ABN AMRO Bank Kendu Yatırım Uygulamasını Kapatıyor

ABN AMRO Hollandalı bir bankadır. Ülkenin en büyük üçüncü bankasıdır. Merkezi Amsterdam’da bulunan bu bankanın hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti üzerine kuruludur. 2019 yılının Nisan ayında müşterilerinin ilgisini çekmek için Kendu yatırım uygulamasını geliştirdi. Ancak bu yatırım aracı istenilen ilgiyi toplayamayınca ABN AMRO Bank, uygulamasını rafa kaldırmaya karar verdi.

Kendu Yatırım Uygulaması 30 Haziran’da Kapatılacak

Hollandalı bankacılık grubu uygulamanın 30 Haziran’da kaldırılmasına karar verdikten sonra yatırımcılarda panik oluştu. Ancak ABN AMRO açıklamasında, Kendu uygulamasının müşterilerinin yatırımlarını 15 Haziran tarihine kadar yönetmeye devam edeceğini açıkladı. Bu tarihten sonra yatırımların satılacağı ve müşterilerin zararlarının karşılanacağı belirtildi.

15 Haziran’dan Önce Yatırımlarını Satanlar Tazminat Almayacak!

ABN AMRO’nun duyurusunda 15 Haziran 2020 tarihinden önce Kendu uygulamasını kullanarak, yatırımlarını satanların tazminat almaya uygun olmayacakları açıklandı. Müşteriler, uygulama kapatıldıktan sonra Portföy Yönetimi, Rehberli Yatırım ve Kendi Kendini Yöneten Yatırım hizmetleriyle yatırım yapmaya devam edebilecekler.

ABN AMRO Bank, Hollanda’nın en büyük bankaları arasında yer almasına rağmen daha öncede online uygulamalarda iyi sonuçlar alamadı. Geçtiğimiz yıllarda geliştirdiği Online Servet Yönetici uygulamasını da rafa kaldırmıştı. Fakat bankanın dijital dünyaya ayak uydurmaya çalışan önemli çalışmaları bulunmakta. Özellikle robo-yatırım alanında kaliteli hizmetleri mevcut diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir