Varlık fonu yönetimi kaç kişiden oluşur ?

Varlık fonu yönetimi kaç kişiden oluşur bilindiği gibi devlete ait pek çok önemli kurum ve şirket kısa bir sürede varlık fonuna devredildi. Varlık fonu nedir bu fona dahil olan şirket ve kurumlar için ekonomik, finansal alt yapının sağlandığı bir fondur. Bu fonu finansal destek yada alt yapı olarak da düşünebiliriz. Bağlı kurum ve şirketlerin ekonomik faaliyetlerini daha aktif ve planlı bir şekilde gerçekleştirebilmesinde kullanılan bir fondur. Varlık fonu yönetimi kimler ve merak edilen diğer tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Varlık Fonu Yönetimi Kaç Kişiden Oluşur?

Başbakan Binali Yıldırım tarafından onaylan yönetim üyeleri ve genel kadro belli oldu. Varlık fonu yönetimi kaç kişiden oluşur varlık fonu anonim şirket olarak işletiliyor ve yönetim üyeleri toplamda 4 kişi ve 1 adet genel başkan bulunmaktadır.

varlık fonu yönetimi kaç kişiden oluşurVarlık fonu yönetimi kimler diye soracak olursanız, yönetimdeki üyeler; Yiğit Bulut, Kerem Alkin, Himmet Karadağ ve Oral
Erdoğan’dır. Ayrıca 1 adet genel başkan görevlidir. Varlık Fonu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan’dır. Kendisi 1971 yılı İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisans yapmıştır.

Varlık fonu nedir varlık fonu bu fona bağlı kurum veya şirketlerin finansal alt yapısının sağlandığı bir fondur.

Varlık Fonu Yönetimi

Varlık fonu yönetimi kaç kişiden oluşur 4 kişiden oluşan yönetim üyelerinin siyasi olarak tarafsız olması önemli bir konudur. Nitekim pek çok ülkede varlık fonu merkez bankası tarafından yönetilir. Bunun nedeni ise merkez bankasının herhangi bir şekilde siyasi taraflılığının söz konusu olmamasıdır. Varlık fonu nedir bağlı kurum ve şirketlerin finansal desteğinin ve ekonomik alt yapısının sağlandığı bir fondur.

Varlık fonu yönetimi kimler yazımızda değindik. Son olarak varlık fonunun KHK ile faaliyete geçmesi ve A.Ş olarak yönetilmesi, pek çok çevre tarafından olumsuz eleştiriler almıştı. Varlık fonuna dahil olan kurum ve şirketler için kısa yada uzun vadede finansal destek, ekonomik alt yapı sağlanmaktadır. Bu da bağlı şirket ve kurumların daha iyi hizmet vermesi anlamına gelir.

Varlık fonu yönetimi kaç kişiden oluşur ?” Konusu İçin 2 Yorum

  1. varlık fonu yönetiminden önce keşke varlık fonu nedir veya Türkiye varlık fonu ne demek gibi sorulara cevap olabilecek kısa bir açıklama yapsaydınız. çünkü eğer varlık fonu nedir konusunda bilgili olursa kişiler varlık fonu yönetimini daha kolay kavrayabilir diye düşünüyorum.

    1. Merhabalar Filiz Hanım, düşünceleriniz için teşekkür ederim ancak varlık fonu nedir konusunda okurların bilgi edinebilmesi amacıyla aşağıdaki makaleyi oluşturmuştum. O nedenle bu yazıda sadece varlık fonu yönetimine dair açıklamalarda bulundum. Dilerseniz aşağıda yer alan konu başlığına tıklayarak, Türkiye varlık fonu ne demek ve Varlık fonunun amacı nedir öğrenebilirsiniz…
      Varlık Fonu Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir