Kapıda Ödemenin Riskleri Nelerdir?

Kapıda ödeme sistemiyle satışlarınızda son derece büyük bir kesime hitap edebilirsiniz. Çünkü müşteriler kart bilgileri ve teslimat konusunda güven problemi yaşamadıkları için çoğunlukla kapıda ödeme yöntemini tercih etmekte. Fakat kargo kapıda ödeme riskini minimal seviyeye indirgemek için bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Kapıda Ödemenin Riskleri Nelerdir?

Öncelikle geri iade olasılığı çok yüksek olduğu için göndereceğiniz ürünün paketlenmesini en iyi şekilde yapmalısınız. Kutu ile ürün arasındaki boşluğu kağıt veya pat pat denilen sarf malzemelerle doldurmanızı tavsiye ederim. Bu ürünlerinizin seyahat halindeyken kutu içerisinde hareket etmemesini ve doğal olarak hasar görmemesini sağlar.

kapıda ödemenin riskleri

Düzgün bir şekilde paketlenmeyen özellikle kırılabilir eşyalar, kapıda ödeme sistemiyle yollandıktan sonra hasar alarak müşteriye ulaştığında; müşteri değişimini istemek yerine almaktan vazgeçer. Her alıcı vazgeçmese bile çoğunlukla müşteri “Yeni gönderecek oldukları da hasarlı olabilir” düşüncesine kapılarak ürünü iade eder. Bu nedenle ürünlerinizi özenle paketlemeniz, satışın başarıyla gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. Bu konuda kargo kolilerinin zarar görmemesi için üretilen materyallerden faydalanabilirsiniz.

Kapıda Ödemenin Riskini Azaltmak İçin Renkli Bantlar Kullanın!

PTT kargo kapıda ödeme sisteminde geri iade risklerini en aza indirmek için şeffaf bantlar kullanmamaya çalışın. Renkli, hatta çift renkli bantlar kullanırsanız, daha sonraki aşamalarda güvenlik sıkıntısı çıkmasını engelleyebilirsiniz. Koliler için piyasada uygun fiyatlara çift renkli, üç renkli ve desenli bantlar bulabilirsiniz. Bu bantlar kolay uygulanabilir özelliğe ve farklı ürün boyutlarına sahiptir. Bu nedenle kolinizin ebatına göre kolaylıkla istediğiniz türde bant bulabilirsiniz.

Sipariş Sonrası Müşteriyi Mutlaka Bilgilendirin!

Bir de kapıda ödemenin riskleri nelerdir konusunda, sipariş sonrası müşterinize bilgi vermeniz çok önemlidir. “Siparişiniz gönderildi, takip numarası ile nerede olduğunu anlık takip edebilirsiniz.” veya “Siparişiniz bugün adresinize teslim edilecek” şeklinde bilgilendirmeler ile geri iade riskini en aza indirebilirsiniz. Güncel PTT Kargo ücretleri 2020 listesini web sitemizden inceleyebilir ve kargolarınız için PTT ile anlaşma yapabilirsiniz. Böylelikle daha uygun fiyata bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir