Kuveyt Türk Hesap Numarası Kartın Neresinde?

Kuveyt Türk hesap numarası özellikle para gönderme işlemi yaparken gerekli olmaktadır. Kartınızla ilgili bilgiler kartın üzerinde yazmaktadır. Bu yazımızda Kuveyt Türk kartının üzerinde yazan bu rakamların hangisinin hesabınızı ifade ettiğini ele alacağız. Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde diye soran banka müşterileri için bilgilendirme yazısıdır!

Kuveyt Türk Hesap Numarası

Eğer Türkiye içinde bir transfer işlemi gerçekleştirilecekse işlem yapılacak hesabın IBAN’ı ya da Kuveyt Türk hesap numarası, ek hesap numarası ve şube kodunun paylaşılması gerekmektedir. Bahsedilen ek hesap numarası; ana hesaba bağlı farklı döviz birimi, vadeli veya vadesiz her bir hesap için ayrı ayrı tanımlanmış numaradır. Yurt dışından transfer işlemi yapılacaksa bankanın Swift kodu ve hesabın IBAN’ı paylaşılması gerekmektedir.

Kuveyt Türk Hesap Numarası Kartın Neresinde?

Kuveyt Türk kartınızın ön hanesinde hesap ile ilgili bilgileriniz yazmaktadır. Aşağıdaki resme baktığınızda 16 haneli bir numara görürsünüz. Bu bankamatik katınızın numarasıdır. Özellikle internet alışverişlerinde kart üzerinde yazan isim/soy isim ve numara sorulmaktadır. Peki, Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde yazar?

Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde

Kuveyt Türk hesap numarası genellikle karta basılı değildir. Yeni basım bazı kartlarda bu numara isim/soy isim bilgilerinin yanında yer almaktadır. Ancak çoğu eski basım kartlarda hesap numarası yazılı değildir. “Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde yazar bunu nasıl anlayabiliriz” derseniz, kartınızın ön yüzünü çevirdiğinizde kaç haneli bir numara bulunuyor inceleyiniz. Şayet 16 haneli rakam dizisi yer alıyorsa, bu sizin kart numaranızdır. Peki, Kuveyt Türk hesap numarası kaç haneli?

Kuveyt Türk Hesap Numarası Kaç Haneli?

Kuveyt Türk hesap numarası kaç haneli diye soracak olursanız gördüğünüz bu numaranın 6 haneli olduğunu söyleyebiliriz. Bu 6 haneli rakam dizisinin yanında, bir haneli ek hesap numarası da yer almaktadır. Yani para transferlerinde örneğin şu şekilde bir numaraya ihtiyacınız olacaktır:

Kuveyt Türk hesap numarası kaç haneli

İlk gördüğünüz “123456” hesabın numarasıdır. Yanındaki “-7” ek hesap numarasıdır. Ek hesap numarası; ana hesaba bağlı farklı döviz birimi, vadeli veya vadesiz her bir hesap için ayrı ayrı tanımlanmış numaradır.

Bu örnekte olduğu gibi kartınız üzerinde 6 haneli bir numara olup olmadığına bakabilirsiniz. Ancak daha öncede belirtiğimiz gibi birçok kartta Kuveyt Türk hesap numarası basılı değildir! Bu nedenle Kuveyt Türk hesap no öğrenme için diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Numarası Öğrenme Yöntemleri

Kartınız üzerinde hesap numaranız bulunmuyorsa, sahip olduğunuz banka hesabınızla ilgili bilgileri öğrenebilmenizin diğer yolları şunlardır;

 • Telefon bankacılığı
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil uygulama
 • Şubeler
 • ATM’ler

Kuveyt Türk iban no öğrenme için internet bankacılığını veya mobil uygulamayı kullanmak isterseniz, giriş şifresi edinmeniz gerekmektedir. Şifreniz yoksa Kuveyttürk internet şifresi nasıl alınır sayfasını incelemenizi tavsiye ederiz. ATM’lerden işlem yapmak istediğinizde de, kartınızı takınız ve “Hesap Görüntüleme” menüsüne tıklayınız. Kartınız yanınızda değilse, Kartsız İşlemler menüsünden yalnızca para yatırma, para transferleri ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonla Kuveyt Türk Hesap No Öğrenme İşlemi

444 0 123 numarası üzerinden Telefon Bankacılığı hizmetine ulaşabilirsiniz. Aradığınızda müşteri temsilcisine bağlanarak, Kuveyt Türk hesap numarası öğrenmek için sesli yanıt sistemi menüyü saymaya başladığında 3’e basınız. Ardından banka kartı için 2’ye basınız. Son olarak 8 rakamını tuşladığınızda müşteri temsilcisine bağlanarak Kuveyt Türk hesap numarası öğrenme işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için temsilcinin size soracağı güvenlik adımlarını geçmeniz yeterli olacaktır.

Kuveyt Türk Kartı Üzerindeki Hesap Bilgileri

Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde sorusu için yazımızın girişinde cevap vermiştik. Kartın ön yüzeyinde sadece kart sahibinin adı soyadı, 16 haneli kart numarası ve kartın son kullanma tarihi gibi bilgiler de bulunmaktadır. Arka tarafında ise banka kartı cvv kodu yer almaktadır. Bu kod, internet üzerinden fatura öderken ya da alışveriş yapmaya çalışırken tarafınıza sorulmaktadır. Kart üzerinde bunlar haricinde bir bilgi yer bulunmaz.

Bu sayfada Kuveyt Türk hesap numarası kaç haneli olduğuna değindik ve en çok merak edilen konulardan biri olan Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde sorusunu da cevapladık. Son olarak parasal işlemlerinizi gerçekleştirirken IBAN no ve hesap noyu doğru almanızı öneriyoruz. Aksi halde para yanlış bir hesaba gönderilebilir.

Kuveyt Türk Hesap Numarası Kartın Neresinde?” Konusu İçin 6 Yorum

 1. Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde bulamadım. Ayrıca bazen de ödemelerde iban numarasını istiyor. İban numarası kartın ortasındaki 16 sayıdan oluşan rakam mı Selin Hanım?

  1. Kuveyt Türk hesap numarası öğrenme için diğer yöntemleri kullanmanızı tavsiye ederim Kazım Bey, çünkü birçok Kuveyt Türk kartında hesap numarası basılı değil ne yazık ki. Ayrıca Kuveyt Türk iban sorgulama için bu sayfaya tıklayınız.

 2. Evet Aslı hanım benimde Kuveyt Türk kartımda hesap numarası yok maalesef

 3. Zaten Kuveyttürk’ten de kartın üzerinde hesap numarasının olmaması beklenirdi. Maaşı buraya yatıyorlar mecbur kalıyorum bu bankayla çalışmaya!

  1. Kuveyt Türk hesap numarası genellikle karta basılı değildir. Yeni basım bazı kartlarda bu numara isim/soy isim bilgilerinin yanında yer almaktadır. Ancak çoğu eski basım kartlarda hesap numarası yazılı değildir Ercan Bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir