PTT Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

PTT Bank ülkemizin en eski kurumlarından biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde kurulan bir kuruluştur. Bankacılık işlemleri ve para transferlerinin PTT internet bankacılığı üzerinden yapılabilmesi için online işlemler bölümü oluşturuldu. Ancak 4.5G internet geçişiyle birlikte tüm bankalarda olduğu gibi PTT sim kart bloke kaldırma sorunları oluşmaya başladı. Özellikle Pttcell 4.5 g sim kart değişikliği yapan bireyler, PTT Bank ile ilgili bu soruna nasıl bir çözüm getirebileceklerini merak ediyorlar…

PTT Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

PTT sim kart bloke kaldırma için size tavsiyemiz, bulunduğunuz yerdeki postane şubesine gitmeniz olacaktır. Eğer bir Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubesine gitmekte zorlanıyorsanız, PTT’nin müşteri hizmetleri ile de irtibata geçerek istediğinizi yaptırabilirsiniz. Ancak telefonda bekleyen müşteri sayısının çok olması, uzaktan iletişimin de zorluğu eklenince doğrudan PTT sim kart bloke kaldırma talimatı için şubeye gitmek daha mantıklı.

Telefonla PTT Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT müşteri hizmetleri numarası 444 1 788′dir. Bu numarayı aradıktan sonra, PTT sim kart bloke kaldırma için “PTT Cell”e bağlayacak olan “5” tuşuna basın. Eğer internet üzerinden iletişime geçmek istiyorsanız, aloptt.gov.tr adresindeki “Canlı Destek” hattını da kullanabilirsiniz. İşitme ve konuşma engelliler için de Alo Çağrı hattı kurulmuştur. Bunun için 0 850 222 1 788 numaralı hattı aramanız yeterli.

Sim Kart Bloke Kaldırma PTT Şubesinden

1 Nisan 2016 tarihi itibari ile GSM operatörlerinin bu teknolojiye (4.5 G) geçişlerinin ardından sorunlar yaşanmaya başladı. Bunun nedeni ise Ptt internet bankacılığı girişte istenilen güvenlik şifresi için operatörler ile koordineli olarak çalışılmasıdır. Yani SIM kartınızın 4 5 g ye geçiş yapması için talepte bulunmanızın ardından, hızlı mobil internet alt yapısına kayıt olan sim kartınız artık PTT internet bankacılığı giriş için uygun değildir.

Böyle bir durumda internetten hesabınıza ulaşmak, ödeme yapmak ya da para göndermek gibi işlemlere devam etmek istiyorsanız telefonla ya da şubeden PTT sim kart kart bloke kaldırma talimatı vermeniz gerekiyor! Sim kart bloke kaldırma PTT şubelerinden yapılabilmektedir. Size en yakın şubeye giderek, sim kart değişikliği yaptığınızı belirtebilir ve kartınızdaki blokenin kaldırılmasını söyleyebilirsiniz.

PTT Sim Kart Değişikliği İnternet Bankacılığını Nasıl Etkiler?

4 5 g ye geçiş yaparak bu teknolojiden yararlanmaya başlamış olabilirsiniz. Ancak hattınızda yaptığınız bu değişiklik PTT internet bankacılığını kullanmanızı engelleyebilir. Diğer GSM operatörlerindeki değişimlerde yaşananların birçoğu PTTcell için de geçerli. Daha yüksek teknoloji ile iletişim kurmak isteyen herkes bu değişime ayak uyduruyor. Tabi ki, artan internet hızının avantajları ile birlikte gelen dezavantajlar da mevcut. PTT sim kart blokesi  gibi… Bankalar internet hizmetini verirken güvenliğimizi ön planda tutuyorlar. Bu nedenle 4.5 G geçişiyle birlikte internet bankacılığına giremiyorsunuz, kullanımınız bloke oluyor.

PTTcell SIM Kartınızı Kolay Bir Şekilde 4.5 G Uyumlu Hale Getirebilirsiniz!

PTT sim kart bloke kaldırma

sim kart bloke kaldırma PTT

ptt sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır

PTT sim kart bloke kaldırma talimatınız işleme alındıktan sonra internet bankacılığını kullanmak ve pek çok işleminizi internetten yapmak için ipç şifresi oluşturmanız gereklidir. Bu konuda bilgi sahibi olmak için ipç şifresi nedir sayfasını incelemenizi öneririz.

PTT Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?” Konusu İçin 1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir