Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası’na ait bir kredi kartınız var ve acilen limit arttırmanız mı gerekiyor? O halde Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma talebinizi 5 farklı yöntemle bankaya iletebilirsiniz. Kart limitini yükseltmek için bankanın sunmuş olduğu politikaları aşağıda sıraladık. Sizin için hangi yöntem uygunsa adımları izleyerek kolaylıkla limiti yükseltebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası, milyonlarca müşterisi ve devlet destekli hizmetler sunmasından dolayı bu alanın sıkça tercih edilen bankası konumundadır. Bu nedenle müşterilerine farklı özellikleri olan üç çeşit (Bankkart, Bankkart Platinum, Bankkart Gold) kredi kartı sunmaktadır.

Bankkart limit arttırma için;

  • En yakın şubeye gidebilir bireysel müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.
  • Telefon bankacılığı üzerinden de müşteri temsilcisine bağlanabilir ve Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma isteğinde bulunabilirsiniz.
  • Herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden kredi kartınız ile limit arttırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
  • Kredi kartı limit arttırma Ziraat Mobil ve internet bankacılığı üzerinden de yapılabilmektedir.
  • Son olarak SMS hizmeti ile kredi kartı limitlerinize ilişkin yükseltme talebinize onay alabilirsiniz.

Artık alışverişlerinizi kredi kartı üzerinden yaparken, yetersiz bakiye sebebiyle mağdur olmayacaksınız. En basit şekilde limit arttırabilmeniz için sizlere bilgilendirici içerikleri doğrudan sıralıyoruz.

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Hepsi büyük harf olacak şekilde LIMIT yazıp boşluk bırakın. Hemen ardından kredi kartınızın son 6 rakamını yazın. Bir boşluk bırakıp talep ettiğiniz limiti yazın. Son olarak bir boşluk ve aylık net gelirinizi yazarak 4757 numarasına mesaj atın. SMS ile Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma örneği; LIMIT 567845 5000 2500

İnternetten Limit Arttırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma için en kolay ikinci yol online işlemlerdir. Bunun için mobil şube ya da internet bankacılığına giriş yapınız. Ana menüden Kredi Kartları sekmesine tıklayarak, kullanmakta olduğunuz kartın özelliklerine girin. Limit başvurunuzu bu bölümden yapabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda size SMS ile bilgi verilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma İçin Kullanılabilecek Diğer Yöntemler

444 00 00 ve/veya 0850 220 00 00 numaralarını arayarak limit arttırma için müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Zamanınız ve gitme şansınız varsa ATM’lerden ve şubelerden de Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunmak mümkündür.

Kredi kartı limit arttırma ne zaman sonuçlanır?

Kredi kartı limit yükseltme talebiniz bankaya iletildiğinde bu isteğiniz değerlendirmeye alınır. Bu süreç bankanın çalışma yoğunluğuna göre değişebilir. Ancak başvurunuz ortalama 2 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Ziraat Bankası kredi kartı limiti arttırma konusunda üst limit var mı?

Bankalar, müşterilerine hizmet sunarken bazı aşamaları ele alarak taleplerini karşılamaktadır. Özellikle kredi kartı limit arttırma taleplerinde dönemsel olarak ödemelerin düzenli bir şekilde yapılabilmesi çok önemlidir. Bundan dolayı eğer ödemeler düzenli olarak sağlanıyorsa, banka sizlere istediğiniz limiti verebilir. Bunun yanı sıra bankanın üstünde duracağı bir diğer durum ise sizlerin maaş bordrosu! Ne kadar maaş aldığınızla orantılı olarak kart limitiniz belirlenir.

Kredi kartı limit arttırma puan düşürür mü?

Kredi notunuzu, kredi kartı limitinden ziyade kredi kartlarında olan toplam borcunuz etkiler. Her ne kadar asgari ödemeleri düzenli olarak yapsanız da, toplam kredi kartı borcunuz yüksek bir meblağdaysa bu durum kredi notunuzu düşürür. Çünkü bankalar, kredi başvurusunda bulunduğunuzda diğer kredi borçlarınızı, kredi kartı ve KMH borçlarınızı değerlendirmeye alarak olumlu ya da olumsuz yanıt verir.

Ziraat Bankası kredi kartı limit sorgulaması yapılabilir mi?

Evet, ATM’lerden internet bankacılığından mobil uygulama ve şubelerden kredi kartınızın limitini öğrenebilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak ya da başka bankaların ATM’lerini kullanarak da limitinizi öğrenmeniz mümkün. Fakat yurtiçindeki başka bankaların ATM’leri aracılığıyla Ziraat kredi kartı limit sorgulama 0,27 TL olarak ücretlendirilmektedir. Bilginize…

Kart kullanıcılarının en çok merak ettiği soruyu şu sayfada yanıtladık: Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Ödenirse Faiz İşler mi?

Ziraat kredi kartı limit arttırma işlemleri günümüzün en çok takip edilen ve ilgi gören hizmetlerinden bir tanesidir. Bu sebeple güncel değişiklikler konusunda sizleri bilgilendiriyoruz. Şimdilik üst kısımda yer alan 5 seçenekten herhangi birisini tercih edebilir ve Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma hizmetlerinden doğruca faydalanabilme olanaklarına sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma” Konusu İçin 1 Yorum

  1. 17 Haziran 2021 tarihinde kredi kartı limit yükseltmek için başvuru yaptım 24 Haziran da olumlu sonuçlandığını artırılacağını gösteren bir sms aldım fakat hala yükseltilmesi neden?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir