İş Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş Bankası bakiye sorgulama işlemi ile hesabınızda ne kadar bakiye kaldığını ve hangi tarihlerde, ne kadar miktarlarda harcama yaptığınızı detaylı olarak görebilirsiniz. Böylelikle ilerleyen zamanlarda yapacağınız harcamalar için daha temkinli ve planlı davranırsınız.

İş Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bütçe kontrolü ve tasarrufu yapmak isteyen pek çok müşteri, İş Bankası hesabımda ne kadar para var diye merak etmekte ve banka hesaplarındaki miktarı kontrol etmektedir. Bu işlem için 5 farklı yöntem kullanılabiliyor.

Ödeme, havale, EFT, yatırım ve alışveriş esnasında anlık ve güncel olarak İş Bankası bakiye sorgulama işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, hızlı bir şekilde İşCep uygulaması üzerinden işlem yapabilirler. Mobil uygulama dışında izlenebilecek bakiye sorgulama adımları;

 • İnternet bankacılığı kullanılarak,
 • İş Bank ATM’leri üzerinden,
 • Banka şubelerine gidilerek,
 • İş Bankası müşteri hizmetleri aranarak gerçekleştirilebilir.

İnternet bankacılığı veya mobil uygulama için ilk sefere mahsus şifre oluşturulduktan sonra, kolaylıkla ve anlık giriş yapmak mümkündür. Üstelik İş Bankası hesap bakiye sorgulamanın yanı sıra onlarca işlem şubelere veya ATM’lere gitmeden internet bankacılığından yapılabilir.

İş Bankası Bakiye Sorgulama SMS İle Nasıl Yapılır?

İş Bankası bakiye sorgulama SMS ile hizmet vermemektedir. Telefon üzerinden mobil uygulama aracılığıyla veya müşteri hizmetleri aranarak hesap bakiyesi öğrenilebilir. Ancak telefonla mesaj gönderilerek İş Bankası hesabınızın bakiyesini öğrenmeniz mümkün değildir. Banka, SMS bankacılığı yerine kolay kullanılabilir ve oldukça gelişmiş bir arayüzü bulunan mobil uygulama üzerinden müşterilerine hizmet vermektedir.

Mobil Uygulama Üzerinden İş Bankası Bakiye Öğrenme

İş Bankası hesap sorgulama için bankanın mobil uygulaması, IOS ve Android uyumlu akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirilebilir. Bankanın “Akıllı Asistan” uygulaması, yapay zeka teknolojiyle, ihtiyaç anında 7/24 bankacılık hizmetleri sunar. Uygulamaya giriş yapmak için, internet bankacılığı için kullanılan şifre kullanılır.

Şifresi olmayan kullanıcılar uygulama üzerinde bulunan “Şifre Oluştur” alanından şifre oluşturabilirler. İş Bankası hesap bakiyesi öğrenme için uygulamaya giriş yapıldıktan sonra “Hesaplarım” bölümüne tıklanarak bakiye bilgileri görüntülenir. İşCep mobil uygulamasıyla;

 • Eft ve havale,
 • Karttan karta para transferi,
 • Fatura ödeme,
 • 50.000 tl’ye kadar Anında Kredi’ye başvurmak,
 • Kredi kartı hesap özeti bilgilerini görüntülemek ve kredi kartı borcunu ödemek de mümkündür.

Bu gibi daha bir çok işlem şubeye gidilmeden hızlı bir şekilde mobil uygulama üzerinden yapılabilir. Ayrıca İşCep uygulamasına giriş yapmadan da, başlangıç ekranından kurlar hakkında bilgi edinebilir ve güncel fiyatları kontrol edebilirsiniz…

ATM’lerden İş Bankası Bakiye Sorgulama Adımları

İş Bankası ATM’leri Türkiye’nin her yerinde yaygın olarak bulunur. Bu ATM’lerden kartlı veya kartsız işlem yapılabilir. Kart kullanarak İş Bankası bakiye sorgulama için, kart ATM’ye yerleştirildikten sonra 4 haneli kart şifresi girilir. Çıkan menüden bakiye sorma seçilir. Hesap özeti bölümünden hesap bakiyesi görüntülenir. Ayrıca hangi tarihte, ne kadar harcama yapıldığı da görülür.

Müşteri Temsilcisinden İş Bankası Bakiye Öğrenme

İş Bankası hesap sorgulama işlemi, telefon üzerinden uygulamanın yanı sıra müşteri hizmetleri aranarak da yapılabilir. 7 gün 24 saat sesli yanıt sistemiyle hizmet veren müşteri hizmetlerine 0 850 724 0 724 numaralı telefondan ulaşılabilir. Sesli yanıt sistemi sayesinde müşteri temsilcisine bağlanmadan güncel hesap bakiyesi öğrenilebilir. Bu sayede bilgi almak için müşteri temsilcisine bağlanmayı beklemek gerekmez. Sesli yanıt sistemine;

 • Müşteri numarası ve Müşteri Şifresi veya Ticari Şifre tuşlanarak,
 • 16 haneli Bankamatik kartı numarası ve kart şifresi tuşlanarak,
 • 16 haneli Kredi kartı numarası ve kart şifresi tuşlanarak,
 • 11 haneli hesap numarası ve hesaba ait Bankamatik kartı şifresi tuşlanarak müşteriler kendini tanıtabilir.

Yurt dışından müşteri hizmetlerini aramak isteyen müşteriler +90 alan kodunu 850 724 0 724 numaralı telefonun önüne ekleyerek arama yapabilirler. Bu arama sonrasında yine tuşlama yardımıyla, yurt dışında yaşayanlar İş Bankası hesabımda ne kadar para var hızlıca öğrenebilirler…

İş Bankası bakiye sorgulama

İş Bankası Bakiye Sorgulama İnternetten Nasıl Yapılır?

Bankanın resmi internet sitesi üzerinden bireysel ve kurumsal müşteriler, internet bankacılığına giriş yaparak bakiyelerini kolaylıkla öğrenebilirler. Sisteme giriş yapmadan internetten İş Bankası bakiye sorgulama yapmak mümkün değildir. Hesabınıza ilişkin bilgileri ancak internet şubeye, müşteri numarası veya kimlik numarasıyla ve şifrenizle giriş yaparak öğrenebilirsiniz!

İnternet bankacılığı şifresi bulunmayan kullanıcılar internet sitesi üzerinden anında şifre oluşturabilirler ya da şubeye giderek şifre alabilirler. Sisteme giriş yapıldıktan sonra çıkan menüden Hesaplarım kısmına giderek, güncel İş Bankası bakiye öğrenme işlemi tamamlanır.

İnternet bankacılığından 7/24 şubeye veya ATM’ye gitmeden pek çok bankacılık işlemi yapılabilir. EFT, havale, fatura ödeme ve altın alım satım işlemleri bunlardan bazılarıdır. Hesabınızdaki tüm gelişmeleri platformdaki “Bildirim Alanı’ndan” rahatlıkla takip edebilirsiniz. Ayrıca Borsa İşlem Platformu’ndan da canlı borsa verilerini ücretsiz izleyebilir ve yatırım yapabilirsiniz.

İş Bankası kart şifresi alma konusunda sorun yaşayan kullanıcılar, ilgili sayfadaki adımları takip ederek kredi ya da bankamatik kartı şifrelerini kolayca olabilirler. Ayrıca İş Bankası bakiye sorgulama hakkında sormak istediklerinizi, aşağıdaki alanı kullanarak bize iletebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir