İş Bankası SIM Kart Değişikliği | Bloke Kaldırma

İş Bankası hesabınız var ve bu hesabınızı internet bankacılığı üzerinden kullanıyorsunuz. Ancak yakın bir zamanda numaranızı değiştirdiyseniz, bu durumda internet bankacılığından giriş yapmanız mümkün olmuyor. Bunun nedeni ise sistemde sizin eski telefon numaranızın kayıtlı olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla İş Bankası SIM kart değişikliği yapmanız durumunda internet bankacılığı ile hesabınıza giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak İş Bankası telefon numarası güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İş Bankası SIM Kart Değişikliği Yöntemleri

İş Bankası sim kart değişikliği yapmış olan kullanıcıların, sistemdeki eski numaralarını değiştirebilmeleri için çeşitli yöntemler sunmaktadır. Bu yazımızda ele alacağımız bu yöntem ile sim kart değişikliği internet bankacılığı üzerinden sorunsuz bir şekilde hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Şubeden İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Telefon numarası güncelleme için kullanabileceğiniz ilk yöntem şahsen şubeye müracaat etmektir. Bu yöntemde ihtiyacınız olan şey sadece kimlik belgenizdir. İş Bankası SIM kart değişikliği için ikinci yöntem ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Şubeye gitmeye vaktim yok diyenlerin daha çok tercih edeceği bu yöntemle kolay bir şekilde İş Bankası sim kart bloke kaldırma konusunda çözüm bulabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası SIM kart değişikliği konusunda bankanızın bilgilendirilmesini istiyorsanız, 444 0 850 olan bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Bu yöntemde de ihtiyacınız olan tek şey kişisel bilgilerinizi temsilciye doğru bir şekilde iletmektir. Çünkü İş Bankası sim kart bloke kaldırma talebinizi iletirken, kişinin gerçekten siz olup olmadığını anlayabilmek adına tarafınıza kişisel bilgileriniz sorulacaktır. Doğru bilgiler verildiğinde işleminiz onaylanacaktır.

ATM’den İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

İş Bankası sim kart bloke kaldırma için ATM’leri de kullanabilirsiniz. Bunun için en yakın ATM’ye giderek ana menüden “Daha Fazlası” butonuna tıklayın. Sonraki adımda Anında Bankacılık menüsünden “Mobil Onay Kodu Blokesini Kaldırma” seçeneğine tıklayın ve blokenizi kaldırın.

İş Bankası SIM Kart Değişikliği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler!

İş Bankası SIM kart değişikliği sonrasında bunu bankaya bildirmezseniz, sadece internet bankacılığına girişiniz engellenmez. Daha birçok işlemde sim kart blokesi konulur ve işlemi gerçekleştirmeniz engellenir. Örneğin; müşteri hizmetlerini aradığınızda ve işlemin onayı için tarafınıza gönderilen SMS kodunu söylemeniz gerektiğinde, İş Bankası sim kart blokesi nedeniyle kod mesajı gelmez. Böyle bir durumda müşteri temsilcisi işleminize devam edemez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir