İşcep Tanımlı Cihaz Değiştirme | Cep Anahtarsız Giriş

İşcep tanımlı cihaz değiştirme işlemi sonucunda bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için İş Bankası cep anahtarsız giriş yapabilmek için cep anahtarını iptal etmeniz gerekiyor. Her an her yerde bankacılık işlemlerinize kolay bir şekilde giriş yapabilmenizi sağlayan cep anahtar uygulaması cihazınızı değiştirmeniz durumunda güncellenmesi gerekmektedir.

İşcep Tanımlı Cihaz Değiştirme

Cep anahtar uygulaması Telefon Şubesi, İnternet Bankacılığı, İşCep ve ATM’lerden giriş yapabilmeniz için şifre sağlıyor. Peki, cihaz değiştirme işlemi için İş Bankası cep anahtarsız giriş nasıl yapılır?
İşcep tanımlı cihaz değiştirme

İş Bankası Cep Anahtarsız Giriş

İşcep tanımlı cihaz değiştirme durumunda cep anahtarsız giriş yapabilmeniz için 0 850 724 0 724 İş Bankası telefon bankacılığı ile iletişime geçerek, cep anahtar iptali talep etmelisiniz. Müşteri hizmetleri cep anahtar iptal talebinizi kısa bir süre onaylayacaktır. Böylelikle artık iş bankası cep anahtarsız giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Cep anahtar uygulaması, akıllı telefonlar için özel olarak geliştirilmiş uygulama ve kolay bir şekilde giriş şifresi oluşturmaktadır. Bu uygulamanın kullanılabilmesi için akıllı telefonunuzda İşCep uygulaması da olması gerekiyor. İş Cep uygulamasına sahip olduktan sonra Cep Anahtar uygulamasını indirmeli böylelikle senkronize olmasını sağlayarak, bilgilerinizi tanımlamalısınız. Böylelikle cep anahtar kullanımı gerçekleştirilir.

iş bankası mobil onay kodu

İş Bankası Mobil Onay Kodu ile Giriş Yapmak

İşcep tanımlı cihaz değiştirme işlemi sonrasında, cep anahtar olmadan giriş yapabilmeniz için bir diğer yöntem olarak mobil onay kodu kullanabilirsiniz. Mobil onay kodu, sisteme kayıtlı olan cep telefonunuza gönderilen, geçici ve tek kullanımlık bir koddur. Bu kod sayesinde hem internet bankacılığına hem de fiziksel ortamda ATM’lerden hesabınıza giriş yaparak, pek çok bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş bankası cep anahtarsız giriş yapmak için kullanmanız gereken mobil onay kodunu sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için ise banka hesabınıza tanımlı olan cep telefonunuzu kullanmanız gerekmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı sizlere mobil onay kodu gelmiyorsa müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Eğer numaranızı değiştirmişseniz, sistemdeki kayıtlı telefon numaranızın güncellenmesi gerekiyor. Bunu da ancak bizzat şubeye kadar giderek yapabilirsiniz. Bu yazımızda cep anahtar olmadan iş bankası hesabınıza nasıl giriş yapabileceğinize değindik.

İş Bankası IBAN Sorgulama

Bir önceki yazımız olan İş Bankası iban sorgulama konusunda, uluslararası IBAN numaranızı nasıl öğrenebileceğinizi anlattık. Bu yazımızda en kolay yöntemlerin hangileri olduğu da paylaşıldı. Yine de iban sorgulama konusunda takıldığınız yerler olursa yorum olarak bize bildirmekten çekinmeyiniz…

İşcep Tanımlı Cihaz Değiştirme | Cep Anahtarsız Giriş” Konusu İçin 8 Yorum

  1. Müşterilerin sisteme girişini anlaşılamaz hale nasıl getiririz ve her seferinde çılgınlar gibi saçını başını yoldurup kafasını duvarlara vurdururuz un cevabı İşcep ve bağlı uygulamalarıdır. İşcep e girmek zorunda kalırsanız öncesinde muhakkak sakinleştirici bir kaç ilaç falan alın.

  2. İşcep yüklemiştim tanımlı cihazı işeretleme yapmışım işcepi sildim bi daha yükledim tanımlı cihaz yaptığımız için tanımlı cihanızdan kullanım tercihlerini değiştirebilirsiniz diyor nasğl yapacam acilll

    1. yukarda o kadar anlatmışlar ama zahmet edip okumamışsın. yazıyı oku orda nasıl yapacağın yazıyor zaten 😒

    2. Teşekkür ederim Nefise Hanım desteğiniz için 🙂
      Yazıda net bir şekilde bilgilerimi aktardım arkadaşlar. Sorularınızı aynı şeylerle cevaplamak zorunda kalacağım. Çünkü farklı bir yöntem yok maalesef…

  3. Kullandığım işcep uygulaması kendi adıma onaylı babamın kart bilgilerine nasıl bakarım sadece kendi kart bilgilerimi görebiliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir