PTT Çalışma Saatleri | PTT Kaçta Açılıyor ?

PTT çalışma saatleri içerisinde Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ile ilgili hizmetlerden faydalanabilirsiniz. PTT kargo, PTT bank ve PTT kart gibi her türlü işlemleriniz için mesai saatlerini beklemeniz gerekmektedir. Ptt çalışma saatleri sabah 08.30’da başlar ve akşam 16.30’da biter. Ancak bazı şubelerde PTT çalışma saatleri değişmektedir. Ayrıca Ptt kaçta açılıyor sorusuna verilen yanıtta bazı şubeler için değişkenlik göstermektedir. Detaylı olarak tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz…

PTT Çalışma Saatleri

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kurumu sabah açılıp, akşamüstü mesai bitiminde kapanmaktadır. Öğle arasında ise öğle tatili olarak da adlandırılan, yemek arası da diyebileceğimiz ara verilir. Sabah PTT şubesine gidip işlemlerini yapmak isteyen müşteriler ptt kaçta açılıyor sorusunu sormaktadırlar. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün açılış saati mesai saatleri olup, ptt müşteri hizmetleri de bu saatlerde hizmet vermektedir. Peki, ptt kaçta açılıyor?

PTT Kaçta Açılıyor ?

PTT çalışma saatleri sabah 08:30 ile öğlen 12:30 arasındadır. Günün ikinci yarısı ise 13:30’da başlar ve 16:30’a kadar devam eder. Bu saatler arasında PTT şubelerinde her türlü işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT kaçta açılıyor sorusunun cevabı da 08:30’dur. Bu saatten itibaren PTT şubelerinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubeleri ise 09:30’da açılabilmekte ve öğlen arası vermeden, 17:30’a kadar hizmet vermektedir. Bu nedenle PTT çalışma saatleri 1 saat farkla, şubeye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

PTT müşteri hizmetleri birimi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi de PTT kargo çalışma saatleri olmaktadır. PTT kargo ile gönderim yapacak olan kişiler yada PTT kargo servisinden kargo dağıtımı bekleyen kişiler PTT kargo çalışma saatleri konusunu merak etmektedir.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT çalışma saatleri dışında olarak, sadece PTT Kargo çalışma saatleri 08:30 ile 17:00 arasında olmaktadır. PTT kaçta açılıyor sorusu 08:30 olarak cevap verebiliriz. Yani sabah 08:30’dan itibaren, PTT servisine kargolarınızı verebilirsiniz.

Bazı PTT şubeleri kargo kabul etmemektedir. Kargo kabul eden PTT kargo şubelerinden bazıları da saat 16:00’a, bazıları ise 16:30’a kadar kargo kabulü yapmaktadır. Eğer kargo gelmesini bekliyorsanız da, 17:00’a kadar kargonuzun gelme ihtimali vardır. Çünkü PTT kargo dağıtım işlemleri 17:00’a kadar devam ediyor.

PTT kargo ve genel olarak PTT işlemleriniz ile ilgili bir sorun yaşadığınızda, merak ettiğiniz sorular olduğunuz ptt müşteri hizmetleri aramanız gerekiyor. Böylelikle çözüme ulaşabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir