İş Bankası Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma İşlemi

İş Bankası mobil onay kodu bloke kaldırma işlemi ile internet bankacılığını rahatça kullanabilir ve birçok finans işleminizi internetten gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası mobil onay kodu, sistemde kayıtlı olan güncel telefon numaranıza SMS olarak gönderilmektedir. Eğer herhangi bir nedenden dolayı güncel telefon numaranızı değiştirdiyseniz yada farklı bir operatör kullanmaya başladıysanız, bu durumda giriş yapmaya çalıştığınızda onay kodu telefonunuza gelmeyebilir.

İş Bankası Mobil Onay Kodu Bloke Sorunu

Bu sorunun temel nedeni, kullanmakta olduğunuz numara ile sistemde kayıtlı olan numara ve operatör bilgilerinin uyuşmamasından kaynaklanır. Ancak İş Bankası mobil onay kodu bloke kaldırma işlemi sayesinde yeni numaranız için mobil onay kodu talep edebilirsiniz.

Yazımızda İş Bankası kart bloke kaldırma işlemini hangi yöntemler ile nasıl yapabileceğinize değineceğiz. Böylelikle İş Bankası telefon numarası güncelleme işlemini gerçekleştirerek, artık ihtiyaç duyduğunuz mobil onay kodunu her zaman edinebileceksiniz.

İş Bankası Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası şifre alma işlemleri sonrasında internet bankacılığına giriş yapabilmek için mobil onay kodu gerekiyor. Eğer İş Bankası internet şubesine giriş yapmaya çalıştığınızda, ihtiyaç duyduğunuz mobil onay kodu telefonunuza gelmiyorsa, bu durumda uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler mevcut.

Bu yöntemler arasında en kolay olanı telefon bankacılığını kullanmaktır. Fakat bunu yaparken banka hesabınıza tanımlanmış telefonunuzdan yapmalısınız. 0 850 724 0 724 numarasından Telefon Bankacılığına ulaşabilir ve İş Bankası mobil onay kodu bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ATM’den İş Bankası Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma

Bir diğer yöntem olarak iş bankası kart bloke kaldırma işlemini sizlere en yakın İş Bankası ATM’sine giderek de gerçekleştirebilirsiniz. Bankamatiğe kadar gittiğinizde, menü ekranından “daha fazlası” seçeneğine tıklayın, karşınıza çıkacak “anında bankacılık” seçeneğinden, “mobil onay kodu bloke kaldırma” seçeneğine tıklayarak, bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası telefon numarası güncelleme işlemini yapabilmeniz için bizzat şubeye kadar gitmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Sistemdeki kayıtlı telefon numarasını artık kullanmıyorsanız, bu durumda sistemdeki eski telefon numaranızı silmeli ve güncel olarak kullandığınız numarayı kaydetmelisiniz. İş Bankası telefon numarası güncelleme sadece şubelerde gerçekleştirilen bir işlemdir.

Dolayısıyla güncel olmayan bir numara için iş bankası mobil onay kodu bloke kaldırma işlemleri bir anlam ifade etmeyecektir. Bu nedenle İş Bankası kart bloke kaldırma işlemi öncesinde sistemdeki numaranızın güncel olmasını sağlamalısınız. Bu konuda detaylı bilgi almak adına aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir