iş Bankası Altın Hesabı Nedir | iş Bank Altın Hesabı

iş Bankası altın hesabı için iki farklı hesap çeşidi bulunmaktadır. Bu nedenle iş bankası altın hesabı nedir sorusunun cevabı niteliğini taşıyan iki farklı mevduat hesapları : İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı ve İş Bankası Vadesiz Mevduat Hesabı’dır. Yazımızda İş Bankası altın hesapları hakkında genel bilgilendirme yaparak, altın hesabı havale şartlarını ve iş bankası altın hesabı devlet güvencesi konularına değindik.

iş Bankası Altın Hesabı Nedir | iş Bank Altın Hesabı

İş bankası altın hesabı olarak da bilinen İş Bankası Altın Mevduat Hesabı için yukarıda da belirttiğimiz gibi iki farklı hesap türü mevcut. Bunlardan biri vadeli altın hesabı, diğeri ise vadesiz altın hesabıdır.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı

iş Bankası vadesiz altın hesabı, tıpkı vadesiz mevduat hesabı gibi bir hesaptır. İstediğiniz an altın hesabınızı nakit paraya çevirebilirsiniz, vade süresinin dolmasını beklemek gibi bir sorununuz olmaz. Kuşkusuz faiz kaybınız olacaktır.

Vadesiz altın hesabının avantajları nelerdir derseniz söylenebilecek ilk şey, elbette altınınız kaybolma ve çalınma gibi tehlikelere karşı güvenli bir şekilde bankada korunuyor olacaktır.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı

iş Bankası vadeli altın hesabında tıpkı vadeli mevduat hesabınız gibi, belirlediğiniz bir vade süresi ve faiz oranı ile altın hesabınızı ifade etmektedir. Vade günü dolmadan hesabınızı kapatmadığınız sürece, altınınız bankada güvenli bir şekilde korunurken faiz geliri de elde edebileceksiniz. Altın hesabı faiz oranları vadeli mevduat faiz oranları ile kıyaslandığında daha düşüktür.

iş Bankası altın hesabının en büyük dezavantajı, altın fiyatlarının düşmesi durumunda hesabınızdaki paranın doğrudan olumsuz etkileniyor olmasıdır.

Bankadan Altın Biriktiren Talimat Verebilirsiniz!

İş Bankası Altın hesabınıza, mevduat hesabınızdan otomatik havale talimatı verebilirsiniz. Bu kolaylık size herhangi bir anda otomatik olarak hesabınızdan altın hesabına para havale edilmesi olacaktır.

İş Bankası Altın Hesabı Devlet Güvencesi

İş bankası altın hesabı devlet güvencesi 2017 yılı için 100.000 TL’dir. iş Bankası altın hesabı devlet güvencesi garantisi ile ilgili güncel verileri incelemek için bankanın resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz…

Altın Havalesi Nasıl Yapılır?

Gelelim kullanıcılarımız tarafından sıklıkla yöneltilen bir diğer soruya: altın havalesi nasıl yapılır? Altın hesabınızdaki altını başka bir İş Bankası vadesiz altın hesabına göndermek istiyorsanız, İş Bankası bu konuda müşterilerine yardımcı oluyor.

Altın hesabına havale yapabilmeniz için, göndereceğiniz hesabın da İş Bankasına ait olması ve yurt içine ait bir şube olması gerekiyor. İş Bankası altın havalesi, şubelerden ve internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile yapılabilmektedir. Böylece iş Bankası altın hesabı nedir yazımızda genel bilgilendirme yaptıktan sonra Vadesiz altın hesabının avantajları nelerdir ve İş bankası altın hesabı devlet güvencesi ne kadardır gibi en çok merak edilen soruları da yanıtlamış olduk. Altın havalesi nasıl yapılır konusuna dair merak ettiğiniz diğer soruları yoruma bırakabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir