Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Son dönemde freelance dediğimiz çalışma modeli yaygınlaştıkça gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir merak edilmeye başladı. Freelance, serbest çalışma anlamına gelmektedir. Günümüzde birçok kişi, belirli bir işten kazanç elde etmesine rağmen gelirini belgeleyemiyor.

sdasdasd

asdasda

asdasd

asdasd

Gelir Belgesiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Bankalar, tüketici kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi olarak bildiğimiz finansman türleri için gelir beyanını dikkatlice incelemektedir. Bu nedenle gelir belgesi, kredi almanın en temel argümanı olarak bilinmekteydi. Ancak günümüzde belirli bir işverene bağlı kalmadan kendi hesabına serbest çalışan kişiler bir hayli çoğaldı.

Peki, bu kişilere gelir belgesiz kredi veren banka var mı? Evet var. Biz burada size, gelir belgesi olmadan kredi veren 10 banka hakkında bilgi vereceğiz. Bu bankalar ve çalışma metotları, insanların bireysel ihtiyaç kredisini daha kolay kullanması konusunda yardımcı olmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar şunlardır:

  • Akbank
  • Denizbank
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Türkiye İş Bankası
  • ING Bank
  • Ziraat Bankası
  • QNB Finansbank
  • HSBC

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022 Listesi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar çeşitli dönemlerde farklılıklar gösterebilmektedir. Son güncel bilgilere göre, gelir belgesiz kredi veren bankalar 2022 yılı için yukarıda belirtilen bankalardır. 2021 yılında da büyük ölçüde benzerlikler gösterse de, bazen bu bilgilerin değiştiğine de şahit olabiliyoruz.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Kısa bir SMS başvurusu ile birlikte Akbank gelir belgesiz kredi imkânından anında yaralanabilirsiniz. %2,07’den başlayan faiz ve 36 aya varan vade seçenekleri ile birlikte, şubelerden ya da internetten başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesi olmayana kredi veren bankalar arasında Denizbank’ta yer alıyor. Her ne kadar son dönemde parlayış gösteren bir finans kuruluşu olsa da, çeşitli kredi hizmetleri sağlayarak müşteri portföyünü arttırmaya devam ediyor. Aslında Denizbank bireysel ihtiyaç kredilerinde oldukça olumlu sonuçları ortaya koyan bir banka. Bundan dolayı da gelirini belgeleyen kişilere yüksek rakamlarda ihtiyaç kredisi verebiliyor.

Gelirini belge ile ispat edemeyenlere de %2,52’den başlayan faiz oranları ve 36 ay vade seçeneğiyle kredi imkanı tanıyor. Geri ödeme konusunda da, taksit erteleme gibi çeşitli kolaylıklar sunuyor. Bu nedenle değerlendirilmesi gereken finans kuruluşlarından biridir.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Garanti Bankası gelir belgesiz kredi veriyor ancak faiz oranlarını biraz yüksek tutuyor diyebiliriz. Müşterinin kredi notuna göre %2,49 – %2,94 arasında faiz oranları sunuluyor. En kötü ihtimali düşünürsek, %2,94 diğer bankalara göre yüksek bir oran. Fakat gelir belgeniz yoksa ihtiyacınıza çare olabilmesi için başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi

Her ne kadar kredi kullandırma konusunda biraz daha tutucu bir banka gibi görünse de Vakıfbank gelir belgesiz krediler alanında önemli atılımlar yaptı diyebiliriz. %1,55’ten başlayan faiz oranları ve 36 ay vade seçenekleri, gelirini beyan edemeyenler için önemli bir yer tutuyor.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Finans kuruluşları içerisinde çeşitli kredi ürünleriyle dikkat çeken İş Bankası gelir belgesi olmadan kredi almak isteyen müşterilerine %2,50 faiz oranı sunmaktadır. Ayrıca kredi geçmişinde olumsuz hareketler olan müşterilerinden, teminat istediği de bilinmektedir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar listemize ING Bank ile devam ediyoruz. ING Bank, bankacılık kuruluşları içerisinde ülkemizde sonradan faaliyet gösteren önemli yapılardan biri. Hiç kuşku yok ki dünya genelinde bu bankanın faaliyetlerini çoktan beri görmek mümkündü. Gelir belgesiz kredi konusunda da ING Bank avantajlarını görmek ve değerlendirmek gerek.

ING Bank’tan alacağınız faiz oranı teklifinde, kredi notunuz çok önem arz ediyor. Çünkü banka kredi notu yüksek olanlara %1,59 faiz oranı sunarken, düşük olan kişilere %1,99 faiz oranıyla kredi veriyor. Bundan dolayı kredi notunuzun yüksek olması sizin için avantajlı kredi fırsatları sunuyor.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası kredi verirken birçok kriterin sağlanmasını isteyen bir devlet bankasıdır. Bu nedenle Ziraat gelir belgesiz kredi adı altında bir ürün sunmamaktadır. Ancak farklı koşullarda çalışan ve gelirini ispat edemeyen kişilere belirli limite kadar finansman sağlıyor.

Bankanın Ocak 2022 için belirlediği faiz oranı %1,94’tür. Şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz. Veya Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma sayesinde bankanın bireysel ihtiyaç kredilerindeki avantajlarını internetten görebilir ve anında başvuruda bulunabilirsiniz.

QNB Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

Finansbank, QNB ile birleştikten sonra kredi konusunda çok cömert bir politika izliyor. Kredi notu düşük olanlara dahi imkân tanıyan QNB Finansbank, gelir belgesiz kredi konusunda da yanınızda olmaya devam ediyor. Bankanın dijital uygulaması olan Enpara da, size bu konuda yardımcı olabilir.

HSBC Gelir Belgesiz Kredi

Kolay kredi imkânlarıyla gündeme gelen HSBC gelir belgesiz kredi fırsatları sunan bankalardan biridir. Fakat bu kolaylığın karşısında çok yüksek bir faiz oranı sunmaktadır. HSBC Bank’ın bireysel ihtiyaç kredisinde gelir belgesi istemeden sunduğu faiz oranı %3,19’tur.

Gelir belgesiz kredi konusunda seçeneklerin çoğaldığını söyleyebiliriz. Burada önemli hususlardan biri çok düşük olmayan bir kredi notuna sahip olmanızdır. Bazı bankaların ise gayrimenkul teminatı istediğini hatırlatalım. HSBC ile gelir belgesiz kredi veren bankalar listemizin sonuna geldik. Ancak yazımızı sonlandırmıyor ve gelir belgesiz ne kadar kredi alabilirim sorusuyla gelir belgesiz kredi almak uygun mu sorularını yanıtlıyoruz…

gelir belgesiz kredi veren bankalar

Gelir Belgesiz Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Hiç kuşkusuz kredi çekerken tutarın yüksek olması için en önemli faktör aylık gelirinizin belgelenebilir olmasıdır. Bankalar kredi verme konusunda cömert olsalar da, gelir belgenizin olmaması durumunda size verecekleri tutar oldukça sınırlı olacaktır.

Bu tutarın artmasını istediğinizde de, sizden çeşitli teminatlar isteyeceklerdir. Finansal değeri olan şeyleri ipotek ettirerek yüksek meblağlarda kredi çekebilirsiniz. Bunlara; ev, iş yeri gibi kendi üzerinize tapusu olan gayrimenkuller örnek verilebilir.

Gelir Belgesiz Kredi Almak Uygun mu?

Gelir belgeniz olmadığı için bankanın size vereceği kredinin faiz oranı, normal şartlarda alacağınız kredi faizinden daha yüksek olabilir. Bankalar gelir belgesi istemediklerinde, kendilerini güvenceye almak ve risklerini azaltmak için faizleri yüksek tutabiliyorlar.

Son olarak stabil bir geliriniz yoksa çektiğiniz krediyi geri ödemede zorluklar yaşayabilirsiniz. Özellikle gelir belgesiz kredi veren bankaların birinden ipotek karşılığı finansman aldıysanız, taksitlerinizi geç ödemeniz bankanın ipotek ettirdiğiniz varlığa el koymasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir