Türkiye’nin En Değerli 10 Bankası Açıklandı

Dünyanın en değerli 500 marka bankası araştırmasının sonucu açıklandı. Bu açıklama ile birlikte ülkemizin marka değeri yüksek ilk 10 bankası da belli olmuş oldu. İşte marka değerine göre Türkiye’nin en iyi bankaları

Türkiye’nin En İyi Bankaları Hangileri?

Bağımsız banka değerlendirme şirketi Brand Finance’ın yaptığı araştırma sonucunda ”Dünyanın en değerli 500 Banka Markası” listesi belirlendi. Ayrıca dünyanın en değerli 500 bankası için yapılan araştırma sonucunda bu bankaların toplam değerlerinde bu yıl 1 trilyon 74 milyar dolara yükseldiği açıklandı.

Türkiye’nin En İyi Bankaları

Türkiye’nin en iyi bankaları için marka değeri toplamının 10 milyar doları aştığı belirlendi. Araştırmalara göre 1 milyar 579 milyon dolarlık banka değeri ile Akbank Türkiye’nin en değerli bankası unvanını korudu.

Marka değerine göre Türkiye’nin en iyi bankaları sıralamasında ikinciliği 1 milyar 555 milyon dolar ile Garanti Bankası aldı.

Ziraat Bankası ise marka değeri ile bir yılda %39 artış göstererek 1 milyar 312 milyon dolara ulaştı. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma adımlarını uygulayarak; bu bankada hesap açtırabilir, yatırım yapabilir ve bankanın müşterilerine özel sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Türkiye’nin en değerli bankaları listesinde 4.banka 1 milyar 252 milyon dolar ile İş Bankası yer aldı.

İş Bankası’nı 951 milyon dolarlık marka değeriyle Yapı Kredi takip etti.

Halkbank, Türkiye’nin en iyi bankaları sıralamasıyla banka değeriyle 6.sırada yer aldı. Araştırma sonucu marka değeri 806 milyon dolar olarak açıklandı.

Halkbank’ı 594 milyon dolar ile Vakıfbank takip etti.

Türkiye’nin en değerli bankaları listesinde 9.olan Denizbank’ın marka değeri ise 343 milyon dolar olarak açıklandı.

Ve marka değerine göre Türkiye’nin en iyi bankaları listesindeki son isim ise Türk Ekonomi Bankası oldu. Bankanın belirlenen marka değeri 210 milyon dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir