Kartsız Para Çekme Ziraat Bankası | ATM Kartsız Para Çekme

Kartsız para çekme Ziraat Bankası’nda da oldukça sık kullanılan bir hizmettir. Çünkü günümüzde bankacılıkla ilgili işlemleri telefon ya da atmler aracılığıyla yapabilmekteyiz. Banka işlemleri için bankalara gidip sıra beklemek zorunda kalmıyoruz artık. Teknolojinin gelişmesiyle her şey kolaylaşıyor hayatımızda. Atmlerden kendinize ait kartla para çekebileceğiniz gibi artık kartınız olmadan da bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabileceğiniz bankalardan biride Ziraat Bankasıdır. Peki, Ziraat atm kartsız para çekme işlemini nasıl yapabilirsiniz? Bunun için size en yakın banka ATM’sine gittiğimizde kartsız para çekme Ziraat Bankası adımları nelerdir?

Kartsız Para Çekme Ziraat Bankası İşlemleri

Kartsız para çekme Ziraat Bankası işlemleri için öncelikle ATM ekranında yer alan atm kartsız işlem menüsüne giriniz. Sizden bu ekranda daha önce şubeden kayıt ettirdiğiniz cep numarası veya TC kimlik numaranız istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde ekrana giriniz. Ekranda Bank kartlar listeli şekilde görünecektir. Bu banka kartlarından hangisine sahipseniz o kartı seçeceksiniz.

Ziraat atm kartsız para çekme ekranında, sahip olduğunuz kartı seçtikten sonra sizden banka kartınıza ait şifre girmeniz istenecektir. Şifreyi ekranda görünen kutucuklara doğru bir şekilde yazmanız gerekir. Şifreyi doğru yazdığınızda sizin cep telefonunuza SMS ile şifre gönderilir. Size gelen şifre, kartsız para çekme Ziraat işlemleri için doğrulama yapılır. Daha sonra işlem yapacağınız hesabı seçip tutar bilgisini girin. Onaylandıktan sonra kartsız para çekme işleminiz bitmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir