Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır diye araştırma yapıyorsanız, kredi kartı borcumu ödedim ama kullanamıyorum diyorsanız bu sayfada kredi kartı bloke kaldırma ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz…

Kredi kartı kullanımı günlük hayatımızda büyük kolaylık sağlıyor. Sürekli olarak nakit taşımanıza gerek kalmadan, tüm alışverişlerinizi kolay bir şekilde kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartınız kullanıma kapatılabilmektedir.

Bu durum özellikle de kredi kartı ödemelerini geciktiren müşterilerin karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Fakat bazı kredi kartı sahipleri kredi kartı borcumu ödedim ama kullanamıyorum şeklinde şikayette bulunmaktadırlar. Bu anlamda kredi kartı bloke kaldırma ile ilgili detayları incelemenizi öneriyoruz…

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi kartınızın yeniden kullanıma açılabilmesi için borcunuzu tamamıyla ödemeniz gerekmektedir. Hatta borcunuzu olabilecek en kısa süre içerisinde ödemelisiniz çünkü ödemediğiniz süre boyunca borcunuz faizi ile birlikte daha da büyümekte ve yasal alacak hakkı karşılığında, mal varlığınızın haciz edilmesine kadar bu süreç ilerleyebilmektedir.

Kredi kartı borcumu ödedim ama kullanamıyorum diyen müşteriler ise borcunu ödemeleri sonrasında kredi kartını edindikleri bankaya tekrar başvurmaları ve kredi kartlarının kullanıma açılmalarını talep etmelidirler.

Genellikle borcun ödenmesi sonrasında bankalar kartın kullanımını açarlar ancak bazı durumlarda açmayabilirler. Bu nedenle borcunuzu ödediğiniz halde henüz açılmadıysa, iletişime geçerek, kredi kartınızın tekrar kullanıma açılmasını talep etmelisiniz. Böylelikle kredi kartı bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmiş olurlar.

Kaybolan yada Çalınan Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır sorusunun cevabını borçlu açısından değerlendirmiştik. Eğer herhangi bir borç yoksa ve çalıntı, kayıp gibi bir durumdan dolayı kart kullanıma kapanmışsa, böyle bir durum için açık ve net bir şekilde söyleyebiliriz ki kaybolan ya da çalınan kredi kartı için kredi kartı bloke kaldırma işlemi mümkün değildir.

Böyle bir durumda kredi kartını kullanabilmek için yeni kartın gelmesini beklemeniz gerekiyor. Bankalar genellikle 1 hafta gibi bir sürede yeni kredi kartını adresinize ulaştırıyor. Kredi kartı borcumu ödedim ama kullanamıyorum diyen müşterilerin borçlarını ödeyerek, kartlarını kullanıma açtırması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir