İş Bankası Kart Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası kart şifresi alma işlemini şifrenizi unuttuğunuzda veya yeni kart talebinde bulunduğunuzda uygulayabilirsiniz. Her türlü bankacılık işlemini kolaylıkla ATM’lerden yapabilmek için bankamatik kartı şifresine ihtiyacımız var. Aslında ATM’lerde kartsız olarak da yapabileceğimiz işlemler mevcut. Ancak bu işlemler, müşteri güvenliğini sağlamak adına oldukça kısıtlı tutulmakta. İş Bankası kart şifresi alma nasıl yapılır en kolay yöntem nedir alt başlıklardan inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Kart Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası bankamatik kartı şifresini almak için SMS gönderebilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Her iki yöntemde de size geçici bir şifre verilir. Bu şifreyi daha sonra ATM’lerden değiştirerek, kendinize yeni bir kart şifresi oluşturabilirsiniz. İş Bankası kart şifresi alma için en kolay yöntem SMS göndermektir. Çünkü çağrı merkezlerine bazen yoğunluktan dolayı çok uzun süre bağlanamayabiliyor.

Mesajla İş Bankası Kart Şifresi Alma

Mesaj göndererek kartınıza şifre tanımlamak için şu adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 1. Telefonunuzdan kısa mesaj bölümüne girerek SIFRE yazıp boşluk bırakın.
 2. Bankamatik kartınızın son 4 rakamını yazın ve yine boşluk bırakın.
 3. Ardından doğum yerinizi yazarak bir boşluk daha bırakın.
 4. Son olarak kartın CVV kodunu yazın.

Mesajla İş Bankası kart şifresi alma için yazdığınız bu SMS’i 4402‘ye gönderin. Bankanın sistemine talebiniz düştükten bir iki dakika sonra geçici şifreniz yine SMS olarak size iletilecek. Bu şifreyi en yakın zamanda ATM’den değiştirmeniz gereklidir.

İş Cep Uygulamasından Şifre Alma Adımları

İş Cep uygulamasını indirip, giriş yaptıktan sonra ana menüden “Kartlarım” yazan yere tıklayın. Ardından Kart Ayarlarım’a girin. Şifre Belirleme butonuna tıklayın. Şifresini almak istediğiniz kartı seçin. İlk alana yeni belirleyeceğiniz 4 haneli şifreyi yazın. İkinci alana da aynı şifreyi tekrar yazın. En son “Şifre Belirle” butonuna tıklayarak kart şifresi alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden İş Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Çağrı merkezini arayarak kart şifrenizi alabilirsiniz. Bunun için 0850 724 0 724 numarasını arayın. Sesli yanıt sistemi, yapmak istediğiniz işlem nedir dediğinde “bankamatik kartı şifresi alma” cevabını verin. Müşteri temsilcine bağlandıktan sonra anne kızlık soyadınız, doğum yeriniz, baba adınız ve doğum tarihiniz gibi kişisel sorulara doğru yanıt verdiğiniz taktirde İş Bankası kart şifresi alma talebiniz işleme alınacaktır. Geçici şifreniz ise tarafınıza mesaj olarak iletilecek.

Çeşitli nedenlerden dolayı mesaj göndermek yada telefonla arama yapmak gibi sorunlar yaşıyorsanız, böyle bir durumda bizzat şubeye kadar giderek yeni şifre edinebilirsiniz. Şubede kartınız için şifreye ihtiyaç duyduğunuzu belirtmeniz yeterli olacaktır. Böylece edineceğiniz geçici şifreyi ATM’lerden değiştirebilir ve ATM kanalıyla birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İş Bankası Kartıyla ATM’den Yapabileceğiniz İşlemler

İş Bankası kart şifresi alma yöntemlerinden birini uygulayarak şifre edindikten sonra bankanın tüm ATM’lerinden şu işlemleri yapabilirsiniz:

 • Kredi taksit ödemeleri
 • Döviz bozdurma
 • Nakit çekme
 • Hesaba para yatırma
 • Altın ve hisse senedi alım/satım işlemleri
 • Para transferi
 • Fatura ödemeleri
 • Hesap özetini görüntüleme
 • Cep TL yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir