banka kredi verir diye merak eden okurları aydınlatacak bu makale, bankacılık işlemleri konusunda uzman olan yazar tarafından kaleme alındı. Makalenin amacı kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri konusunda okurları bilgilendirmektir…

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Yeni bir iş kuracak veya yeni bir ev alacak olanlar mutlaka nakit para ihtiyacı duyarlar. Hâliyle herkes elinde nakit birikimi yapamıyor ve bu gibi durumlarda tanıdıklarına, akrabalarına sorup soruşturuyor. Son çare olarak da tabii ki bankalar ve kredi başvurusu kalıyor. Günümüzde nakit para temin etmenin en kolay yolu şüphesiz bankalar. Her ne kadar yüksek meblağlarda ciddi vade faizleri ortaya çıksa da, en azından acil para ihtiyacında gereksinim karşılanıyor. Üstelik kredi veren bankalar kefilsiz şekilde de pek çok zaman bunu yapabiliyor.

Buna rağmen, kredi çekerken ve kredi başvurusu esnasında bankaların istedikleri belli şartlar var. Kredi veren bankalar kefilsiz olarak da bunu yapsalar, yine de şahıstan talepleri oluyor.

Örneğin sigortalılık süresine, ödenmemiş borçlara, kredi notuna ve düzenli ödeme geçmişine oldukça önem veriyorlar. Düzenli olarak borç ödememek, sigorta sürenizin kısa olması veya çalışmıyor olmanız, kredi başvurusu esnasında karşınıza çıkan olumsuzluklar.

Peki, sicilim bozuk hangi banka kredi verir mi diyorsunuz? Veya kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri diye mi soruyorsunuz? Her ne kadar kredi veren bankalar kefilsiz işlemler yapsalar da, sicilin bozuk olması hâlinde işler daha da zorlaşıyor. Buna rağmen özellikle ipotek yöntemiyle, kredi siciliniz bozuk olsa dahi bazen kredi çekebiliyorsunuz.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Sicilim bozuk hangi banka kredi verir diyorsanız, aşağıdaki bankalara bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi: Köklü ve önde gelen bankalardan olan Ziraat Bankası, siciliniz bozuk olsa dahi kredi sunan işletmelerden. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri diye merak ediyorsanız, Ziraat Bankası da bakmanız gereken kurumlar arasında.

Halkbank Kredi: Daha önce sicili bozuk olup da, tekrar kredi çekmek isteyen müşterilere yardımcı olan bankalar arasında Halkbank da bulunuyor. Eğer kredi siciliniz bozuksa, Halkbank’a da kredi çekim başvurusunda bulunup şansınızı deneyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi: Kredi sicili yaşayan müşterilere esnek davranan bir diğer banka da Vakıfbank. Eğer siciliniz bozuksa ve hangi bankadan kredi alabileceğinizi araştırıyorsanız, Vakıfbank’a da en azından kısa mesaj yoluyla başvuru yapmanızda fayda var.

Akbank Kredi: Akbank da kredi seçeneği sunan bankalar arasında. Eğer bir kefil veya taşınmaz mallardan birini ipotek olarak gösterirseniz, Akbank’ta da kredi çekme olasılığınız yüksek.

İsterseniz PTT Kredi kategorisindeki haberleri de inceleyebilirsiniz.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?” Konusu İçin 1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir