TEB IBAN Sorgulama

TEB IBAN sorgulama aracı, bankanın müşterilerine para yollama işlemlerinde oldukça pratik bir çözüm sunar. Bu araç sayesinde müşteriler, hesap numaralarını girerek anında IBAN numarasını öğrenebilmektedir.

İnternetten TEB IBAN Sorgulama Adımları

 1. https://www.teb.com.tr/iban-hesaplama/ linkine tıklayın.
 2. İlk kutucuktan hesabın açıldığı şehri seçin.
 3. İkinci kutucuktan şube seçimi yapın.
 4. Son kutucuğu da hesap numarasını girin.

Hesapla butonuna bastığınızda internetten TEB IBAN sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

Şehir: IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı, hangi şehirden açtırdığınızı hatırlamıyorsanız hesap cüzdanınıza bakabilirsiniz.

Şube: Hesabı açtırdığınız şube ismini işaretlemezseniz, sistemden şube kodu alınamayacağı için TEB IBAN öğrenme aracından yararlanamazsınız.

Hesap Numarası: Hesap numaranızı bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayabilir, hesap cüzdanınıza bakabilir veya diğer bankacılık kanalları aracığıyla öğrenebilirsiniz.

Diğer Yöntemlerle TEB IBAN Sorgulaması Nasıl Yapılır?

 • www.teb.com.tr adresine internet şube bilgileriniz ile giriş yaparak hesap detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • TEB IBAN öğrenme için 0850 200 0666 numarasını arayabilirsiniz.
 • CEPTETEB uygulamasını indirerek, Hesaplarım bölümünden IBAN numaranızı görebilirsiniz.
 • Türk Ekonomi Bankası ATM’lerinden kartlı işlem yaparak, elinizdeki karta bağlı hesabın IBAN’ını öğrenebilirsiniz.
 • Şubelerdeki bireysel müşteri temsilcilerinden de TEB IBAN numarası öğrenilebilir.

Telefonla TEB IBAN Öğrenme Adımları

 1. Telefonla TEB IBAN öğrenme için 0850 200 0666’yı arayın.
 2. Telesekreter isminizi hitap ederek sizinle görüşüldüğünü teyit etmek isteyecek. Bu soruya “Evet” şeklinde yanıt verin.
 3. Ardından hiçbir tuşlama yapmadan bekleyin.
 4. Sekreter “Lütfen yapacağınız işlemi kısaca söyleyin” dediğinde, TEB iban numaramı öğrenmek istiyorum deyin.
 5. Lütfen IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesap türünü söyleyin denildiğinde ise Türk Lirası veya Dolar, Euro olarak cevap verin.
 6. Kartınızın son 4 rakamını tuşlamanız istenecek.
 7. Bilmiyorsanız bekleyin.
 8. Müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.
 9. Temsilci size güvenliğiniz için kartın son 4 rakamını soracak.
 10. Bilmiyorum dediğinizde, kart şifrenizi tuşlamanızı isteyecek.
 11. Aktarım sağlanacak ve 4 rakamdan oluşan şifrenizi doğru tuşladığınızda TEB IBAN numaranızı tarafınıza iletilecektir.

TEB IBAN Numarasından Hesap No Bulma

TEB IBAN numarasından hesap no bulunabilir. Ülkemizdeki IBAN numaraları TR ile başlar ve bazı bankalarda hesap numarası, bazılarında ise ek no ile biter. Türk Ekonomi Bankası’na ait IBAN numaraları hesap numarasıyla biter. Bu nedenle IBAN’ın son 8 hanesine bakarak, hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

TEB iban sorgulama hesaplama

TEB IBAN No Nedir?

IBAN no; banka hesap numaralarına uluslararası bir standart kazandırmak için Avrupa Birliği tarafından başlatılan bir uygulamadır. Dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. Hesap numarasıyla yanlış para aktarımlarının oluşabilir. Ancak IBAN numarasıyla oluşamaz. Çünkü her hesaba ayrı bir IBAN tanımlanır.

CEPTETEB Kartımın Üzerinde IBAN Numarası Yazar mı?

CEPTETEB kartının üzerinde IBAN numarası yazmaz. Hatta yeni nesil TEB kartlarında, kart numarası dahi yazmamaktadır. Kart numarasını, mobil bankacılık veya internet bankacılığındaki “Kart Bilgileri Görüntüleme” menüsünden görebilirsiniz. Kartınızın IBAN numarasını ise Hesaplarım bölümünde görebilirsiniz.

TEB IBAN No Kaç Haneli?

Türkiye Ekonomi Bankası’na ait hesapların IBAN numaraları Türkiye’deki diğer tüm bankalarda olduğu gibi 26 hanelidir. TEB iban hesaplama adresinden birkaç bilgi girerek IBAN numaranızı öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

TEB IBAN’dan Neler Öğrenilir?

TEB IBAN’dan hesabın açıldığı şubeyi ve hesap numarasını öğrenebilirsiniz. Kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek isterseniz de, internet veya mobil şubeden EFT yapar gibi işlemlerinizi gerçekleştirerek, alıcının baş harflerine ulaşabilirsiniz.

TEB Bonus Card’ın IBAN Numarası Var mı?

TEB Bonus Card, bankanın müşterilerine sunduğu bir kredi kartıdır. Bundan dolayı IBAN numarası yoktur. Para yatırma ve çekme işlemlerinde kullandığınız banka kartının ise bağlı olduğu hesabın bir IBAN numarası vardır.

TEB IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

TEB IBAN sorgulama aracından, müşteri temsilcilerinden, bankamatiklerden, şubelerden, internet bankacılığından ve mobil uygulamadan öğrenilir.

TEB IBAN Doğrulama Nasıl Yapılır?

IBAN, bankadaki her bir müşterinin hesap numarasının uluslararası ölçekte tanımlanmış halidir. Fakat TEB IBAN sorgulama yöntemlerinden birini kullanarak elde ettiğiniz numaranın doğruluğundan emin olmak isterseniz, www.tbb.org.tr sitesindeki kontrol aracını kullanabilirsiniz.

Tüm bankaların hesaplama araçlarına, IBAN Sorgulama kategorisinden ulaşabilirsiniz. Konu içeriğiyle alakalı sorularınızı, yorum alanını kullanarak bana iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir