PTT Kargo Anlaşmasının Avantajları Nelerdir?

Kapıda ödeme sisteminde komisyon oranı en düşük olan firma PTT’dir. Bu sebeple PTT Kargo anlaşmasının avantajları ile ürünlerinizi, müşterilere daha ucuza ulaştırabilirsiniz. Sattığınız ürünün ücretini en geç 3 iş gününde isminize havale ya da çek hesabınıza havale yöntemleriyle alabilirsiniz. Herhangi bir iade söz konusu olduğunda ise ürününüzü PTT aracılığıyla geri almanız mümkün.

PTT Kargo Anlaşmasının Avantajları

Sigortalı/değer konulmuş gönderi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet kargoladığınız ürünü sigorta altına alır. Böylelikle kargonuzun zarar görmesi, kaybolması gibi durumlarda değerini kaybeden mal için tazminat ödemesi alırsınız. Bu en önemli PTT Kargo anlaşmasının avantajlarından biridir.

Yoğun olduğunuz dönemlerde çağrı merkeziyle veya şubeyle iletişime geçerek, kargolarınızın adresten teslim alınmasını isteyebilirsiniz. Telefon veya internet yoluyla sipariş vermek mümkündür. Kargolarınızla ilgili bilgileri mail ve/veya SMS (Kısa Mesaj) ile alabilirsiniz.

PTT Kargo kapıda ödeme anlaşması sonrasında size özel promosyon ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Özellikle kurumsal müşterilere ve toplu kargo/kurye gönderilerine özel indirimler yapılmaktadır. Ayrıca e-Ticaret siteleriniz için web entegrasyonlu çözümlerden faydalanmanız da mümkün. Herhangi bir problemde 444 1 788 numaralı destek hattını 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Kargolarınız İçin Sayısız Ambalaj Seçeneği!

PTT’nin ücretsiz ve ücretli özel üretim ambalajları bulunmakta. Ambalajlama ve Etiketleme Hizmeti adıyla sunulan bu hizmet sözleşmeli müşterilere ücretsiz olarak veriliyor. Bireysel müşteriler ise bu hizmetten ücretli olarak yararlanabiliyor. Ayrıca PTT Kargo anlaşmasının avantajları arasında otomatik ambalajlama ve etiketleme hizmeti de yer alıyor.

Kayıtlı ve kayıtsız gönderiler, gönderi bilgileri ile birlikte PTT Kargo’ya teslim edildikten sonra özel makineler sayesinde ambalajlanıp etiketlenerek, alıcılarınıza hızlı bir şekilde ulaştırılıyor. Kağıtta 2 cm kalınlığa kadar ambalaj malzemesi kullanılıyor. Film ambalaj malzemesi kullanılarak ise 8 cm kalınlığa kadar paketleme işlemi yapılıyor. Bu şekilde saatte en az 5000 ambalajlama kapasitesine sahip bir hizmet ağı kurulmuş.

PTT kargo anlaşmasının avantajları
PTT kargo anlaşmasının avantajları paketleme ve etiketleme hizmetleri

Ambalajlama ve Etiketleme Hizmeti Nerelerde Var?

Saatte minimum 5000 adet ambalajlama ve etiketleme kapasitesine sahip olan bu hizmet; İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası ve Ankara’da verilmektedir. Ambalaj malzemeleri ve boyutları hakkında yukarıdaki görselden detaylı bilgi alabilirsiniz.  Birçok web sitesi bu avantajlardan yararlanmak için PTT Kargo ile anlaşma yapıyor. Örneğin bazı PTT kargo anlaşmalı siteler şu şekilde sıralanabilir:

  • Gittigidiyor
  • Perimoda
  • Modacruz
  • Robin
  • Zebramo
  • Kitapsepeti
  • Btmmoda
  • Bebebutik
  • Sanatkardan
  • Pazarium

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir