Kuveyt Türk EFT Saatleri | Kuveyt Türk internet

Kuveyt Türk şubelerinden bankacılık işlemlerinizi yapabilmeniz için mesai saatlerinde şubede olmanız gerekiyor. Fakat artık pek çok bankacılık işlemleri internetten de halledilebiliyor. Kuveyt Türk internet sitesi yada mobil uygulamasından giriş yaparak; EFT, havale gibi pek çok bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk EFT işlemi gerçekleştirilirken merkez bankası tarafından onaylanır. Normal şartlarda EFT işlemi, merkez bankası tarafından onaylandığında Kuveyt Türk eft saatleri içerisinde EFT işlemi gerçekleştirilmiş olur. Kuveyt türk eft saatleri 2017 çerçevesinde olan tüm ayrıntıları öğrenmek için aşağıdaki makaleyi incelemenizi tavsiye ediyoruz…

Kuveyt Türk eft saatleri 2017

EFT işlemi, genellikle mesai saatleri ile paralellik gösteren saatlerde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle EFT işleminin mesai saatleri içerisinde gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Konu ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise Kuveyt Türk hafta sonu eft işlemi olur mu? sorusudur.

Kuveyt Türk Hafta sonu EFT Olur mu?

Kuveyt Türk eft saatleri içerisinde EFT işlemi gerçekleştiriliyor. Hafta içerisinde sorunsuz bir şekilde para gönderim işleminiz gerçekleştirilir ancak Kuveyt türk hafta sonu eft işlemini gerçekleştiremez çünkü söz konusu ödemenin önce merkez bankası onayından geçmesi gerekir ki merkez bankaları ve Kuveyt Türk haftasonu mesai yapmamaktadır. Dolayısıyla Kuveyt Türk internet üzerinden bu işlemi yapsanız da, haftasonunda olunduğundan işlem “talimat” olarak bekleyecektir. Sonuç olarak para transferi işleminin ancak mesai saatleri içerisinde ve hafta içi mümkün olabildiğini tekrar belirtmemizde fayda var.

Kuveyt Türk internet Bankacılığı

Kuveyt türk internet bankacılığı her türlü EFT ve havale işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz, kontrol edebileceğiniz bankacılık sistemidir. Kullanmış olduğunuz android yada iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza Kuveyt Türk mobil uygulamasını indirerek, kolay bir şekilde internet bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden de para gönderim yaparken, EFT saatlerini dikkate almalısınız. Kuveyt Türk eft saatleri genellikle 08:30 ile 16:55 arasındadır. Kuveyt türk hafta sonu eft işlemi yapılamamaktadır. Tabi ki işlemi gerçekleştirebilmeniz için iban ya da hesap numarasını bilmeniz gerekmektedir. Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde öğrenmek için tıklayınız!

Kuveyt Türk aynı zamanda mobil yada internet bankacılığı üzerinden para transferi yapan müşterileri için bir özellik sunuyor ve bu müşterileri için para gönderim işlemlerini 17:20’ye kadar yapabilmelerini sağlıyor. Kuveyt Türk EFT saatleri dışında para transferi yaptığınızda, “talimat” olarak bekler ve ilk mesai saatinde hesaba aktarılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir