QNB Finansbank IBAN Sorgulama

QNB Finansbank IBAN sorgulama aracıyla müşterilerine internetten hizmet vermeye devam etmektedir. Sadece hesap numarasını girerek, anında IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Finansbank IBAN Sorgulama

 1.  https://www.qnbfinansbank.com/yasal/iban-sorgulama linkine tıklayın.
 2. Sayfayı aşağı doğru kaydırın.
 3. Finansbank IBAN sorgulama aracının olduğu bölüme ulaşın.
 4. Hesap No yazan yere hesabın numarasını yazın.
 5. Göster butonuna tıklayarak sonucu görün.

Finansbank IBAN öğrenme için müşterilerine alternatif yollarda sunmaktadır. Ancak en hızlı ve en kolay yöntem iban sorgulama aracıdır.

Diğer Yöntemlerle Finansbank IBAN’ımı Nasıl Öğrenebilirim?

 1. QNB Finansbank IBAN’ınızı öğrenmek için tüm ATM’leri kullanabilirsiniz.
 2. 0850 222 0 900’ü arayabilirsiniz.
 3. Mobil uygulamasını indirip giriş yaparak hesap bilgilerinizi inceleyebilirsiniz.
 4. İnternet bankacılığı üzerinden bilgileri görebilirsiniz.
 5. En yakın şubeye giderek IBAN numaranızı öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Telefonla QNB Finansbank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefonla 0850 222 0 900’ü arayarak QNB Finansbank IBAN sorgulaması yaptırabilirsiniz. Asistanın sizi tanıması için ilk başta TC kimlik numaranızı ya da kart numaranızı tuşlamanız gerekiyor. Daha sonra asistan ne işlemi yapmak istediğinizi sorduğunda, Finansbank IBAN numaramı öğrenmek istiyorum diyebilirsiniz. Böylelikle hesap bilgilerinize, telefon aracılığıyla hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

QNB Finansbank IBAN’dan Hesap No Bulma

IBAN numarasını bilen fakat hesap numarasını bilmeyenler QNB Finansbank IBAN’dan hesap no bulma işlemi yapabilirler. Aşağıdaki 26 haneli rakamları inceleyerek sizlerde kolayca hesabınızın numarasını bulabilirsiniz.

qnb Finansbank iban sorgulama

Numara başında yazan “TR”, Türkiye’deki tüm müşterilerde standarttır. Arkasından gelen 2 adet rakam ise banka işlem kontrol kodudur. Sonraki 5 adet rakam, bankanızı diğer bankalardan ayıran koddur. Ardından gelen 4 rakam hesabın açıldığı şubeyi belirtir. Sonraki tek rakam ise “rezerv” denilen koddur.

Sondan 8 hane de, hesabın numarasıdır. Özetle Finansbank IBAN’dan hesap no bulma için son rakama bakmanız yeterli olacaktır. Yukarıdaki örnekte hesap numarası 112345678’dir.

Sık Sorulan Sorular

 1. QNB Finansbank IBAN Nedir?

  QNB Finansbank IBAN, Finansbank müşterilerine özel tanımlanan uluslararası banka hesap numarasıdır. Avrupa’nın en iyi 50 Bankası arasına giren kurum, para gönderme konusunda vakit kaybetmek istemeyen müşterileri için IBAN, havale ve FAST gibi seçenekler sunmaktadır.

 2. Finansbank IBAN No Kaç Haneli?

  QNB Finansbank IBAN no 26 hanelidir. İçerisinde hesap numarasını da barındırır. Bundan dolayı hesap numarasını bilmeyenler, IBAN’ın son sekiz karakterine bakarak hesap numaralarını öğrenebilirler.

 3. Finansbank IBAN Nasıl Başlar?

  Finansbank IBAN numarası “TR” ülke ile başlar. Geriye kalan 24 hane rakamlardan oluşur. Yurtdışı bir IBAN paylaşımda da, harflerden oluşan ilk karakterlere baktığınızda hangi ülkeye ait bir IBAN olduğunu anlayabilirsiniz. Örneğin 20 haneden oluşan bir Avusturya IBAN’ı AT61 1904 3002 3457 3201 şeklindedir.

 4. QNB Finansbank IBAN Doğrulama Nasıl Yapılır?

  QNB Finansbank IBAN öğrenme amacıyla bankanın sitesindeki hesaplama aracını kullandığınızda, 24 haneli bu numaranın kontrolü sağlanmamaktadır. IBAN doğrulama için TBB’nin internet sitesini kullanabilirsiniz. Böylelikle edindiğiniz numaranın kontrolünü hızlıca yapabilirsiniz.

 5. Her Finansbank Müşterisinin IBAN’ı Var mıdır?

  IBAN no, bir müşteriye ait hesap numarasını tanımladığı için Finansbank müşterilerinin, para transferine konu olan her hesabının IBAN’ı vardır. Müşterinin birden çok hesabı varsa, birden fazla IBAN’ı da olabilir.

 6. Finansbank Yatırım Hesaplarının IBAN Numarası Olur mu?

  Açılan yatırım hesabı, para hareketlerine konu ise evet IBAN numarası olur. Yatırım hesabınızla ilgili ilk kez işlem yapacaksanız, IBAN bilgilerini incelemek için mobil veya internet şubeden Finansbank yatırım hesapları bölümüne bakabilirsiniz.

 7. Alıcıya Ait IBAN Bilgisini Müşteri Hizmetlerinden Öğrenebilir miyim?

  Müşteri hizmetlerinden kendinize ait herhangi bir hesap için hiçbir bilgi vermeden Finansbank IBAN sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Fakat alıcıya ait bir IBAN’ı bilmediğiniz durumlarda; alıcı banka, alıcı hesap no ve şube bilgilerini vermek suretiyle para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 8. QNB Finansbank Kredi Kartının IBAN Numarası Olur mu?

  QNB Finansbank kredi kartı hesaplarına IBAN verilmez. Bu nedenle kredi kartı ödemelerinde IBAN kullanılmaz. Ödemeler direkt olarak kart numarası ile yapılır.

 9. QNB Finansbank IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

  IBAN numaranızı bilmediğiniz durumlarda çağrı merkezindeki ve şubelerdeki personellerden yardım alabilirsiniz. İnternet veya mobil şubeye giriş yapabiliyorsanız, Hesaplarım sekmesinden de IBAN numaralarınızı görebilirsiniz. Banka kartınız varsa ve elinizdeki kartın IBAN’ını öğrenmek istiyorsanız ATM’leri de kullanarak Finansbank IBAN sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Diğer bankalar için IBAN Sorgulama kategorisini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir