Garanti Sim Kart Değişikliği | Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti sim kart değişikliği sonrasında müşterilerinin banka hesaplarını ve bilgilerini güvende tutabilmek için internet şifresini bloke etmektedir. Bu blokeden dolayı internet bankacılığı üzerinden EFT, havale, fatura ödeme, hisse senedi alma ve/veya hesapları inceleme gibi işlemler yapılamaz hale geldi. Söz konusu durumla karşılaşanların mutlaka aşağıda yöntemleri kullanarak, Garanti sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Garanti Bankası sim kart değişikliği ile ilgili bildiriminiz, bankaya ulaştığı an blokeniz kaldırılacak ve internet şubeye anında giriş yapabileceksiniz!

Garanti sim kart bloke kaldırma niçin gerekli

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma Niçin Gerekli?

1 Nisan 2016’dan sonra telefon hattını 4.5 G altyapısına uyumlu hale getirdiyseniz, yeni teknolojiden dolayı sim kartınız bloke olur. Veyahut farklı türde Sim kart gerektiren bir cihaz kullanmaya başladıysanız, aynı şekilde kartınız blokeleneceği için internet şubeye giriş yapamazsınız. Bu nedenle tek kullanımlık şifre içeren Akıllı SMS’in gelebilmesi için Garanti sim kart değişikliği kuruma bildirilmelidir. Garanti internet bloke işlemleri için neler yapılması gerektiğini alt başlıklarda açıkladık.

Garanti sim kart değişikliği bildirimi

Garanti Sim Kart Değişikliği Bildirimi Nasıl Yapılır?

Sim kart bloke kaldırma Garanti Bankası için oldukça zahmetli bir iş diyebiliriz. Çünkü Garanti sim kart değişikliği bildirimi sadece iki yolla yapılabilmektedir. Bunlardan ilki herhangi bir şubeye giderek, Garanti internet bloke işlemleri için sıra almaktır. Bunun için bireysel müşteri temsilcisine sıra almanız gerekmektedir, gişelerden bloke işlemleri gerçekleştirilmemektedir.

Sıranız geldiğinde banka görevlisine, Garanti sim bloke kaldırma için talepte bulunabilirsiniz. Şayet yakınlarınızda şube yoksa “Çağrı Merkezi” alternatifini kullanabilirsiniz. Veyahut zamanı kısıtlı olan ya da şubelerde sıra beklemeden sıkılanlarda çağrı merkezini arayarak Garanti Bankası sim kart bloke kaldırma talimatı verebilirler.

telefonla garanti sim kart değişikliği

Telefonla Garanti Sim Kart Değişikliği Bildiriminde Bulunmak

Akıllı SMS teknoloji nedeniyle internet ve mobil şube girişlerinize bloke konduysa çağrı merkezi aracılığıyla bu sorunu halledebilirsiniz. Sim kart değişikliği Garanti Bankası için aramanız gereken numara: 444 0 333’tür. Alo Garanti destek hattı kesintisiz bir şekilde haftanın her günü hizmet vermektedir. Bu nedenle dilediğiniz gün, dilediğiniz saat 444 0 333’ü arayarak Garanti sim kart değişikliği için müşteri temsilcisine bağlanarak işlem yaptırabilirsiniz.

Garanti Bankası sim bloke kaldırma

Garanti Bankası Sim Bloke Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Garanti sim kart bloke kaldırma işlemleri yalnızca şubelerden ve çağrı merkezinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir numaradan aranarak bilgilerinizi talep eden ya da e-posta, SMS kanallarıyla banka bilgilerinize ulaşmak isteyen kişilere itibar etmeyiniz!

İnternetteki güvenliğiniz, birikimlerinize zarar gelmemesi için önemlidir. Garanti Bankası sim kart değişikliği sonrasında bloke işlemlerinizi başarıyla gerçekleştirdiğinizde, sadece garanti.com.tr adresi üzerinden internet şubeye giriş yapınız. Diğer web sitelerine güvenmeyiniz ve kullanıcı parolanız ile müşteri numarası/kimlik numarası bilgilerinizi kimseye vermeyiniz.

Garanti internet bloke işlemleri ile ilgili anlayamadığınız yerler olursa, bize iletebilirsiniz. Aşağıdaki kısımdan sim kart bloke kaldırma konusunda takıldığınız yerleri yazabilir ve sorunuzun en kısa sürede yanıtlanması için “Gönder” tuşuna basabilirsiniz…

Ayrıca diğer banka hesaplarınız için de Akbank sim kart bloke kaldırma, Ziraat sim kart bloke kaldırma ve İş Bankası sim kart bloke kaldırma başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir