Ziraat Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat kredi kartı bloke kaldırma isteğinin 5 farklı nedeni vardır. Güncel borcun ödenmemesi, şifrenin fazla sayıda yanlış girilmesi, nakit avansın bloke olması, şüpheli işlem ve 90 gün süreyle kart borcunun kapatılmaması gibi sebeplerle kredi kartınız banka tarafından bloke edilmiş olabilir.

Ziraat Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kart kullanıcılarının sıklıkla şifresini unutması ve üç kez yanlış şifre girmesi blokeye neden olmaktadır. Çünkü banka sistemi, çok sayıda yanlış şifre girilmesini şüpheli işlem olarak görmektedir. Böyle bir durumda en şubeye giderek, bireysel bölümünden tekrar kartınızın aktif hale getirilmesini isteyebilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Ziraat Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Şubeye gitmeden Ziraat kredi kartı bloke kaldırma için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bankanın telefon bankacılığı numarası 0850 258 00 00’dır. Bu numarayı aradıktan sonra sesli yanıt sistemine bloke kaldırma talebinizi iletin. Blokeniz kaldırıldıktan sonra yeni şifre alma adımlarını uygulayarak, kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz…

Güncel Borç Nedeniyle Konulan Ziraat Bankası Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Kartınızın ekstre borcunu ödemediğinizde, alışveriş ve nakit avans çekme özellikleri bloke edilecektir. Bankanın sizinle yapmış olduğu sözleşmede bu hakkını saklı tuttuğu açıkça belirtilmektedir. Kart özelliklerinin kullanıma açılması açın güncel borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Ekstre borcunuzu ödediğiniz anda Ziraat kredi kartı bloke kaldırma işlemi otomatik olarak sistem tarafından gerçekleştirilecektir.

Borcunuzu 90 gün süre ile ödemezseniz, riskli müşteri grubuna alınacağınız için blokeniz kaldırılmaz. Hakkınızda icra takibi başlatılarak, kredi kartınızın iptali sağlanır! Ayrıca her ay asgari tutarı ödemekte, kartınızın bazı özelliklerini bloke edebilir. Böyle bir durumda tüm borcunuzu ödemeden Ziraat Bankası bloke kaldırma talebinde bulunamazsınız.

Operatör değişikliğinden dolayı bloke konduysa, Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma sayfasına tıklayarak adımları uygulayabilir ve kısa sürede blokenizi kaldırabilirsiniz.

Nakit Avans Çekim Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Nakit avans blokesini müşteri hizmetlerini arayarak ya da şubeye giderek kaldırtabilirsiniz. Ancak blokenin kalması, bu özelliğin hemen aktif hale gelmesi anlamını taşımıyor. Çünkü banka 3 ay süreyle ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıp yapmadığınızı takibe alarak, izleme sürecinden sonra nakit avans özelliğini aktif etmektedir.

Bloke Edilen Ziraat Kredi Kartı Ne Zaman Açılır?

3 kez art arda yanlış şifre yazılması nedeniyle bloke olan kart, bloke kaldırıldıktan sonra hemen açılır. Borcun ödenmemesi sebebiyle sistemin koyduğu bloke ise borç tamamen ödendikten sonra 24 saat içerisinde kullanıma açılır. Eğer borç ödendiği halde bloke kaldırılmıyorsa 444 00 00 telefon numarasını arayarak durumu bildirebilirsiniz.

Bloke Edilen Kart Kredi Notunu Olumsuz Etkiler Mi?

Blokenin neden uygulandığına bağlı olarak cevabı değişen bir sorudur. Zira yanlış şifre ya da kayıp/çalıntı bildirimi sebebiyle kart bloke olduysa bu durum asla kredi notunuzu olumsuz etkilemez. Fakat 3 ay üst üste asgari tutarın ödenmesi veya kart borcunun tamamen ödenmemesi halinde müşterinin kredi notu düşürülür.

İlk gecikmeyle birlikte takip süreci başlar. Banka tarafınıza ulaşarak kart borcunuzu ödemediğinize dair bilgilendirmede bulunur. Bu aşamada eğer asgari tutarı veya borcun tamamını öderseniz süreci durdurabilirsiniz. Ancak ödeme yapamazsanız ve 30 gün gecikme yaşanırsa, durum Kredi Kayıt Bürosu’na (KKB) bildirilir. Bu da kredi notunuzun düşmesine neden olur.

İlk gecikme itibariyle 90 gün süre geçerse, icralık olmamanız için 7 günlük bir ödeme süresi belirlenir. Bu süreçte bankayla hala uzlaşmaya varmanız ya da diğer bankalardan borcunuzu yapılandırma için kredi talep etmeniz mümkündür. Aksi halde Ziraat kredi kartı bloke kaldırma isteğiniz işleme alınmayacağı gibi hakkınızda yasal takip süreci başlatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir