PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödeme | Ptt Kredi Kartı Ödeme

PTT bankacılık hizmetleri son yıllarda oldukça gelişti. PTT Bank üzerinden pek çok ödemeyi kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu ödeme hizmet seçeneklerinden birisi olarak PTT’den kredi kartı borcu ödeme hakkında merak edilen detayları yazımızda bulabilirsiniz.

PTT’den Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Pek çok kişi kredi kartı ile alışveriş yapmaktadır. Kredi kartı borçlarının zamanında, düzenli olarak ödenmesi, ekstra masraflar ile uğraşmamak açısından önemli olmaktadır. Bu doğrultuda kredi kartı borcu ödemesini yapmanın en kolay yöntemlerinden birisi de kredi kartı borcunu PTT’den ödeme yöntemidir. Postaneden kredi kartı ödemesi ne zaman hesaba geçer ve genel olarak PTT’den kredi kartı borçlarının ödenmesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz…

PTT’den Kredi Kartı Borcu ödeme

PTT’den kredi kartı borcu ödeme işlemini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Bunun için Ptt bank iş yerlerinden birisine giderek, 16 haneli Kredi Kartı numaranızı, Ad ve Soyad bilgilerinizi ve ne kadar borç ödeyeceğinizi belirttikten sonra ilgili tutarı ödüyorsunuz. Böylelikle kolay bir şekilde kredi kartı borcunu PTT’den ödeme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

PTT şubeleri kredi kartı borcu ödemesinde herhangi bir ekstra tutar almamaktadır. Yani ekstra bir ücret olmadan doğrudan bankaya yatırır gibi borcunuzu ödüyorsunuz. Bir diğer merak edilen soru da postaneden kredi kartı ödemesi ne zaman hesaba geçer sorusudur.

Postaneden Kredi Kartı Borcu Ödemesi Ne Zaman Hesaba Geçer?

PTT’den kredi kartı borcu ödeme işlemi sayesinde kredi borcu olan pek çok kişi kolay bir şekilde PTT iş yerlerinden kredi kartı borçlarının ödenmesini gerçekleştirmektedir. Bu işlemi gerçekleştiren pek çok müşterinin merak ettiği sorulardan birisi de postaneden kredi kartı ödemesi ne zaman hesaba geçer sorusu olmaktadır.

Kredi kartı borcunu PTT’den ödeme işleminizi gerçekleştirdiğinizde gün içerisinde PTT,  müşterisi olduğunuz bankanıza borcun ödendiğini bildiriyor. Borcun ödendiğine dair bildirim genelde akşam saatlerinde gerçekleştirilmektedir. Yani sabah ve öğle saatlerinde gerçekleştirdiğiniz kredi kartı borcu ödeme işlemi sonrasında, PTT Bank şubesi söz konusu borcun ödenmesi ile ilgili olarak akşam saatlerinde müşterisi olduğunuz bankaya bildirim yapmaktadır.

Postane şubeleri aracılığıyla diğer kurumlara ait tahsilat işlemlerini ve ücretlerini öğrenmek için PTT Fatura Ödeme sayfasına gidebilirsiniz!

PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödeme | Ptt Kredi Kartı Ödeme” Konusu İçin 1 Yorum

  1. Merhaba bwn bugun 13:47 de axses kredi kartina odememi yaptim. Ama akbank hesabima odeme ile alakali herhangi bir yansima olmadi. Yardimci olabilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir