Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma | QNB Finansbank Sim Bloke

İnternetten alışveriş yaptığınızda güvenliğiniz için gönderilen SMS gelmiyorsa, Finansbank sim kart bloke kaldırma talimatı vermeniz gerekmektedir. Aynı şekilde sim kart değişikliği yapan müşterilere de, bilgi ve hesap güvendikleri için yasal düzenlemeler gereği mesajla gönderilen tek kullanımlık şifreler iletilmemektedir. Bu nedenle hat değişikliği yapan müşterilerin Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri

QNB Finansbank sim kart bloke talimatınızı aşağıdaki yöntemleri kullanarak verebilirsiniz.

Finansbank sim kart bloke kaldırma

  1. Sim kart bloke kaldırma Finansbank şubelerinden yapılabilir.
  2. Bankamatikler aracılığıyla Finansbank sim bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir.
  3. Kurumun resmi web sitesi üzerinden yönergeleri takip ederek, hızlı bir şekilde sim kart bloke kaldırma talimatı verilebilir.
  4. Herhangi bir sorun yoksa müşteri hizmetlerini aranarak da işlem yaptırılabilir.

şubelerden Finansbank sim kart bloke kaldırma

Şubelerden QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Hat değişikliğinden sonra SIM kart blokenizi kaldırana kadar online alışveriş yapamayacağınız, mesajla kart şifresi belirleyemeyeceğiniz, internet ve cep şubeye giriş yapamayacağınız için SIM kart blokenizi kardırtmanız gerekmektedir. Bunun için tüm QNB Finansbank şubelerine müracaatta bulunabilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcilerine sıra almanız ve Finansbank sim kart bloke işlemi yaptırmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Finansbank sim bloke işlemi

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma ATM’den Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma ATM’den kolaylıkla yapılabilmektedir. Öncelikle kartınızı yuvaya takınız ve “Ayarlar” menüsüne giriniz. Bu menüde “SIM kart blokesi kaldır” şeklinde bir ibare olduğunu göreceksiniz. Burayı tuşladığınızda sim kart değişikliği ile ilgili bildirimde bulunabilir ve blokenizi kaldırtabilirsiniz.

Finansbank sim bloke kaldırma

İnternetten Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sim kart bloke kaldırma Finansbank internet şubesinden yapılabildiği için finanssifre.qnbfinansbank.com adresine tıklayarak işlemlerinize başlayınız. Açılan sayfada 3 seçenek yer alacaktır ve siz son seçenek olan “SIM kart bloke kaldırma” bölümüne basınız. Bankaya ait kart ürün tipiniz hangisi ise onu seçiniz. (Kredi kartı ya da banka kartı) Her iki seçenekte de tarafınızdan kart numarasını, son kullanma tarihini, cep telefonu numarasını ve kart güvenlik numarasını girmeniz istenecektir. Bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdığınızda ileri tuşuna basarak, Finansbank sim bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnternetten Finansbank sim kart bloke işlemi yaparak, mobil ve internet şubeye girişinizi gerçekleştirebilmek için hat değişikliğinizin üzerinden 2 gün (48 saat) geçmiş olması gereklidir. İlgili süre henüz geçmediyse sadece şube ve ATM kanalları üzerinden hizmet alabilirsiniz.

telefonla QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma

Telefonla QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart değişikliği yapan kredi kartı müşterileri kurumun müşteri hizmetlerini arayarak, Finansbank sim bloke kaldırma talimatı verebilirler. Bunun için aramanız gereken numara: 0850 222 0 900.

Telesekreterin “Yapmak istediğiniz işlemi birkaç kelime ile paylaşabilir misiniz?” sorusundan sonra QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma derseniz, sizi otomatik olarak ilgili menünün temsilcisine aktaracaktır. Temsilci kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra işleminizi gerçekleştirmek için tarafınızdan onay alır ve blokenizi kısa sürede kaldırır.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla Finansbank sim bloke kaldırma için sadece kredi kartı müşterilerine hizmet verildiğini unutmayınız. Ayrıca işlem menüsüne geçiş yaptıktan sonra kimlik numaranızı veya kredi kartı numaranızı tuşlamanız gerekmektedir. 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezi kesintisiz hizmet verdiği için hafta sonları da dahil olmak üzere dilediğin an, istediğiniz saatte arayarak probleminizin çözülmesini talep edebilirsiniz…

Sim Kart Bloke Kaldırma Finansbank Hakkında

QNB Finansbank sim kart bloke işlemleri için 4 farklı kanal üzerinden müşterilerine hizmet vermeye çalışmaktadır. Fakat bazı müşteriler, telefon bankacılığı ile blokenin kaldırılmadığını ifade etmektedir. Telefonla yalnızca kredi kartı ürününe sahip olan kişiler hizmet alabilmekte lakin bu da tüm kredi kartı kullanıcı için geçerli değildir.

Kartınız, bu işlemin yapılabilmesi için uygunsa temsilci bloke kaldırma talimatınızı hemen yerine getirmektedir. Şayet kart tipi nedeniyle Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapılamıyorsa, faks yöntemini kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Sim kart değişikliği alanında tüm bankalar, kanuna uymak ve müşterilerine blokenin kaldırılması yönünde hizmet vermek zorundadır. Bu konuda BDDK’nın açıklaması çok nettir. Vakıfbank müşteri olanlar için kullanabilecekleri yöntemleri Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma yazısında ele aldık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir