İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı ile pek çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak internet bankacılığını kullanabilmek için sim kart değişikliği gibi durumlarda İş Bankası numara güncelleme işlemi gerekmektedir. Bu nedenle yazımız içerisinde İş Bankası telefon numarası güncelleme nasıl yapılır konusunda bilgi verirken, numara güncelleme yöntemlerini de açıkladık.

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası numara değiştirme işlemi müşteri hizmetlerinden ve şubelerden yapılır. Geçtiğimiz yıllarda İş Bankası telefon numarası güncelleme ATM kanalıyla da yapılabiliyordu. Ancak bu yöntem müşteri güvenliğiyle ilgili problemler oluşturduğu için şuan ATM’lerden numara değiştirme modülü kaldırıldı. Bu nedenle bankada kayıtlı cep telefonu numarasını yenilemek isteyenler şube ve telefon bankacılığı ile işlem yapabilirler.

Telefonla İş Bankası Numara Güncelleme İşlemi

İş Bankası numara güncelleme işlemini yapmak için telefon bankacılığını kullanmanız gerekir. Bunun için bankanızın çağrı merkezi ile iletişime geçiniz. İş Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 850’yi aradığınızda, sesli yanıt sistemine sim kart bloke kaldırma talebinizi söyleyerek müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Sonrasında ilgili temsilci sim kart değişikliği ya da numara değişikliği ilgili durumunuzu dinleyecek ve çok kısa sürede sistemdeki güncellemeyi sağlayacaktır. Böylelikle sim kart değişikliği veya numara değiştirmeniz, internet bankacılığını kullanmanıza engel olmaz.

Şubelerden İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

En yakın şubeye giderek numara ya da operatör değişikliği yaptığınızı bildirebilirsiniz. İş Bankası telefon numarası güncelleme için şubeye gittiğinizde bireysel müşteri temsilcilerine sıra almanız gerekiyor. Ayrıca nüfus cüzdanınızın da yanınızda olması gereklidir. Yeni numaranızı sisteme kayıt ettirirken, doğru ve eksiksiz olduğundan emin olunuz.

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme Sonrası Uygulamaya Giriş

İş Bankası telefon numarası güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra artık internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Giriş esnasında ihtiyacınız olan tek kullanımlık kod, yeni telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Gönderilen kısa mesajdaki bu kodu, internet bankacılığına giriş yaparken kullanacaksınız ve sorunsuz bir şekilde hesabınıza giriş yapmış olacaksınız.

İş Bankası sim kart değişikliği bildirdiğinizde, sisteme girilecek olan yeni numaranız ile İş Cep android uygulaması üzerinden de kolayca giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz bankanın resmi web sitesi üzerinden bireysel online işlemler seçeneğinden de giriş yaparak, bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası telefon numarası güncelleme

İş Bankası Numara Değiştirme İşlemini Yapmazsam Ne Olur?

Numaranız değiştiğinde ya da operatörler arası geçiş yaptığınızda, bu değişikliği bankanıza bildirmezseniz birçok işleminde bloke edilirsiniz. İş Bankası numara değiştirme sonrasında sistemdeki bilgilerinizi güncellettirmezseniz şu işlemleri yapamazsınız:

 • İnternet şubeye ve mobil uygulamaya giriş yapılamaz.
 • İş Bankası telefon numarası güncelleme işlemi yapılmadığı taktirde kartsız işlemlerde engel oluşur.
 • Örneğin; kartsız ATM’den QR kod ile işlem gerçekleştirilemez.
 • Hesaptaki harcamalarla ilgili SMS alınmaz.
 • Kart ekstresi gibi bilgiler mesajla gönderilmez.
 • İş Bankası numara güncelleme yapmayan müşterilerine kampanya ve duyurularla ilgili haber veremez.
 • Online alışveriş yapılamaz. Çünkü internetten bir ürün satın alınmak istendiğinde, tek kullanımlık SMS tarafınıza ulaşmadığı için işlemlerinize devam edemezsiniz.

Bu yazımızda İş Bankası müşterilerinin merak ettikleri konulardan birisi olarak sim kart değişikliği internet bankacılığı konuları üzerinde durduk. Bu konuda tüm merak ettiklerinizi yorum bölümünü kullanarak, bizlere bildirebilirsiniz. Bankacılık işlemleri konusunda uzman arkadaşlar, sorularınıza en kısa sürede yanıt verecektir…

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?” Konusu İçin 10 Yorum

 1. Ben İsveç’te kalıyorum İsveç numarası kullanıyorum, simdi İş Bankası hesabımı TR deki telefon numaramla aktif kullanıyordum simdi ise İsveç hattımı kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

  1. Turgut Bey, şuan hesabımı TR’deki telefon numaram ile aktif kullanıyorum demişsiniz. Bu durumda bilgilerinizi İşCep ve İş Bankası internet şubesi üzerinden görüntüleyebilir ve anında değiştirebilirsiniz.

 2. Merhaba. Ben Almanya’da yaşıyorum. İş Bankası internet bankacılığı Telefon (tcell) sim kartım kapanmış olmuyor, Bankadan kod türkcell numarama geliyordu. Alman numaramı İş Bankası’na vermek istiyorum. Bu işlemi Almanya’dayken nasıl yapabilirim?

  1. Merhabalar, İşCep’e giriş yaptıktan sonra “Profil ve Ayarlar” bölümünden “Bilgi Güncelleme” yazan yere tıklayın. Ardından “Cep Telefonum” kısmına tıklayarak, kullanmak istediğiniz numarayı yazın ve devam butonu ile işleminizi onaylayın. Ad-soyad ve kimlik bilgi güncelleme işlemlerinizi ise şubelerden yapabileceğinizi hatırlatmak isterim.

 3. Müşteri temsilcisine bağlanmak çok sıkıntılı 2 saat bekliyoruz bu durumdan çok şikayetçiyim

  1. Arkadaşım bende aynı şekilde şikayetçiyim. İş Bankası telefon numarası güncelleme için aradım yarım saat açmadıkları için sinir oldum kapattım. Müşteri hizmetleri konusunda doğru düzgün hizmet veren bir banka bulamadım.

 4. Bir türlü İş Bankasındaki cep telefon numaramı güncelleme yapamıyorum verilen müşteri telefon numarasını arıyorum bakan biri bile yok!

  1. Tüm bankalarda aynı kardeşim. 20 dakika müşteri hizmetlerinde beklersin kimseye bağlanamazsın. Rezalet.

 5. Bireysel hasabindaki telefon numurami degistirmek istiyorum yardimci olur musunuz?

  1. Merhabalar, İş Bankası internet bankacılığından veya İşCep uygulamasından telefon numarası güncelleme işlemini yapabilirsiniz. İşCep’e giriş yaptıktan sonra “Profil ve Ayarlar” bölümünden “Bilgi Güncelleme” yazan yere tıklayın. Ardından “Cep Telefonum” kısmına tıklayarak, kullanmak istediğiniz numarayı yazın ve devam butonu ile işleminizi onaylayın. Ad-soyad ve kimlik bilgi güncelleme işlemlerinizi ise şubelerden yapabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir